Skocz do zawartości
dragon_x

pompa cyrkulacyjna w akwa 25L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znalazlem w internecie pompe cyrkulacyjna - Aquael - POMPA CIRKULATOR 350 50-350L/H DO AKW. czy mozna ja zastosowac w tak malym zbiorniku 25L, czy ktos wie cos na jej temat? chodzi mi o tworzenie ruchu wody , czy moze lepiej zastosowac cos innego?


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parametry pompy:

Moc: 4,5 W

Wydajność: 350 l/h

Maksymalna wysokość pompowania: 70 cm


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy do tak malego akwarium nie lepsza bedzie jakas kaskada - nie zabierze miejsca wewnatrz i bedzie zawsze grzie wrzucic kilka dodatkowych kawalkow skaly.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mzm stara kaskade aquela 200 - do akwariow 100-150l czy nie bedzie za mocna, choc z tego co pamietam mozna zmniejszyc obieg. choc czytalem ze szczegolnie przy dojrzewajacych zbiornikach duzy nurt wody jest wskazany.

mam tez kubelek fluval 103 ale mysle ze bedzie za duzy na tak maly zbiornik??

bardzo dziekuje za porade. myslalem o kaskadzie ale koelga podeslal mi ta propozycje pompy


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogłeś o to zapytać w swoim poprzednim wątku http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=18217 i przeczytać wątku http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=16199 ??? Co dwa wątki w tym dziale ludzie pytają się o dokładnie to samo przy zakładaniu nano-rafek w słoikach :).


Akwa 180l, sump 60l, 2xATI Blue Plus i 2x10000K, AquaBee 2000/1, Marea 3200, Marea 4400, odpieniacz Weipro 2012 z Aquabee 2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem tamten post, a moj poprzedni traktuje mysle o czyms inny, tu zapytalem o konkretna rzecz i wolalem dac inny watek, jestem na tym forum poczatkujacy i przepraszam za zamieszanie. w drugim poscie nie znalalzem niestety odpowiedzi na moje pytanie dotyczace kaskady i pompy cyrkulacyjnej. szukam tez informacji czy zostawic w kaskadzie gabke i wsadzic cos innego i co ... ???


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jak widać Marea 2400 w stanie "zabudowanym" (wtedy dmucha słabo ale jest w położeniu pionowym) i w połączeniu z dwoma kaskadami ruch wody zadowalający.


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm rzecz straszna sie stala, moja kaskada niestety ducha wyzianela .... probowalem ja sprawdzic do dlluugim czsie lezenia w kartonie...

wiec z pozostalosci zostal mi kubel fluval 103 tylko, szukalem na forum ale nie znalazlem sposobu na jego wykorzystanie. orginalnie byla do niego deszczownica ale w morskim chyba nie znalazlaby zastosowania. czy moze mi ktos powiedziec czy jakos moge go wykorzystac? i co wlozyc do srodka biobale , wate, wegiel czy cos innego? przelyw ok 700 L/h.

pozdrawiam


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna wrzucic do niego pokryszone kawalki skaly, wegiel aktywny, absorbent fosforanow. Biobali nie polecam.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy_zarażony - dziekuje za odpowiedz.

mam jeszcze pytanko czy koljenosc ulozenia materialow filtrujacych ma znaczenie??

np

wegiel

nizej absorber fosforanow

i na samym dole pokruszona skala

jak czesto trzeba wymieniac absorber i wegiel bo rozumiem ze nie moze byc na stale ???

pozdrawiam


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skale na dol, jej nie bedziesz ruszal, wyzej wegiel i absorber. Co do wymiany to np absorber Rowy zaleca sie wymianiac co okolo 8 tygodni, a wegiel to sa rozne szkoly - albo miec na stale i wymieniac co miesiac na nowy, albo wkladac co miesiac na 1-2 dni


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MateuszD dziekuje za odpowiedz. jaki absorber najlepiej zastosowac? (tzn producent itp)

co do samego kubelka. bedzie zasysal wode z dolu zbiornika to wiadomo, ale jak ustawicy wylot? tuz pod powierzchnia czy troche nizej i jak go skierowac? akwa ma tylko 25 litrow i tu rodzi sie pytanie czy to wystarczy czy jescze jakas pompa bedzie potrzebna do zwiekszenia cytkulacji wody, czytalem sporo postow na ten temat i tu sa tez rozne zdania. niektorzy twierdza ze nurt wody powinien szczegolnie przy dojrzewajacym akwa byc jak najwiekszy co zapobiegnie rozwojowi niepozadanych "zyjatek".


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co wy za banialuki wypisujecie z tymi absorberami w kubelku,to ile tego bedzie potrzebne na pikorawke 25l?

Ja na akwarium 200l stosuje pol szklanki wegla i tyle samo absorbera na fosforany.

@dragon_x wsadz do kubelka sama zywa skale i nic wiecej.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta matematyka i wychodzi 1/8 Twojej szklanki :)

Najlepiej jakbyś miał kaskadę i tam dawał węgiel i absorber... a najtansza kaskada to jakieś 20 pln na allegro, więc kombinacje myślę zbędne.

Do kubełka jak się już na ten kubełek uparłeś to daj same kawałki skały... tylko przydałby się jeszcze jakiś prefiltr mechaniczny, bo tak to szybko skała się w tym kubełku zasyfi.

Osobiście kubełka bym nie dawał.


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubełek rozwazam go mam na stanie:) dlatego mysle o jego wykorzystaniu. i tu pytanie czego uzyc jako prefiltra mechanicznego i jak to razem spiac zeby bylo dobrze.... ta skala to jakies drobinki czy kilka wiekszych kawalkow powinny byc? przepraszam za moze banalne pytania. ale szukam info na forum i czest mam problem ze znalezieniem. powod wykorzystania kubla jest jeszcze jeden, mianowicie pieknie sie w szafce miesci i miejsca nie zajmuje, tylko pytanie czy kubel + ew. prefiltr da wystarczajaca filtracje i co rownie wazne odpowiedni nurt wody i czy oprocz fitra nie wstawic malej kaskady z weglem i absorberem???

bardzo dziekuje za porady, nie moge sie doczekac kiedy bede wszystko skladal do kupy i zalewal...

mam nadzieje ze uda mi sie dziennik zrobic:)

pozdrawiam


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. moj kubelek ma 3 komory , a gdyby do dwoch dac skale a na sama gore wate lub gabke badz cokolwiek innego co bedzie na siebie bralo przejmowanie najwiekszych zanieczyszczen??? czy ejst to jakies rozwiazanie??? to tak a'propos prefiltra


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dajesz kubełek to daj do pierwszej komory (pierwszej pod wzgledem przepływu wody) np. włókninę filtracyjna czy gąbkę i ewentualnie za nim węgiel i absorber... + SYSTEMATYKA CZYSZCZENIA


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za porade:)

czytalem ze jak sie wklada skale do filtra to strasznie zarasta i hmm jest problem z wyczysczeniem ....

czy to prawda i czy mozna jakos temu zapobiec???


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.