Skocz do zawartości
myszon123

Poszukuję firmy klejącej akwaria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuje pomocy w poszukiwaniu firmy robiącej akwaria na zamówienie. Problem jest w tym, ze praktycznie nikt nie chce się podjąć zrobienia akwarium w tych wymiarach: 200szerokośći/60grubości/100wysokości, ewentualnie 200szerokośći/60grubości/80wysokości.

Byłbym również wdzięczny za informacje co do orientacyjnych cen. Mam tylko jedną propozycję i nie jestem pewien, czy nie chcą aby ze mnie zedrzeć.


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu chcesz mieć aż tak wysokie te akwa ? , ciężko się doświetla takie wysokie zbiorniki


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myszon, pewnie wiesz co czynisz, niemniej jednak zastanów się jeszcze raz bo akwarium o takich wymiarach tzn. 60 gł x 100 wys jest bardzo trudne w obsłudze, żeby w nim pogrzebać to moim zdaniem bez maski nie podchodź. Ja bym te wymiary odwrócił i dałbym 60 wys i 100 gł. jak dla mnie byłaby bajka po prostu, ale to dla mnie... Napisz może coś więcej, jakie plany masz co do takiego zbiornika, jaką obsadę planujesz itp.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200x100x60 Wys.;);)

200x60x100 ;):(


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary są takie bo tak wygląda miejsce i tyle.

Akwarium jest (mniejsze co prawda) ozdobą gabinetu mojego demonicznego szefa. Ja z uwagi na to że dla niego biolog/chemik to dokładnie to samo co akwarysta (swoją drogą troszeczkę jestem) zostałem głównym frajerem od zajmowania się nim i zamawiania części składowych.

Siedzi w nim stado wrednych, złych, złośliwych, kwiorzerczych, krzywogębych, żarłocznych, okrutnych i występnych piranii. Zresztą są zupełnie jak mój szef... Mój wspaniały chlebodawca, stwierdził, że jak pod moją opieką piranie urosły o 100% w 1,5 miesiąca, to w tym tempie będa wielkie na nowy rok. A co za tym idzie chce sypnąć kasą i założych mega-akwarium.

Miejsca jest akurat tyle żeby miało 60cm szerokości. Ten 100cm wysokości to wiem że to pomysł z d*py, ale mam małe pole manewru co do długości a litrażu mam się trzymać. Może uda mi się je wydłużyć z 200cm długości do powiedzmy 250 zmiejszając wysokość do powiedzmy 60-65cm. Litraż był by miejwięcej taki sam.

Aż się boję co z nich wyrośnie.


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani dobrze ci radzi. Wysokość ogranicz do tych 60-65 cm,no może 70 cm maksimum, bo obsługa będzie beznadziejna. Jeśli możesz wydłużyć do 250 cm to byłaby piękna sprawa, ale z wysokością zachowaj umiar, bo inaczej będziesz musiał głowę moczyć, żeby coś ruszyć na dnie.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się... Tak mi tylko palce odgryzą, a nie ucho... ;)

Będę mysleć. Dzięki za radę.


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.