Skocz do zawartości
tajbo

Sol podczas dojrzewania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam zamiar stosować docelowo sól AquaCraft - Marine Environment lub Preis - Meersalz.Skała będzie z frachtu,więc i dojrzewanie dluższe ,a co za tym idzie podmianki częstrze i wieksze.

Zastanawiam się czy do momentu kiedy parametry pozwolą na zwierzątka można zastosować gorszą czytaj tańszą sol.Jeśli tak to jaką?

Jak póżniej delikatnie przejść na sol docelową?Mniejszymi podmianami z nową sola ,czy podmiany tej samej ilości ale mieszać starą z nową np.pół na pół.Jeszcze pytanko odnośnie osmozy.Będzie z membraną Filmtec-a.Niestety nie mogę zamontować filtra na stale i będzie zdejmowany i zakladany do podmian.Jak zabezpieczyć membranę przed wyschnięciem.?

Będę wdzięczny za rady.

Pozdrawiam.Czarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie akwa masz lub będziesz miał - wypełnij sygnaturkę to ułatwisz wszystkim pomoc ewentualną i pytania nie będą się powtarzać. Na początek możesz zastosować tańszą sól ale uważam że najlepsza byłą by w średniej cenie. Ja używam kenta od początku i jestem zadowolony. Myślę że cenowo jest przystępna i dobrej jakości. Na allegro można było swego czasu kupić wiadro 25kg. za 230-240zł z przesyłką. Ostatnio użyłem soli HW i zmian szczerze powiedziawszy nie widzę. Może się szybciej rozpuszcza ale ciężko to określić. Poza tym sól w zależności od partii czasami różni się od siebie i to znacznie. Ale wszystko zależy od ilości jaką będziesz podmieniał i przede wszystkim co masz zamiar hodować. U mnie 10% podmianka to ok. 50L wiec soli mi trochę schodzi. Jak masz mieć akwa 100L to możesz używać preisa i finansowo to zniesiesz. Pewnie na początku zaczniesz od miękkich więc sól może być tańsza. Jak zaczniesz bawić się spsami możesz przejść na lepszą. Przy przejściu na inną sól możesz sobie ją pomieszać może unikniesz cyjano albo innego badziewia.

Jeżeli chodzi o osmozę to ja swoją też podłączam jak robię wodę. Nie zabezpieczam jej w żaden sposób. Leży sobie w wiadrze pomiędzy podłączeniami i widzę że jej to specjalnie nie szkodzi. Membrana na pewno nie wyschnie bo z jednej strony są prefiltry, a z drugiej di. Powietrze więc do niej nie dociera a poza tym co tydzień co dwa ją nawadniam.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam.Myślalem że sygnaturkę się piszę kiedy już się coś ma.Ja dopiero kończę kompletować sprzęt.Co prawda stoi holender 250 l,ale jeszcze troszkę minie nim będzie w nim rafka.Tak czy siak ogromne dzięki za zainteresowanie.Uspokoileś mnie co do osmozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.