Skocz do zawartości
lami

Jaki ukwiał na początek do 50l?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

po pewnym rozeznaniu mam pytanie, jaki ukwiał polecilibyście do 50l.

Akwa chodzi od około 2 miesięcy i obsadzone jest miękkimi (Xenia, Capnella, Zoanthus, ...), krab Mitrax, kilka ślimaków Turbo, kilka malusieńkich krabów pustelników, jedna rybka Gobiodon.

Na razie znam opinie sprzedawców ze sklepów + informacje z netu. Ciekawi mnie jakie byłyby Wasze wskazania? Wchodzić w ukwiał, czy nie? No i w jaki?

Będę bardzo wdzięczny za opinie.

A i jeszcze jedno, NIE ZAMIERZAM TRZYMAĆ BŁAZENKÓW (ze względu na malutki litraż).

Pozdrawiam,

michal


pico rafa 50l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Musisz pamiętać,że ukwiął to dość wrażliwe zwierzę i wymaga stabilnych warunków.

pozdr.Marek


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...do takiego litrazu nadawala by sie actinia equina.Co prawda to ukwialy z Atlantyku,ale sa bardzo mocne,nie straszne im wahania temperatury,nawet przezyja w pelnym sloncu bez wody,tak jak odbywa sie to w naturze podczas odplywow.Problem z nimi jest taki ze zazwyczaj wybieraja sobie miejsca,ktore najmniej chcemy by byly zasiedlone,czyli wneki skal,spod skal...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. A jaka jest szansa, że ukwiał skonsumuje Gobiodona, ewentualnie inne małe ryby/kraby?


pico rafa 50l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taak,chodzi wlasnie o ten ukwial,wystepuje w paru kolorach.U mnie zazwyczaj w brazowo-zielonym,czerwonym(ale nie tak pieknym jak na zdjeciu)oraz zielonym.Mam jeden w akwa koloru bordowego z pieknymi zywo niebieskimi plamkami...taki ukwial nie zje ryby,mozna go dokarmiac kawalkami krewetek i innymi owocami morza...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Entacmea quadricolor w takim małym akwarium? Da rade, czy pozabija wszystko?


pico rafa 50l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez pod uwage, ze praktycznie wszystkie ukwialy rosna duze - E.Quadricolor rosnie tak do 30cm srednicy, wiec siegnie wszystkiego w tak malym akwarium. Moze jakies ukwialy piaskowe rosna mniejsze.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wypowiedzieć się na temat ukwiałów rurkowych bo ostatnio były takie u mnie dostępne .Dokładnie taki gatunek http://pl.reeflex.net/tiere/988_Cerianthus_filiformis.htm


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie takie cos i powiem ze dopuki nie bylo blazenkow to lazil po calym akwa a teraz siedzi sobie w jednym miejscu i az swieci z radosci

ale IMHO trzymanie go w 50l niezda egzaminu


Project Marine Cube 130 22kg LR 25kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmechaniszyn: ale to cos rosnie do 30cm :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MateuszD : wiem ze taki rosnie dlatego ma u mnie sporo miejsca napisalem tylko ze go mam i ze moim zdaniem do 50l to on sie nienadaje

i wczesniej Lami sie o niego pytal


Project Marine Cube 130 22kg LR 25kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu: ale jak sie kliknie w komentarze uzytkownikow to 2 ma wpisane ze bardzo latwy, a 1 ze srednio trudny - troche inaczej niz komentarz administratora


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o te komentarze mi chodziło... Ale nie każdy musi znać niemiecki.


60l gruntowne plany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie znam niemieckiego, ale tam jest to po polsku wpisane, zakladam ze to mechanizm forum tlumaczy stopnie trudnosci, w wersji angielskiej tez juz podobnie, same komentarze pozostaja jakie sa.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo ja kliknąłem na zakładkę komentarze i tam dokładny opis jest. Oraz to że był trzymany w chyba 27 st C i żył mimo zalecanej max 18 :):D

Bei mir fühlen sie sich bei 27° sehr wohl

U mnie przy 27 st czuł sie dobrze/był zdrowy.


60l gruntowne plany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.