Skocz do zawartości
martinnew

porownanie zywic do DI

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko do specjalistow-chemikow-akwarystow, czy obie aukcje oferuja te sama zywice przydatna do celow akwarystycznych, przydatna do filtrow DI? oto wspomniane aukcje:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39559705

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39322413

z gory dzieki:D


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MB-400 dawała mi kapitalne rezyltaty (nie stosowałem jej co prawda po filtrze RO). Tylko droga i u mnie w zastosowaniu do SA szybko się zużywała.

PZDR

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej martinnew, na temat pierwszej nie wiem nic, a drugą czyli PUROLITE MB400 używam. Swego czasu istniał taki sklepik internetowy Łukasza Kaczmarka i tam zakupiłem cały filtr DI właśnie z tym wkładem.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MB400 to chyba jedna z popularniejszych żywić używanych w akwarystyce, w sam raz do filtrów DI , szczególnie do wody zawierającej dużo krzemianów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji sam korzystałem z usług firmy, którą reprezentuje na allegro "jackiz". Kupiłem cały filtr DI z żywicą MB400 (którą chyba większość akwarystów stosuje) i szybko to otrzymałem.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie odpowiedzi:)

wlasnie, chodzi mi o budowe filtra DI, zastanawiam sie tylko nad cenami, MB400 kosztuje 35 zl/l, a ta druga tylko 8 zl/litr..... moze jakis chemik ugryzie temat ze strony skladu chemicznego/wlasciwosci?

bo jesli dzialaja tak samo, to po co przeplacac..:(

...nie wierze, to....Dosia:yes


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(...

i moze ktos jednak cos powie o "Dosi"..jak to Marcin ta tansza zywice okreslil...bo o MB400 kolestwo sie juz wypowiedzialo ..napisalem do obydwoch sprzedawcow..zeby mi powiedzieli czym rozni sie jedna od drugiej....ale chlopaki milcza od poludnia.....a ja wlasnie zmajstrowalem sobie DI..i czyms bym wypelnil te rure...... moze byc i "Dosia'...:))))..jak jest "łokiejoską" zywica..

pozdrowki


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do filtra DI potrzebne jest zloze mieszane takie jak MB400. Natomiast co do tej tanszej zywicy to sprzedawca podaje w opisie ze jest to zywica H+ (kation), sluzy do zmiekczania wody.


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemeczka...

to chyba trzeba bedzie jednak zakupu kontrolowanego "Vizir-u" (mb400) dokonac...skoro "Dosia" sie nie nadaje...:(...

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomosc z ostatniej chwili...:(

wlasnie przed chwila otrzymalem odpowiedz...Pana od tej tanszej zywicy....

cyt.Żywica MB400 jest mieszanką kationitu i anionitu. Dzięki temu woda po tej żywicy jest całkowicie zdemineralizowana. Nasza żywica jest bardzo podobna do zwykłych żywic zmiękczających wodę z tą różnicą, że zwykłe żywice zmiękczające działają na zasadzie wymiany jonów wapnia i magnezu tzn jonów odpowiedzialnych za twardość na jony sodu i regenerowana jest chlorkiem sodu (sól kuchenna) a nasza regenerowana jest kwasem solnym"

napisane tez bylo ze planuja wprowadzic do sprzedarzy taka mieszanke jak mb400....

czyli genetralnie jak Leszek zauwazyl o zmiekczanie wody chodzi.

.....jesli ma byc biale to musi byc "Vizir"

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczj nie, ta zywica to kationit, po osmozie stosuje sie zloze mieszane lub ewentualnie w celu usuniecia krzemianow mozna zastosowac anionit


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo za wsyztskie odpowiedzi:D troszke przysnalem, ale jednak "vizir"....raz jeszcze dzieki


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.