Skocz do zawartości
troterek

Powstające 240l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!

Jest to mój pierwszy post w którym postanowiłem opisać i pokazać zdjęcia z powstawania nowego akwarium morskiego. Może najpierw w dużym skrócie się przedstawię jestem z Opola jakiś czas temu postanowiłem założyć akwarium na początku miało być słodkowodne ale jak każdy wie ryby słodkowodne są trochę nudne w zachowaniu więc nie są aż tak bardzo interesujące, dlatego też postanowiłem założyć zbiornik słonowodny ;] .

Zaczynając od początku miała być najpierw solniczka o litrażu 112l ale po dłuższym czasie studiowania książek i forów postanowiłem że z tych 112l powstanie sump a główny zbiornik będzie o litrażu 240l (decyzję podjąłem dzięki bardziej doświadczeniom akwarystom, którzy wiedzą że im więcej wody w obiegu tym bardziej stabilne parametry oraz warunki życia w zbiorniku).

A teraz dokładnie przedstawię plan powstawania akwarium oraz opiszę sprzęt jaki mam zamiar zamontować w zbiorniku:

Tak więc na dzień dzisiejszy mam zbiornik 240 litrów w którym są już wycięte dwa otwory ¾ cala jeden to spływ drugi rewizja, następny zbiornik 112 l jest przeznaczony na sump w którym będą 4 komory, jedna na odpieniacz, następna na glony i skałę, trzecia na pompę obiegową i ostatnia komora która będzie przeznaczona na dolewkę.

Główny zbiornik stoi na szafce DIY

3191-akwarium.jpg

Teraz opis sprzętu i innych rzeczy:

-odpieniacz Beast 400p (wiem że może być słaby ale kupiłem go okazyjnie oraz akwarium nie będzie bardzo obciążone biologicznie ok 7 ryb, 4 koralowce miękkie i max 3 twarde więc powinno być ok, a jak nadal odpieniacz nie da rady to zrobię mu upgrade pompy na aguabee 2000/1)

-pompa obiegowa: Haliea HX-6840 5000l/h

-pompy cyrkulacyjne Boyu WM-4 Wavemaker lub 2xSUNSUN JVP-102B 5000l/h +zegary sterujące

-lampa będzie T5 &

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obok akwarium stoi sprzet na kazda pogode!:)

Witaj Troterek!

Bardzo milo sie przedstawiles i wyczerpujaco opisales poczatki - nie kazdy tak zaczyna :D

Troche jakbym wyczuwal strach przed duza iloscia korali w zbiorniku. Moze sie myle ?

Korale traktuj jak dodatkowy filtr. Im wiecej ich wyrosnie tym wieksza stworza konkurencje dla ewentualnych glonow...

Natomiast kontroluj ilosc ryb. Wpuszczaj po dwie na miesiac i sprawdzaj, czy odpieniacz daje sobie rade.

Mysle, ze bedzie dobrze, bo masz duzy sump gdzie zmiescisz dodatkowo DSB i glony.

Powodzenia


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowaniem moim tematem;]

Tak mam trochę sprzętu na każdą pogodę(jeszcze pełno pochowanego po szafach):)

Jeśli chodzi o ilość korali to sprawa przedstawia się tak, jestem początkującym akwarystą morskim więc wolałbym na razie mieć mało koralowców ale dobrze się nimi zaopiekować,a nie jak niektórzy nie mają doświadczenia nawkładają do zbiornika pełno zwierząt a potem piszą na forum POMOCY!!! (wolał bym uniknąć takiej sytuacji).

Natomiast jeśli chodzi o ryby to wiem że trzeba kontrolować ich populacje i wpuszczać do zbiornika max po 2-3 sztuki aby nie zachwiać parametrów wody i nie zestresować innych zwierząt.

Aktualizacje z powstawania jak wcześniej napisałem w następnym tygodniu;]

Pozdrawiam kolegę Santi-ego z Hamburga oraz wszystkich forumowiczów!!!:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.