Skocz do zawartości
Artur160

nano tank dla modlichy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakie bedzie potrzebne akwa dla modlichy( chodzi mi o najmniejsze akwa( takie "na biurko") jak musi wygladac filtracja w takim malym akwa? odpieniacz potrzebny? Jakie oswietlenie, halogen 39w wystarczy?Aha czy da sie zrobic taki malutki odpieniacz DIY? Jesli ktos juz robil takie cos to prosze o kontakt.

Pozdrawiam.


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem takie 2 :) (złapane w skale u rożnych ludzi) trzymałem je w ok 15l akwarium z oświetleniem PC 18W 50/50 1 pompka cyrkulacyjna z gąbką (jako mechaniczny) a podmiany robiłem z głównego baniaka :D co parę dni 20-30%

miała tam jedną skałkę i jakieś miękasy do dekoracji


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli akwa 16l wystarczy ok a co z odpieniaczem? Masz jakieś na zbyciu(modlichy)?? aha a czy szyba musi być podwojna(jaka grubosc?)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwa miałem z 4mm szyby bez odpieniacza (podmiany z głównego zbiornika więc woda zawsze była dojrzała a nie czysta nowa solanka) i pewnie że starczy 16 l :D one są malutkie :)

a i mam jedną modliche tylko że siedzi w akwarium głównym i poluje na nią od kilkunastu dni (przyszła z zoantusami - musiała być w skałce) jak ją złapie to wyląduje w refugium które właśnie robię albo na wspólnym obiegu w malutkim 15l akwarium :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na nią polujesz ? Bo ja już nie daję rady, co prawda z pistoletową ale skuteczność ma niezłą, wszystkie inne krewetki poszły na jej stół.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie obserwuje w którą skałę wchodzi i gdzie ma wyjścia :D już praktycznie nic na drodze nie szkodzi odizolować ta skałę od baniaka (do wiadra lub miski) bo wiem która to, potem należy nalać wody z baniaka i skałę tam wsadzić i zostawić na nockę, dobrze jest żeby np postawić ta skałę na jakimś szklanym pojemniku typu słoik żeby była ładny kawałek od dnia :) przy dużej dozie szczęścia modlicha wyjdzie i się zgubi w wiadrze :D więc ją znajdziesz na dnie i skałę wyciągasz mając złapana w wiaderku/misce :D

przy mniejszej ilości szczęścia trzeba otworki gdzie siedzi w skale potraktować dużą strzykawką z RO wtedy w 50% wypadków wyskakuje z nich albo z innej dziury jak z procy :D

mając totalnego pecha trzeba rozbijać skałę na mniejsze kawałki :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc może jak złapiesz to mi podeslesz:D a jaki to gat.?


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widziałem coś podobnego do tej co podałeś tylko jest brązowa :) ale one potrafią zmieniać kolor w zależności od otoczenia :D (trochę to trwa ale jak maja np dużo glonów w akwa to dostają zielonkawego koloru a jak sama skała to brązowieją)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z tym podeslaniem?:)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ją złapie i przeżyje to jest twoja :D wyśle ci ja kurierem na koszt odbiorcy :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki!! To ja zalatwiam powoli(bo musze matke przekonac:(() akwa


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spox jeszcze potrwa trochę łowienie :) a w razie czego to ci ją przechowam w jakimś małym tanku :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.