Skocz do zawartości
Artur160

aptasia

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie zrobiłem tak . Najpierw kupiłem joes juice i było super jednak wyrastało mnóstwo małych . Następnie kupiłem jedną małą wundermani która dobija reszte żywych aptasi . Nie mam jeszcze ryb więc nie ma czego podjadać . Zostaje tylko aptasia


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w razie soku z cytryny, to ile tego soczku wstrzyknąc w 1 aiptazię?


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku stosowanie cytryny skończyło się zbieleniem większości glonów wapiennych w zbiorniku, fakt faktem troche przesadziłem z dzienną dawką i "zaaplikowałem" jednorazowo do akwarium około 3ml soku.

A tak na marginesie to wedłóg mnie 100% lepsze wyniki daje kwasek cytrynowy, no chyba że miałem trefną cytrynę.

pozdrawiam

Łukasz


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok,ale czy centymetr w jedna wystarczy?


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie odradzam sok z cytryny, jak u siebie go zastosowalem to podraznil wszystkie korale i sie nie otwieraly przez jeden dzien.

najnowszy sposob - wbijasz cos (np maly srubokret) w skale obok aptasi i odlupujesz malutki kawalek skaly wraz ze szkodnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chyba najgorszy jaki słyszałem xd , jak ktos ma plage aiptasi 100 sztuk to ma odłupać 100 kawałków skały? albo jak niema dojscia do tej aiptasi :]


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje sok z kwasku cytrynowego. Moje apitasje przywlekłem ze szczepkami na skale. Na razie sytuacja opanowana. Na strzykawkę napełnioną nasyconym roztworem kwasku cytrynowego nakładam igłę insulinową (bardzo cienka) i atakuje szkodnika pod wodą w małym pojemniku. Jak widzę że już go "rozpuszcza" to próbuje wydłubać go igłą apotem odsysam inną strzykawką. W ten sposób nie psuje wody w baniaku i pozbywam się niechcianego stwora.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NowicjuszKret :

ale chyba najgorszy jaki słyszałem xd , jak ktos ma plage aiptasi 100 sztuk to ma odłupać 100 kawałków skały? albo jak niema dojscia do tej aiptasi :]

A w jakim celu uogolniasz ? Od tak zeby cos napisac ? czy po prostu nie myslisz ?

Ja mialem 5 sztuk i juz ich nie mam, wiec moj sposob jak narazie jest jednym z lepszych - 100% skutecznosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie wściekłe wurdemani, które z aiptasią szybko się uporały (miałem kilkaset osobników

). Później równie szybko uporały się ze wszystkimi ślimakami, jakie miałem. Po krótkiej przerwie zabrały się za euphylie. Zeżarły mi dwa naprawdę duże osobniki. Widziałem, jak rozrywały euphylie. Jeden łebek załatwiały w kilka minut. Zabrały się za trzecią i nagle zostawiając ostatni łebek odpuściły. Na ile nie wiem. Minął już drugi miesiąc i nie ruszają jej. Nie mam teraz żadnych ślimaków, ale przed zakupem muszę coś z tymi potworami zrobić. Chyba trafią do komory sumpa. Zatem można trafić na wurdemani o różnych preferencjach kulinarnych, nie zawsze nam w pełni odpowiadających. Chelmon rostratus, którego miałem nie ruszał żadnej aiptasi.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.