Skocz do zawartości
smithpl

pterapogon kaudeni - znikajace punkty...

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze bo może ktoś miał taki przypadek..

W sobote w AquaMedic kupiłem 5 pterapogon kaudeni w podonych rozmiarach, jedna sztuka troche wieksza.

Najpier plywaly sobie z przodu / w rogu akwa i pływaly sobie w grupie.

Nastepnie 4 przeniosly sie do tylnego rogu a z przodu zostala najwieksza sztuka.

Dziś rano jeszcze widziałem 4 sztuki i troche się matriłem gdzie ta jedna.

Po powrocie z pracy zauważyłem w akwa jednego osobnika z przodu i drugiego, sporo mniejszego

z tyłu akwa pod skałami.

Reszta 3 sztuk zniknęła !!! Nie ma ryb, nie ma ciał - wokolo akwa nie ma śladów aby wyskoczyły.

I teraz pytanie - czy ktoś się może z tym spotkał ?

Co może być powodem? Reszta zwierząt czuje sie OK.

A może jakiś tajemny mieszkaniec akwa je morduje ?

Dzieki za pomoc


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies Qubab opisywal ze ogolnie jest ciezko z tymi rybkami i pisal tez ze powinno sie je trzymac tylko w dobranej parze. Moje 5 szt trafilo w przeciagu tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się nie ma dobranej pary, albo wszystkich młodych, to niestety czasami opisują eliminowanie się nawzajem - szczególnie jak jest mocne światło i mało miejsc do ukrycia. Poszukaj jednak czy nie wyskoczyły, bo tak całkiem to się przecież nie zjadły.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybcie zostały zabrane przez UFO :(


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz kraby itp. to jest calkiem mozliwe, ze nawet osci nie znajdziesz. Moze NO3 Ci odpowie, chociaz tez niekoniecznie.:(


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UFO tez pytalem - zarzekają sie ze nic o tym nie wiedza :-)

Na okolo akwa nie ma sladu :-(


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pykaj, za tydzien sie znajdą pewnie. U mnie przez 1,5 tyg 2 z 5 widać było a reszta została porwana przez UFO. Ale UFO oddało po niecałych 2 tygodniach i teraz nawet już im trauma przeszła i pływają dzielnie po połowie akwarium a nie tylko w rogu.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zostal jeden, plywa z przodu dumny i blady :-(

Wczoraj w nocy widzialem jak krewetki ogarnialy szczatki 2 sztuk :-(

bez sensu... nawet nie chce mi sie kary mu wyznaczac, choc bylo blisko....

a mialy plywac w akwa i cieszyc oko... ciekawe ze w sklepie bylo ich sporo wiecej i nic...

teraz musze wymyslic jakis inny gatunek bo niby mam ryby ale chowaja sie za skalami ...

Borsuk sie chowa jak podchodzi sie do szyby, blazenki lubia tylna szybe akwa ....


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykre ..ale nieraz tak bywa,jesli ryba nie przejdzie tzw. kwarantanny w sklepie to szanse sa male tym bardziej ze nikt nie wie jak byly lapane ryby i co przezyly zanim trafily do naszych sklepow. Co to chowania sie borsuka to jesli wychodzi do karmienia to staraj sie byc przy akwarium ( i troche sie ruszaj) zanim se nie naje a wkoncu zrozumie ze z tej strony nie grozi mu zadne niebezpieczenstwo. Ciekawe co trzyma nemo przy tylnej szybie ? moze warto by bylo poprzestawiac korale ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, glownie jeszcze mam szczepki i zmieniaja dosc czesto miejsce.

z przodu specjalnie zostawiam duzo miejsca aby sobie plywaly rybcie a te gady siedza z tylu, tylko ta jedna kaudeni stoi jak Paw z przodu akwa i niczego sie nie boi - bez sensu...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borsuk jest płochliwy na poczatku - big_ben ma racje, przekup go żarciem :(

Fajny ten twój maciupki borsuczek. Niestety urośnie duża krowa i obawiam sie ze za duza na twój litraż.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, ale w marcu startuje 380 litrow wiec kupilem go rozwojowo .....

Co do Borsuka, jak wrzuce zarcie to je mi prawie z reki :-)

Jak wystawie tylko glowe to tez podplywa, jak szybko podchodze do akwa to wtedy potrafi sie skleic do skalki i zmienic kolor na szary :-)

Ogolnie najbardziej wyczesana rybka u mnie w akwa :-)

A jakie rybki polecacie do mojego akwa? z kaudeni chyba nie bede juz ryzykowal,

no i co zrobic z tym jednym szkodnikiem...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.