Skocz do zawartości
michu23

rdzwy nalot

Rekomendowane odpowiedzi

witam! wczoraj bylo ok ale dzis glownie na nowej skale dolozonej do zbiornika (10 kg do 13 kg starej skaly) pojawilo sie w baniaku sporo rdzawgo nalotu glownie na nowej skale ale tez na starej, szybach i glownie "nogach" korali miekkich w miejscu tuz nad skala... zastanawiam sie czy jest to tylko zwiazek z dojrzewaniem skaly? w 60 litrach tego nie obserwowalem. Bardziej glony nitkowate i czerwony sluz.

Parametry:

NO3 - 5

PO4 - 0,01

Zmieniam wode co 2 tygodnie 30 litrow. co 2 tygodnie preparaty AquaEl - trace elements, stront&molibden, iod&magnesium. Karmienilem mrozonkami ale nieduzo bo kostka ochotki i artemii na tydzien. Po za tym JBL Koralquid i pokarm od Witka... w sumie bylo jak zawsze az do dzis :/ TDS 003 po RO mi pokazuje. Cyrkulacja 7300l/h.

Prosze o jakies rady... dzieki!


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa to chyba okrzemki, pojawiaja sie gdy zbiornik dojrzewa, za jakis czas zniknie rownie nagle jak sie pojawilo, a jesli jestes niecierpliwy to kup dolabelle


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Prodibio BioDigest moze pomoc?


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Michu...i u mnie pojawil sie ten rdzawy nalot,mogly zlozyc sie na ten fakt trzy rzeczy...zmienilem HQI z 10tys K na 14 tys (juz mam spowrotem 10tysK),zmniejszylem radykalnie dozowanie vodki (teraz znowu dozuje jak wczesniej).Pare tygodni temu wsypalem black beach aragonit live,choc ten piach najmniej podejrzewam...ten nalot nazywa sie diatom algae,choc wlasciwie nie sa to glony.Na ich miejsce zazwyczaj wchodza zielone...u Ciebie mysle ze dodanie skaly spowodowalo diatom...masz tu link,moze Ci sie przyda...http://saltaquarium.about.com/cs/algaecontrol/a/aa091100.htm Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, rzeczywiscie wyglada podobnie... jak z tym walczyles?


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem niedawno przeprowadzkę (stara skała, nowy piach) i po paru dniach pojawił się rdzawy nalot na piachu i skałach, nie zrobiłem z nim nic i po dalszych paru dniach nie zostało po nim najmniejszego śladu, może poprostu daj mu troche czasu i sam sie wyniesie w cholere :clapping


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michu,ja wszystkie glony i te diatome wycialem w pien dozowaniem vodki,jiuz po trzech tygodniach NO3 spadlo do zera...aczkolwiek nie namawiam Cie do stosowania tej metody,chyba ze o niej poczytasz i zadecydujesz...w linku,ktory Ci podalem pisze mis co mozna robic...ja wierze w bardzo mocny,przewymiarowany odpieniacz...od kiedy kupilem taki wywalalem znacznie wiecej syfu co znaczy ze poprzedni odpieniacz mimo ze pfrzeznaczony do 400stu oszukiwal i lenil sie przy pracy...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Krzysiek75,ja zabawe z vodka zaczalem pare miesiecy temu,dozowalem wedlug schematu,zwiekszajac dawke,doszedlem do 4ml na dobe,potem zmniejszylem o polowe,kiedy zaczely pojawiac sie biale gluty(co jest normalne przy przedawkowaniu).Teraz jestem w trakcie szukania dawki idealnej do mojego 160 litrowego zbiornika.Obecnie od paru dni leje 1,5ml na dobe...czas pokaze czy jest to ten idealny strzal...bede ciagle obnizal dawke az zacznie sie pokazywac NO3...Pamietaj jednak ze nie ma idealnej uniwersalnej dawki i kazdy musi ja sam sobie znalezc...wlasnie to mnie tak nakreca...ta niepewnosc...acha ja leje vodke 38,5%,najtansza i pewnie nie do picia co mnie najmniej przeszkadza,gdyz nie pijam alkoholu...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.