Skocz do zawartości
hajtaler

tworzenie stron internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

panowie chce sobie zrobic stronke internetowa,jakiego programu uzyc (oczywiscie jestem laikiem)?chce zrobic prosta stronke. najlepiej by program byl po polsku no i darmo albo niedrogi, to by bylo na tyle moich wymogow


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzyj jakiegos bloga


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy czy to dziala jak strona internetowa


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yeap, zalezy do czego potrzebujesz strony, nie sprecyzowales...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chcialem pokazac jak prowadze akwarium i wszystko co jest z nim zwiazane


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darmowe to np.

http://www.blogx.pl/

http://blog.onet.pl/

Jak masz swoj serwer to mozna to uruchomic na jednym z 20 opensource'owych engine'ow do blogowania

Platne.... np. u mnie www.softnet.waw.pl :-)

Idealne narzedzie do prowadzenia dziennikow, sugerowalem Przemkowi aby w ramach forum

uruchomic cos takiego dla klubowiczow, bo to lepsze od postów w naszym aktualnym dziale dziennik,

ale na razie bez odpowiedzi :-)

a w sumie fajnie by bylo jakby ludzie prowadzili blogi <nick>.nano-reef.pl

:-) taka swoja strona w ramach spolecznosci nano-reef.pl...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo notatnik + kurs html np kurs albo jeden z gotowych programów - edytorów html np. pajączek , Nvu, topStyle

pozdrawiam Andrzej


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azja -83, tez tak kiedys myslalem ale stwierdzam ze to bledne podejscie.

Nie kazdy, tak jak ja, jest informatykiem lub sympatykiem technologii.

Kazdy jednak ma cos do przekazania, narzedzie ma mu dawac mozliwosci ekspresji... w najprostrzej dla niego formie obslugi.

Dlatego nie kazdy musi bawic sie notatnikiem i uczyc podstaw html'a aby muc przekazac siebie i swoja pasje.

To tak jak bys powiedzial zloz sobie telewizor aby ogladac filmy lub zbuduj sobie aparat abys mogl potem robic piekne zdjecia, nie kazdy grafik musi sobie napisac photshopa ani uzywac painta aby stowrzyc piekne projekty - bez sensu.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety probowalem bloger i nie podoba mi sie to za malo mozliwosci ustawienia strony zdecydowanie wole jakis program do robienia stronek poleccie jakis


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajączek w windzie albo Quanta plus (mój faworyt) w linuxie


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma graficzny interfejs bo koduhtml to ja nie znam


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety wymaga podstaw html'a :clapping

ale w takiej sytuacji jak Ty to ja bym jednak użył bloga.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smithpl nie zgodzę się z tobą , programy tego typu lubią wklepywać wszystko na pałe , co jeśli będzie chciał zmodyfikować troche HTML ?, no chyba że chce użyć gotowego szkieletu.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mowie o gotowym szkielecie,

znam wielu ktorzy chcieli zrobic strone samemu, zainstalowali pajaczka, poklepali, poczytali o html'u, poprobowali, stworzyli gniota ktory w koncu im samym przestal sie podobac i potem zadzwonili aby im zrobic strone bo ogolnie to sie nie udalo :clapping

To jak z mechanikiem samochodowym nowych samochodow, czyesci sie udaje a czesc jezdzi do mechanika...

Nie pisze tego aby lamac zapal i oczywiscie bede dopingowal, stawiam jednak teze aby uswiadomic za i przeciw i aby przyszly redaktor swojej strony, nie starcil zapalu i pary na tak prozaicznym poziomie jak - do niczego nikomu nie potrzebny nowy schemat/szkielet bez tresci...

Dlatego zawsze bede promowal OS'owe mechanizmy ktore pozwola ludziom, nie do konca "wkreconym" w informatyke, przelewac swoja dusze dla innych w takim medium jak internet bez potrzeby babrania sie w "bagnie" html owo PHPowym

( no bo umowmy sie ze strony oparte o czysty html to juz przeszlosc i autor powinien przed rozpoczeciem zabawy zaczac doksztalcac sie raczej w PHP, MySQL, CSS2 javascript. No chyba ze planuje stworzyc funkcjonalnego gniota.

Potem napisze sobie edytor WYSYWIG ( lub zaimplementuje gotowy ) porobi pare tabel, dorobi mechanizm rewrite'owania dla lepszego pozycjonowania, system uploadu fotek najlepiej z reformatowaniem i optymalizacja i JUZ !!! Moze zaczas wprowadzac tresc do swojego wlasnego bloga, tylko ze juz minie mnostwo czasu i pojawia sie nowe funkcjonalnosci ktore bedzie wart zaimplementowac.

Druga opcja to prosta stronka w htaml, gdzie po jej stworzeniu, kazde dodawanie fotek, tresci, linkow, pozycjonowanie bedzie wymagalo dlubania w kodzie, uzywania edytorow itp itd.

Uwierz mi ze moze to byc mega upierdliwe, tworze jak i obsluguje ( od czasu do czasu ) parenascie portali ( po za glownym zajeciem zawodowym :-) ) wiec wiem co mowie. Jakby to bylo na czystym html'u lub prostym PHP to musialbym chyba brac za obsluge 10k miesiecznie za portal :-) i spowodowac aby doba miala jakies 120 godzin :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie da rady samemu dam se spokoj myslalem ze to latwiejsze bedzie


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudne nie jest skoro ja to robie :-)

ale czasami warto wiedziec o co chodzi i czy sie chce w to wchodzic.

pomysl nad blogiem z ladna skorka albo pisz samemu - wybor nalezy do ciebie...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robienie strony internetowej to bardzo prosta sprawa:)

http://www.kurshtml.boo.pl/ Super kurs polecam

Jak przeczytasz ten kurs to na pewno uda Ci się zrobić super stronę.

A na serwer darmowy www.yoyo.pl

A płatny www.cal.pl (ja z niego korzystam)

www.akwarystykacity.cal.pl To moja strona:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hajtałer trudne nie jest , tylko trzeba poświęcić trochę czasu.

Wiadomo nikt ci nie poda gotowej strony na tacy :D

więc wypij piwo albo dwa - by robota lepiej szła :clapping i do roboty :D


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawlak, bua ha ha :clapping ale rozumiem ze byl to dowcip?

Po przeczytaniu i nauczeniu sie z tej strony mozna co najwyzej napic sie piwka i .. zabrac sie dopiero za nauke.

No i widze ze sam korzystasz z gotowcow....


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smithpl :

Pawlak, bua ha ha :clapping ale rozumiem ze byl to dowcip?

Po przeczytaniu i nauczeniu sie z tej strony mozna co najwyzej napic sie piwka i .. zabrac sie dopiero za nauke.

No i widze ze sam korzystasz z gotowcow....

Moja strona rzeczywiście jest z gotowca:D ale to przez drugiego admina ja chciałem zrobić samemu:P

Ja z tego kursu się nauczyłem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.