Skocz do zawartości
Stani

Pol slimaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wczoraj wieczorem zauwazylem na szybie w sumpie chyba golego slimaka ok. 3cm. dlugiego. Taki szary, pospolity jak mi sie wydaje. Chcialem go przelozyc do akwarium, wiec paznokciem zaczalem go podwazac, zeby go oderwac od szyby. Mocno sie zdziwilem, gdy po niezbyt silnym dotknieciu slimak w ciagu kilku sekund oddzielil tylnia czesc tulowia w miejscu dotkniecia. Ta czesc pozostala na szybie i troche sie ruszala, a przod (to ta czesc z geba) powedrowal pedem :) do przodu.

Szybko ucielkem do lozka, nic zonie nie opowiadajac. :)

Mieliscie podobne przypadki (mam na mysli slimaki a nie, ze nic zonie nie opowiadaliscie)? :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie tak trafilo ze 2 razy - ale slimak to chyba byl stometella - przynajmniej u mnie wygladal jak stometella - zauwazylem je z sumpie / kominie i chcialem przelozyc do akwa i sie tez jakby ta polmuszla oddzielala a reszta szybko pomykala :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze tej tylniej polowie nie wyrosna oczy i tylek :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, wybacz, ale nie mogę:):):):):clowning:clowning "szybko uciekłem do łóżka nic żonie nie opowiadając" Popłakałem się :):D:D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha dobreee. :)

:)


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylek zniknal!:)

Sie smiejcie - pierwszy raz takie cos widzialem - chyba dzialalem w szoku.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej naturalna sprawą jest , nie opowiadanie żonie :) bo i po co , mogła by coś źle zrozumiec :) hehhe Stani , a nakryłes sie kolderką dla peności , że ślimak Ci nic nie zrobi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie glupio mi bylo. Teraz ma 1,5 cm.

Juz dobrze, nie opowiadajcie nikomu.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani może ty masz jakieś tajemnicze, cudowne właściwości, ale jeśli ślimakowi "pseudo muszelka" odpadła to ty lepiej żony nie dotykaj, bo będziesz żałował. :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rah,

nie chodzil o muszelke :love tylko o czesc ciala. Balem sie zalatwic!


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Rah,

nie chodzil o muszelke :love tylko o czesc ciala. Balem sie zalatwic!

O rany. Pękam ze śmiechu :). Faktycznie na twoim miejscu bałbym się załatwić :) żeby ci coś w ręce nie zostało :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.