Skocz do zawartości
tomii

Automatyczna dolewka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie co do automatycznej dolewki: słyszałem ze sa osoby które produkuja je duzo taniej niz te oryginalne. Gdzie mozna takie cos kupic a moze ktos z szanownych forumowiczów miał by cos takiego do sprzedania? potrzebuje to do mojej 30litrowej+sump mini rafki wiec jakos kupowanie za 400zł Automatycznej dolewki mi sie nie usmiecha a słyszałem ze taka DIY mozna wyrwac za 50zł? no chyba ze zrobienie tego samemu jest bardzo proste to prosil bym o jakas instrukcje..

Z powazaniem Tomasz

Nie pisz dużymi literami.

mintaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro, aukcje dr.vitt sprawdzone, działa bez zarzutu :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, ok mam:) a zdazyło sie komus zeby on sie zwiesił tak jak pisze na aukcji? gdyz w pokoju mam panele i jakby sie zawiesił i woda sie wydalała to mam panele do wymiany ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam od roku i jeszcze nawet tego nie czyściłem,działa bez zarzutu polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się też nie zdarzyło:) Druga sprawa jest taka czy będziesz miał podłączoną dolewkę do zbiornika z wodą po RO czy bezpośrednio do filtra?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla więkrzego bezpieczęństwa możesz kupić dolewkę z dwoma czujnikamiJeden reaguje na niski poziom wody ,a drugi odcina napięcie na pompie przy wysokim poziomie.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie taką zakupiłem z dwoma czujnikami( DR witt ) i od miesiąca działa bez zarzutu.Co do oryginalnych Aqua Medica do z 3 razy zawiodła -zawiesiła się i wymienmiłem ( posiada tylko 1 czujnik ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam kilka lat i sie nigdy nie zacięła,zawsze chętnie ja wszystkim polecam.Pan dr.jest sympatycznym człowiekiem i w razie awarii zawsze z tego co wiem wymnienia ja na nowa-wiekszaosc awarii okazuje sie z winy uzytkonika -zalanie pudelka z elektonika slona woda.sama z siebie raczej sie nie zacina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się nazywa ten koleś bo wpisuje w allegro dr.vitt lub DR witt i inne rożne kombinacje i pisze ze nie ma takiego użytkownika:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dr_witt

tel 501 562 051. mail-dr_witt@wp.pl


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki!:clowning

Taki plus, że zawsze znajdzie się ktoś kto nie ma co robić i z chęcią pomoże:)

co myślicie: wziąć automatyczna dolewkę i kupować osobno jakąś pompę żeby przelewała wodę ze zbiornika ro do sumpa czy może Zawór z czujnikiem poziomu do uzupełniania wody i wtedy nie muszę magazynować ro w innym zbiorniku tylko woda ro od razu leci do sumpa

pkt. 6 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 02 i działa ale weź 02 z dodatkowym czujnikiem od przelania. A jak możesz to zrób dolewkę bezpośrednio z RO\DI do sumpa bez zbiornika pośredniego. Większa wygoda.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MAQU22: jeśli weźmiesz baniak na RO i zewnętrzną pompę to przy założeniu że w sumpie zmieści Ci się cała pojemność baniaka to w przypadku awarii pływaka nie zalejesz mieszkania. Przy elektrozaworze (elektrozaworach) i bezpośrednim podłączeniu do sieci i RO jest ryzyko że np. podczas urlopu przefiltrujesz przez strop parę m3 wody. Można się jeszcze zabezpieczyć zegarem wodnym, który będzie puszczał wodę tylko przez jakiś określony czas w ciągu doby. Pewnie opinii będzie tyle ilu użytkowników. ja stawiam na bańkę pomimo niewygody związanej z jej noszeniem. Inna bajka byłaby gdybym miał możliwość urządzania mieszkania jeszcze raz. Wtedy pewnie byłaby instalacja do i od baniaka do kanalizacji. Może kiedyś...:clowning


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wtedy musisz zainwestowac tez w elektrozawor, no i zaufac mu ze sie nie zatnie w pozycji 'otwarte' :clowning


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodzimierzu napisałeś żebym zrobił dolewkę tylko nie wiem jak jest coś o tym u nas na forum tzn jak to zrobić czy mam kupić gotowe?

zawor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie taki zawor, w tej aukcji masz od razu pewnie zasilanie odpowiednie do zaworu, wiec tylko montujesz przed RO/DI i gotowe.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba bezpieczniej z ta automatyczna dolewką bo zrobię sobie tyle RO żeby w razie czego nie przelało sumpa czyli zrobię ro i starczy na jakieś 15dni to w sumie i tak będzie wielka wygoda bo to codzienne dolewanie po paru szklankach mnie trochę denerwuje:)

mam jakiś stary mały filtr fluvala to jego podłącze pod tą dolewkę i nie będę musiał dodatkowo pompy kupować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc biorę tą dolewkę ze zbiornika do sumpa nie bezpośrednio bo jak coś się zatnie to 4 pietra zalane i nie miałbym już po co do domu wracać:clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ten zawór, jak pracą elektrozaworu sterują pływaki?


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zawor ma za zadanie odciac wyplyw scieku, zeby zapobiec ewentualnemu wyschnieciu membrany jesli dobrze rozumiem idee.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, w sumie nigdy nie sprawdzałem, ale czy to znaczy, że po zamknięciu elektrozaworu, woda ze "ścieku" dalej wypływa do jakiejś określonej wartości ciśnienia? Myślałem że ciśnienie utrzymuje wodę żeby nie odpływała.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, woda nie powinna plynac, ale z czasem moglaby po prostu odparowac - chyba, praktycznie w tak malej rurze pewnie sie to nie zdaza. W zwyklej osmozie kuchennej to dziala troche inaczej - tam jest cisnieniowy zbiornik na czysta wode, i jak sie on napelni to wzrasta cisnienie w rurce z RO do zbiornika, i to cisnienie poporzez 4-drozny zaworek odcina dolot wody do osmozy - nie potrzeba zadnej elektroniki i elektrozaworow.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zbiornikiem to sprawa jasna, mi chodziło o sens stosowania tego zaworu czterodrożnego w przypadku bezpośredniej dolewki na elektrozaworze i pływakach. W końcu jej działanie to kilka razy na dobę.

A tak na marginesie, w kwestii bezpieczeństwa, to "wymyśliłem" prosty sposób na zabezpieczenie przed "przelaniem". Nie jest to oczywiście 100% zabezpieczenie, ale zawsze zmniejsza ryzyko zalania. Wystarczy całą elektrykę podpiąć po timer, i ustawić godziny działania w pewnych zakresach (na przykład, gdy jesteśmy w domu, powiedzmy pn-pt 16-23, sob-nie 10-15). Gdy pływak spadnie poniżej poziomu i powinna się uruchomić dolewka, a nas w domu nie ma, bo jest godzina 8:00 poniedziałek, to nic się nie doleje. Układ zadziała dopiero o godzinie 16:00 jak już będziemy w domu. Oczywiście trzeba sobie sensownie dobrać godziny pracy, ale chyba rozumiecie zamysł :clowning


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.