Skocz do zawartości
Gość musashimm

Akwarium morskie narożne (delta)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość musashimm

Witam,

Proszę o opinie o akwariach narożnych(deltach) jako akwariach morskich, a dokładniej:

1. Czy takie akwarium z profilowaną przednią szybą wprowadza zniekształcenia optyczne?

2. Jakie są patenty na oświetlenie, czy tylko takie jak w akwariach prostokątnych?

3. Czy da się jakoś sensownie zorganizować sump-a i dolewkę w szafce takiego akwarium?

4. Czy są uciążliwe prace porządkowe i utrzymaniowe przy urządzeniach umieszczonych w szafce?

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem takie akwarium rok czasu i nie narzekałem wszystko odbywa się tak jak w prostokątnym poza ułożeniem skały króre jest chyba tródniejsze.

- zniekształceń nie ma

- oświetlenie (spokojnie wciśniesz lampę hqi i jakąś actynicę t5)

- sump jest już prostokątny nie delta:clowning

- co do miejsca w szawce to w zależności od sposobu rozmieszczenia wzmocnień, ale jest go raczej mniej niż pod prostokątem

jak chcesz to mam takowe kompletne akwa do sprzedania

pozdrawiam

Łukasz


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie akwarium od paru lat, wpierw słodkie a teraz morskie. Niczym się nie różni od normalnego prostokątnego, musisz mieć tylko trochę dłuższe ręce aby operować w rogu akwa. Profilowana szyba nie przeszkadza w niczym , masz za to stosunkowo długa i duża powierzchnię szyby przedniej w stosunku do objętości.Jeżeli wkleisz komin w róg akwarium uzyskujesz całkiem przyzwoita powierzchnię .Pokrywa oryginalna (PCV) daje całkiem przyzwoite możliwości montażu oświetlenia.Trzeba tylko zrezygnować z oryginalnie zamontowanej ( i tak nie przydatnych T8 ) i można zamontować kilkanaście T 5. Przykładowo ja w pokrywie do akwarium o wymiarach 107x107cm zamontowałem 8 świetlówek o łącznej mocy ok.280W. Stateczniki są w oryginalnej wytłoczce pokrywy tak wiec nie ma żadnego osprzętu na zewnątrz.

Miałem sumpa w szafce pod akwarium, da się oczywiście wszystko zorganizować i ustawić - ideałem byłby sump tez w kształcie delta wtedy idealnie wykorzystujesz powierzchnie szafki.Co do uciążliwości nie ma żadnej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudności mogą nastąpić jeśli masz komin w tylnim rogu, przy wysokości 50cm, stsosunkowo długich bokach i ustawieniu przy samej ścianie wyjęcie np jakiegoś syfu ze spływu graniczy z cudem. Dodatkowo jest trochę trudniej z ustaleniem odpowiedniej cyrkulacji i w zależności od wymiarów oświetleniem T5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy długości boku 107 cm i dostawieniu akwa do sciany ( mala przerwa też nie pomoże) , wyjecie czy czyszczenie jest niemożliwe , cuda sobie podarujmy :)Jedyne co zda egzamin to nawiercenie otworu w bocznej szybie na poziomie lusta wody i zrobienie spływu bezpośrednio do sumpa bez komina . Ja tak nie mam i cierpie za kazdym razem jak musze cokolwiek gmerać w rogu baniaka przy filtracji, a mam zaledwie 85 cm bok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość musashimm

andryz,

napisałeś że masz pokrywę PCV, która zakrywa całe akwarium. Mam pytania:

1. w jakiej odległości są świetlówki od wody i czy korzystasz z normalnych oprawek do T5.

2. Czy w związku, że akwarium jest zakryte czy nie ma problemu z przegrzewaniem się akwarium

3. Czy odparowująca woda nie powoduje śniedzenia odbłyśników.

P.S. Czy możesz napisać coś o sprzęcie jaki posiadasz, bo właśnie takie akwarium mnie interesuje.

Konrad B,

Czy obsługa komina w delcie z drabiny lub jakiegoś stopnia wchodzi w grę, czy i tak jest trudno dostać się do dna komina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ci da drabina jak będziesz musiał się wyginać naokoło lampy zazwyczaj gorącej, poza tym komin robi się zazwyczaj wąski i jest po prostu trudno tam wsadzić rękę na 50cm nie mówię nawet o zbiornikach, gdzie h wynosi 60 czy 70.

Najlepiej jest z jednej strony zrobić sobie dojście czyli nie dostawiać baniaka do ściany, ale nie zawsze wygląda to fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Olek , drabina nic nie da , to że bedziesz widział cel nie znaczy , że go dosiegniesz :( jak wspomniałem mimo , że mam 85 cm bok mam spore trudności z grzebaniem na końcu akwa ( staję na pufie) , masz po drodze lampę , mase kabli , jakiś tam wężyk ; musisz uważać żeby nie narobić szkód . Jedyny sposób , żeby nie stresować się tym co dzieje sie ze spływem to otwór o jakim pisałem (ja tak nie zrobiłem i bardzo żałuję ), no i nie zabierasz sobie miejsca w baniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość musashimm

A już chciałem zamawiać baniak w tym tygodniu z kominem w rogu z tyłu, jakoś sobie nie wyobrażam sobie odpływu z boku... , natomiast komin wydawał mi się czymś naturalnym w tego typu akwariach.

Teraz już sam nie wiem co robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywierć z tyłu baniaka w bocznej ścianie otwór na poziomie , na jakim bedziesz chciał mieć wodę w baniaku i sprowadź to do sumpa ot co . Odsuniesz akwa od ściany w tym miejscu na grubość rury pewnie fi 32. Ciągle ogladam akwarium prostokątne co prawda z takim rozwiązaniem i uważam , ze jest bardzo dobre .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.