Skocz do zawartości
dsztark

konikarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ponieważ ostatnio głośno było na forum o konikach morskich oto i moje konikarium.

181-dscf2614.jpg

181-dscf2615.jpg

181-dscf2617.jpg

181-dscf2618.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zwierzaki!! Tez chetnie bym je kupil, ale z innymi rybami podobno nie moga byc, a na drugie akwa nie mam miejsca


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dsztark

a mógłbyś coś więcej powiedzieć o "całości" ?

będziemy wdzięczni :(


delta 130l + 25l, UP3000, 2x JVP-101, Haqos PS 300, HQI 150W + PC 24W, 20LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium to zestaw firmy aqua-nova o wymiarach 62x38x55h z giętymi szybami

Standardowo zestaw wyposażony jest w świetlówki 2x 20W. Zmodyfikowałem oświetlenie stadardowe na 2x55w (arkadia 14k i arkadia blue actnic), dodałem 2 wiatraczki chłodzące we wnętrzu obudowy oraz 1 soczewkową białę diodę jako oświetlenie nocne. Górna pokrywa składła się z dwóch części; jej tylna część ( w której standardowo był filtr zraszany) została usunięta a w jej miejscu dodana świetlówka 1x15w - osram fluora (ładnie podkreśla róże i fiolety w akwarium i podobno ma wpływ na wybarwienie koników). Powstało tam również miejsce na obsługę odpieniacza - midiflotora oraz 2 kolejne wiatraki chłodzące i pompkę powietrza. Oto zdjęcie poglądowe

181-dscf2620.jpg

W rogu akwarium z satynowego szkła zrobiony jest komin lecz wbrew pozorom ten zbiornik nie ma sumpa!

Na dnie komina spoczywa pompka tunze 1600l/h, która załatwiaobieg akwarium - komin-akwarium i cyrkulację wewnętrzną. Nad nią pracuje midiflotor.

Na dno wysypany samoa pink sand, włożone ok 5kg skały.

Dalsza obsada, która sprowadzi się do krewetki, krabika, kilku miękkich - w drodze.

Pozdrawiam

Darek Sztark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, koniki to straszne jałopy. Wydaje się, że zjadają tylko to, co im przepłynie przed samym nosem. Próbuję pryzwyczaić je do jednego miejsca karmienia podając im pokarm na dnie kieliszka, ale ręce opadają - dziś samiec próbował dostać się do jedzenia przez 3 min. i nie wydedukował, że trzeba od góry :(. Muszę poszukać płytszego naczynia. Jeśli cała operacja się uda chciałem zaangażować pompę perystaltyczną do dostarczania pokarmu - może się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym karmisz koniki??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak często trzeba karmić koniki?


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też nie


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiem dlaczego fotek nie widać, konikarium @dsztarka było swego czasu na sprzedaż i nie wiem czy istnieje nadal.

Ale @Robert K zajmował się z sukcesem konikami, jego maluchy a raczej jego koników :D pływały w kilku akwariach :D

trochę jest w tym temacie.

:D

edit:

link o konikach poprawiony :D


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.