Skocz do zawartości
k-a-ś-k-a

Czyszczenie żyewej skały.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie odnośnie żywej skały.Wiem ,że przed włożeniem jej do akwa,trzeba ją oczyścić z pasożytów.Tylko jak to zrobić?Przecież niektóre "robale" siedzą głęboko w niej-jak np.wieloszczety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja plukalem w solance i czyscilem szczateczka do zebow, a co zostalo to podczas dojrzewania lapalem, bo i tak nie ma szans wyciagnac wszystkiego


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co? chcesz wyjalowic zywa skale?

po to kupujesz zywa skale aby to robactwo tam bylo bo wplywa pozytywnie na akwa jak i udraznianie skaly.

Wieloszczety sa pozyteczne. Zobacz tylko czy nie ma tam niepotrzebych krabow itp ale nie niszcz skaly...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli skala ktora posiadasz dotarla do Ciebie bez wody to wszystko co na niej jest ( glony, gabki,korale) najprawdopodobniej obumarly , dlatego dobrze jest jak sie wyczysci taka skale pozadna szczotka zeby nie rozkladalo sie to w akwarium. Im dokladniej sie ja wyczysci tym bedzie mniej syfu podczas dojrzewania zbiornika. Jesli chodzi o kraby,slimaki, wieloszczety, wezowidla i inne robactwo ..to kraby i slimaki najlepiej odlozyc do sumpa lub panela bo moze sie z czasem okazac ze sa pozyteczne i moga zyc na Tojej malej rafce ..reszte wyslal bym na Wielka Rafe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osz wy zaraz wieloszczety i inne do morza przez kibel, nic nie czyścić tylko jak zobaczysz jakieś większe glony które obumarły lub kawałki koralów które mają nieprzyjemny zapach zgnilizny - tylko to wyrwać, podobnie jak zobaczysz martwe kraby to je wywal, resztę zostawić, skale do baniaka i czekać aż dojrzeje

każde z tych zwierząt ma swoją role w baniaku i nie ma sensu ich dawać do sumpa/panela/komina


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie Filavandrel,

a jak ogolnie ich nie chcesz na skale to kup ceramike, czysta bedzie - bez zycia - tak jak chcesz...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za rady i porady. Krabów i ślimaków nie widziałam,a resztę żyjątek w takim razie zostawie w spokoju:)

Smithpl-ceramikę możesz sobie sam zafundować,jeśli tak cię ona interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie, dlatego mam LR i dlatego ci mowilem abys nie czyscila do cna bo w efekcie wlasnie uzyskalabyc prawie ceramike :_)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.