Skocz do zawartości
smithpl

Balling light wystartowalem

Rekomendowane odpowiedzi

Zalozylem topik bo dzis zaczalem dozowanie metoda ballinga ( narazie oprocz Mg bo jeszcze mam Kenta )

Jutro okaze sie czy dobralem dobrze ilosci :-)

No i tu bede zamieszczal klopoty u poczatkujacych ... tak dla potomnych....

Klopot pierwszy, ustalenie stezenia, tak aby z jednej strony bylo to do rozpuszczenia z drugiej aby dozowanie nie wymagalo zodziennego wachlowania 10 strzykawkami :-) ( narazie nie mam pompy grotecha )


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy mniejszym akwa takim jak masz ,kup sobie pojmniki na mocz w medycznej hurtowni, jak już ustalisz dawkę rozlej na 10 -15 dni(zależy ile masz miejsca) i masz z głowy codzienne napełnianie strzykawek , przynajmniej ja tak zrobiłem :)za 12 zł kupiłem z 60 sztuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym moczem to nie glupie, byle by kupic nie uzywane ... :clapping Serry ale ogladam Larrego Flynta :D

Dobry pomysl i jutro ide kupic, tylko mysle ze sie zejdzie z ustalaniem wielkosci dawek i poziomu nasycenia roztworow...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pierwsze pytania,

po 1 dniu dozowania zauwazylem spaki Kh 1 stopien dzienie ( podbijam normalnie )

starty Ca wygladaja nastepujaco, od paru dni mialem 360 Ca

wczoraj po pomiarze i dozowaniu podbilem Ca do 420,

dzis po pomiarze jest 380 czyli spadlo w ciagu jednego dnia 40

znow podbilem do 440.

i teraz pytanie , jak to jest ze do tej pory przez pare dnie bylo 360 a jak podbilem do 420

to w jeden dzien cos "zjadlo" 20 Ca ?

A moze godzine po dozowaniu pomiar jest nie wiarygodny ?


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwiększysz w zbiorniku poziom Ca, który do tej pory był na niskim poziomie to zwierzęta zaczynają zwiększać zapotrzebowanie na Ca. Tym sposobem musisz stopniowo podwyższać ilość dozowanych roztworów, aby zapewnić stały wyższy poziom Ca. Jednocześnie radzę kontrolować Mg i w razie potrzeby zacząć dozowanie.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko sie ładnie ustabilizowało gdy zacząłem podawać trzy roztwory w jednakowych ilościach.Wcześniej gdy miałem np:za niskie kh zwiększałem dawkę tego roztworu.Efekt był taki,że kh rosło,ale reszta parametrów się rozjeżdzała.


330l rafy + 180l szczepek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.