Skocz do zawartości
rekin222

NO2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z NO2 w moim baniaku a mianowicie-wynosi ono 0,2 mg/L, w ciagu 4 dni zrobilem 3x podmiane wody(ok 3 wiadra na raz) jak moge je obnizyc? Czy moge to tak zostawic??


300l rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak masz z akwa, po 7 miesiącach przy dobrze funkcjonującym akwa nie powinieneś mieć już no2. Pytałem o nh3/4 bo amoniak jest "przerabiany" na no2, a ten potem na no3 - tzw.cykl azotowy. (Może nie do końca fachowo to ująłem). Coś ci wodę "brudzi" lub nie oczyszcza. Jaki więc masz system filtracyjny, odpieniacz, cyrkulację ile skały - a najlepiej wypełnij sygnaturkę i może jakoś ci się pomoże.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ksaly ok 35kg odpieniacz AM Turboflotor 1000 Multi SL, 3 pokolce(zoltek, bialobrody i scopas) 2 blazny ,4 chromisy, 2 babki, krewetki kraby itd. jest panel a w nim biobale, gabka i carbolit...


300l rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wstępnie postawił na zbyt małą ilość skały (która w znacznym stopniu wpływa na filtrację) - jeżeli tak jak piszesz masz 450L. Jaką masz cyrkulację i jaki obieg? Jeżeli chodzi o ro to nie wiem czy dobrze to robisz. Ja nie odstawiam żeby odciekło. Ale nie sądzę aby to miało wpływ na azotyny. Stawiam na złą filtrację. Jest jeszcze kwestia ilości karmienia ale to też wiąże się w końcowym etapie z filtracją. Jeszcze kwestia co masz na dnie ile piachu, czy może żwir koralowy, jakiej granulacji? W pierwszym poście pytasz czy możesz to zostawić. Azotyny to trucizna tak jak i amoniak więc chyba jasne.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,kiedys ùierzylem NO2 i pomimo ze wszystko wygladalo dobrze ,wybarwienie koloru wskazywalo na zawartosc azotynow...stawalem na glowie,szukalem porad w sklepach,podejrzewalem jakosc skaly i te liste moglbym ciagnac...zrozpaczony zaczalem mierzyc kranowke,wode po RO i po RODI i wynik...wszedzie byl taki sam...bedac na Twoim miejscu sprawdzilbym czy powodem nie sa po prostu wadliwe testy a takie zdarzaja sie czesciej niz przypuszczamy...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierz po prostu testem na azotyny wode po RODI,jezeli nie pokaze Ci "zera" to znaczy ze czas zmienic test,jezeli zas pokaze to znaczy ze gdzies masz problem...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blad...powinno byc "jezeli woda RODI pokaze zawartosc azotynow to jest walniety test...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.