Skocz do zawartości
seb

Lampy itp US > EUROPE

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do specjalistów od elektryki itp. Chodzi o to że ostatnio zastanawiam się nad ściągnięciem sobie lampy zza wielkiej wody i tu pojawia się problem z zasilaniem. Jak wiadomo, w stanach jest napięcie 110V a u nas 220 czy 230V. Zastanawiam się czy (nie wiem czy przedstawię to w sposób zrozumiały) da się przerobić taką lampę tak żeby pracowała normalnie na naszym napięciu. Wiadomo że hamerykańce używają sprzętów typowo europejskich takich jak odpieniacze BK, ATI, Deltec, lamp ATI i innych, a nie wydaje mi się żeby te firmy robiły inne pompy i układy zasilające na europę i inne na stany. Może się mylę, dlatego pytam jak to z tym jest. Czy jest tak że w stanach muszą stosować jakieś transformatory czy coś (zupełnie się na tym nie znam) żeby nasze sprzęty chodziły na ich napięciu i gdyby coś od nich ściągnąć wystarczyłoby jakiś element wyjąć czy odłączyć i sprzęt hulałby nnormalnie u nas, czy z kolei w drugą stronę - czy gdybym sobie ściągnął np. lampę od nich to musiałbym ja zastosować jakiś transformator i czy w ogóle się tak da... Będę wdzięczny za wszelkie rzeczowe opinie :clapping

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc rzeczy, np pompy sa chyba 110V robione, ale dzieki transformatorowi mozna to obejsc - ostatnio ktos tu sprzedawal pompe IWAKI na 110 + trafo.

Niektore balasty wystepuja w wersjach na 110 i 230, dla pradu zmiennego chyba nie trzeba duzych zmian konstrukcyjnych zeby silnik przerobic na inne napiecie - znaczy mam na mysli ze ich BK maja silniki na 110v a nie ze da sie domowym sposbem :clapping


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że da to się jakoś zrobić, kwestia jak


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli się da :clapping Powstaje tylko kolejne pytanie ; czy świetlówki musiałbym póżniej ciągnąć również ze stanów? Mówiąc szczerze wolałbym tak to wykombinować żeby przerobić lampę na 220 tak żeby świetlówki później normalnie kupować tutaj, pytanie czy się da :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napewno że bym wolał czy to napewno że się da? :clapping ino jak to zrobić?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włożyć w taką lampę świetlówki Ati kupione w Polsce lub w Niemczech:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie male transformatorki:

http://aukcja.onet.pl/search.php?string=transformator+230v%2F110v&category=14200&buy=0&new=0&pay=0&personal_rec=0&from_showcat=1&country=1

napewno wystarcza do zasilania pomp. Jednak oswietlanie wiekszych zbiornikow to tez wieksza moc i nie wiem czy bylo by to oplacalne .moze istnieje mozliwosc zakupienia w stanach lampy bez swietlowek , wtedy kosztem byla by wymiana statecznikow i zakup swietlowek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale teoretycznie, skoro taki transformator zmniejsza napięcia z 220 na 110 to znaczy że całe bebechy i swietlówki nadal działają na 110, więc co będzie jeśli się tam włoży świetlówki które działają na 220? Wielkie Buuuum:strutin:clowning:D? Elektrycy, dawać wiedzę! :clapping

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie powinno brzmiec :clapping

Czy jesli do ceny lampy np:10x80W dodamy 5x120zl (za stateczniki 2x80W) bedzie sie oplacalo ja sprowadzac?

Model i wyglad lampy(poza danymi technicznymi) po wymianie sie nie zmieni a lampe kupujemy zawsze bez swietlowek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

big_ben wolałbym żebyś się nie martwił o moją sytuację finansową, a pytanie brzmi dokładnie tak jak brzmieć powinno :clapping a zrodziło się stąd że lampa o której myślę jest wyposażona w świetlówki ATI więc nie wszystkie lampy są sprzedawane bez świetlówek:strutin a gdybym chciał kupić obudowę bez bebechów to nie pytałbym czy da się przerobić lampę...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, ze sprzedaja czy nie sprzedaja - zawsze lepiej jest kupic gola lampe i sobie samemu pokombinowac


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gołą w sensie bez świetlówek to tak, ale nie bez układów zasilających bo to juz się mija z celem. Dobrze Cię zrozumiałem Szymon? Chyba powinniśmy już iść spać :clapping

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martwie sie o Twoja sytuacje materialna , sam jestem ciekawy czy cena takiej lampy + przesylka nie bedzie cena podobna do cen lamp w polsce. Jesli lampa jest ze swietlowkami no to bum murowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była taka sama to bym się nie zastanawiał, ale skoro jest o ponad połowę niższa za lampę nie Made in China to się mocno zastanawiam :clapping

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma sie nad czym zastanawiac... no moze poza jednym - zabezpieczeniem przesylki na czas transportu.

Ale jesli elektronika z powodzeniem lata to i taka lampa doleci w calosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest się nad czym zastanawiać - czy będzie z takiej lampy Made in USA użytek w PL czy nie.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z elektrycznie uświadomionych może się jeszcze wypowiedzieć?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie jestem uswiadomiony elektrycznie ale troche myslalem o tym i z czasem wychodzi coraz wiecej przeciwnosci.

Nie wiem jaka lampe sobie upatrzyles ale lampa to nie tylko stateczniki i swietlowki, pewnie dochodzi do tego jakis programator (zeby nie wszystkie zapalaly sie jednoczesnie, ewentualnie sciemnianie i rozjasnianie)wentylatory,jakies oswietlenie nocne a to o wiele wiecej elektroniki .Jesli chcialby przerobic taka lampe to trzeba by bylo sprawdzic jaka elektronike w niej zastosowano. Przedewszystkim gabaryty bo moze sie okazac ze dostepne u nas stateczniki sie nie zmieszcza, swietlowki maja inne dlugosci itd ...Jesli w lampie jest jakies sterowanie to czy jest mozliwosc sterowaniem napieciem 220V mimo ze urzadzenia sterujace mogly by pracowac z transformatora.Zasilenie orginalnej lampy z transformatora moze sie nie udac bo z wszystkimi opisami na jakie trafilem wyczytalem ze transformatory wiekszej mocy nadaja sie do zasilania sprzetu AGD a nie elektroniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedziedziec bez testów jak ci bedzie taka lampa swiecić zmienic prad to pestka za pare groszy problemem sie robi częstotliwość Hz na jakiej dziala dane urządzenie Nie wiadomo jakie bedziesz mial straty w świeceniu to samo tyczy sie pomp i innych urzadzeń elektrycznych.Co z tego ze zmienimy napiecie jak np pompa bedzie podawac nam 50 moze 70% wody przez częstotliwość.W druga stone kupujac u nas nie ma zadnego problemu w USA.


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jeszcze coś wie w tym temacie?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma to przelozenia na swietlowki, swietlowki T5 sa jedno napieciowe, wazniejszy jest prad.

ale to tylko moje zdanie...

zobacz tutaj:

http://www.uswaycorp.com/T5tubes.htm

masz 100-300V zasilacz...

jakby byly rozne swietlowki to nie dalo by sie zrobic takiej lampy na 1 swietlowce...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.