Skocz do zawartości
smithpl

Acropora troche... ciemniejsza..

Rekomendowane odpowiedzi

Po okresie pelnego rozkwitu akropora pokazana na tej fotce:

http://2.bp.blogspot.com/_Pgr1CawHWS8/SRn-6kAgXII/AAAAAAAAEhc/QACi3KRStoc/s1600-h/2527-nowi8.jpg

po okresie pieknego bialego koloru stracila go na rzecz brazowo zoltego,

za to koncówki zrobily sie super niebieskie.

Pytanie czym mozna poprawic i wyciagnac sniezny bialy kolor?

Dodam ze koral pieknie przyrasta i ladnie sie owiera wiec nie wyglada na to aby sie zle czul.

Jedyne co ostatnio sie zmienilo to podskoczyl mi NO3 do 20-25 :-(

Reszta w normach, sol 1,024, Mg 1350, Ca 450, Kh 9

Do tego absorbent PO4 JBL'a i wegiel KENT'a

( przy okazji czym zbijac oprocz podmian ? )

Druga opcja to Acropora brazowa z niebieskimi koncówkami

w tej za to nie ma niebieskich koncowek, reszta w porzadku...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj nie koniecznie musi to być ZEO. Parametry masz kiepskie i tu masz odpowiedź, przy takiej ilości azotanów nie będziesz miał śnieżnobiałych korali. Mam u siebie białą acrę z niebieskimi tipami bez ZEO ale azotany mam niewykrywalne, PO4 na niskim poziomie i silny odpieniacz.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz tez mam silny, ale ostatnio zaczalem korale dokarmiac 3 razy dziennie,

chyba to to. Dobra, zbije NO3 podmianami...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smithpl :

odpieniacz tez mam silny, ale ostatnio zaczalem korale dokarmiac 3 razy dziennie,

chyba to to. Dobra, zbije NO3 podmianami...

Możesz napisać czym karmisz korale 3x dziennie ?


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrozonka drobnica, zooplankton i koral fluid, narazie testuje co lubia...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sps'y to sie w nocy karmi,wiec nie wiem po co to robisz 3 razy dziennie.No chyba ze chodzilo Ci o 3 razy na dobe.

Ja karmie co 2-3 dzien i wystarcza to w zupelnosci.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogranicz znacznie to karmienie, Mrożonki płucz dokładnie to azotany spadną. W jaki sposób poznajesz co lubią korale ?


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosza o dokladke:clowning


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smithpl :

odpieniacz tez mam silny, ale ostatnio zaczalem korale dokarmiac 3 razy dziennie,

chyba to to. Dobra, zbije NO3 podmianami...

Mam wrażenie, że przy takim karmieniu będzie Ci ciężko zbić NO3 do poziomu niewykrywalnego.

BTW. Zdradzisz, dlaczego tak często karmisz? Masz jakieś czarodziejskie niefoto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-D, nie :-D

Mam Duncanopsammia - staram sie ja dokarmiac, narazie ladnie sie rozklada ale jeszcze w pelni nie pompuje...

ale dawki sa naprawde male, karmie "pod kloszem"

Juz prawie bralem od Lukasza ale ...

Nie foto sa dla mnie wyzwaniem ale chlopaki z forum mnie zjechali wiec narazie jeszcze poczekam.

Karmie 3 razy na dobe z czego w nocy 2 razy, raz wieczor , drugi raz kolo 02:00

Jak poznaje, jak to zaraz Rebcio napisze :) swiezak jestem wiec staram sie zauwazyc

jak po tym pompuje sie koral, do perfekcji opanowal to Trachyphyllia geoffroyi. Czasami mam wrazenie ze wie kiedy jestem przy akwa i otwiera sie na pokarm :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smithpl :

:-D, nie :-D

Mam Duncanopsammia - staram sie ja dokarmiac, narazie ladnie sie rozklada ale jeszcze w pelni nie pompuje...

ale dawki sa naprawde male, karmie "pod kloszem"

Juz prawie bralem od Lukasza ale ...

Nie foto sa dla mnie wyzwaniem ale chlopaki z forum mnie zjechali wiec narazie jeszcze poczekam.

Spróbuj grubsze kawałki podawać jej pęsetą bezpośrednio do "pyska". Ładnie się zamyka i zgarnia żarełko do środka.

Ja też dokarmiam Dankę a przy okazji podjada też Caulastrea, Blastomussa, Plerogyra i inne, ale karmię tylko raz dziennie, a mimo to NO3 i PO4 mam dalekie od niewykrywalności. Przez to nie nastawiam się obecnie na SPS-y bo nie zapewnię im warunków w których złapią ładne kolory. Jak opanuję LPS-y i się nimi nacieszę być może powalczę z parametrami i rozpocznę walkę o kolory SPS-ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze inne SPSy czuja sie super, hydrophory ktore liczylem ze nie utrzymam, maja sporo nowych odnog ( male bo male ale rosna... , montipory wszelakiej masci rosna az milo , jedynie te biale,

Duncanopsammia to jeden polip wziety od Lukasza na test czy bedzie jej dobrze, jak narazie wyglada spoko, ale gdyby sie pogarszalo to wraca do niego... to taki test :-)

Za to Trachyphyllia geoffroyi je cale plastry kraba lub ryb :-)

Wciaga do srodka i konsumuje :-) - milo popatrzec


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smithpl :

<...>

Powiem ci ze inne SPSy czuja sie super, hydrophory ktore liczylem ze nie utrzymam, maja sporo nowych odnog ( male bo male ale rosna... , montipory wszelakiej masci rosna az milo , jedynie te biale,

<...>

Miałem na myśli raczej wybarwienie korali, a nie ich wzrost. Mam u siebie dwie małe Seriatopory i Acry i widać u nich spore przyrosty, ale nie napinam się w tej chwili, na ich cukierkowe kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaw denitryfikator i karm ile wlezie. Mam klienta, który nie potrafi opanować sie z ilością wrzucanej do akwarium karmy

(mrożonki, granulat, płatki) po kilka razy dziennie (bo rybki głodne) efekt mimo ciągłych podmian wody 200l. co tydzień (na 1200l w szkle) no3 ponad 100 grubo, korale brązowe i kupa glonów. Gdy krągosłup zaczoł mnie boleć od noszenia wiader postawiłem denitryfikator i z bańki no3 po 2mc z ponad 100 do max 10 glony na wymarciu i korale odzyskują kolory, a gość karmi jak karmił,wszyscy szczęśliwi. Jeszcze nie wiem co będzie dalej ale jak na razie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denitryfikator :):):)

Są inne metody na pozbycie się NO3, a denitryfikator jest jedną z najgorszych. Zresztą - jak ktoś myśli, że zbicie tylko NO3 do niskich poziomów pozwoli mu uzyskać "białe" acropory to jest w błędzie. Ciągle tu na forum piszemy o NO3 i tym nieszczęsnym "zerowym PO4", a prawda jest taka, że po pierwsze bardzo ciężko jest uzyskać wiarygodny wynik PO4, a po drugie są jeszcze dziesiątku związków w wodzie, które mają mniejszy lub większy wpływ na kondycję korali.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jednak oferta roznych nitrareduktorow dla morskich akwariow jest dosc spora - czyli zakladam ze skoro jest taka oferta, to jednak ktos to stosuje, i pewnie to jakos dziala.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Smithpl, jeśli karmisz grubszymi mrożonkami to Dunce starczy żarło podane raz dziennie. Jeżeli koral nie był wcześniej tak obficie (3 razy dziennie) karmiony może zwracać to co zjadł i też z takiego karmienia nic nie będzie.

Z jednym karmieniem dziennie będzie łatwiej zapanować nad NO3 i PO4. Oczywiście warunek, że z żarłoków masz tylko Dunce.


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć spora? Aquamedic ma "od zawsze" dwa modele i chyba Deltec ma jeden.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, w 1 polskim sklepie netowym widze 5 modeli (co prawda wszystkie AM) - wliczam do tego reaktory siarkowe co prawda, ale traktuje je jako denitryfikatory.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reaktory siarkowe to trochę inny temat od typowych filtrów denitryfikacyjnych. To, że mamy w sklepie jakiś towar niekoniecznie oznacza, że musimy go kupić i używać.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.