Skocz do zawartości
Admed2

ZAMIANA z 200l na 450l

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam w tej chwili aqwa 200l w ktorym jest ok 150 l wody netto podejzewam a w sumpie mam ok 50l czyli razem 200l moze troche mniej. Planuje zmiane aqwa na wieksze 450l + sump i mam pytanie jak to zrobic z woda aby nie padly korale? czy podawac metoda kropelkowa przez 2 tygodnie nowa solanke iale wtedy nie bede mial wlaczonego odpieniacza bo nie bedzie chodzil obieg przez sump. Czy moze podac wody 50/50 czyli dolac nowej solanki do starej po przelozeniu wszytkiego? czy moze podawac co tydzien po 20%?. jaki propozycje? jak wy to robiliscie? wydaje mi sie ze wody bede mial max jakies 400 l w obiegu. Wiem ze w ekstremalnych warunkach jak cos sie spierdzieli w aqwa mozna podminic 50% wody ale jak wtedy reaguja korale? pomyslalem sobie rowniez ze moze juz teraz dodac dodatkowe naczynie do sumpa i zrobic baipasa zeby bylo obieg i w ten sposob dodam jakies dodatkowe 60l wody. moze mi cos poradzicie.


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw przygotuj w nowym zbiorniku solankę w ilości 50% i silnie napowietrzaj i mieszaj przez przynajmniej kilka dni, potem wlej wodę ze starego zbiornika i przekładaj obsadę. Moje zwierzęta zareagowały bardzo pozytywnie na taką zmianę. Zresztą kilku akwarystów z dużym doświadczeniem stosuje taką 50% podmianę co jakiś czas i dobrze na tym wychodzą ;)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sposobów jest kilka,ja proponuje na tydzien przed przeprowadzka zaczac podmieniac np 30 litrow wody co dziennie.Wode z podmiany zbierac w oddzielnym zbiorniku lub nawet w nowym akwarium.Wazne aby w tym okresie woda ta była "mieszana" i utrzymywana temperatura jak w akwarium(wystarczy grzałka i pompa cyrkulacyjna)Bez odpieniacza te kilka dni nic sie nie stanie.Oswietlenie tez nie jest potrzebne.Jak juz zmagazynujesz odpowiednia ilosc wody mozna zaczac przeprowadzke.

Pozdrawiam Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak przechdziłem z 220 na 375 zrobiłem tak

wlałem 50% świeżej solanki do nowego zbiornika i około 50 l starej poczekałem 5 dni i przełożyłem obsade i dolałem reszte wody ze starego zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.