Skocz do zawartości
maro

Pomoc w obsłudze zbiornika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kilka miesięcy temu zainwestowałem w 500l zbiornik morski.Od 6 tygodni mam ok 15 korali oraz 13 ryb.Od tygodnia zdechło mi 5 rybek oraz coś się dzieje z koralami.Sprawdzono mi zasolenie wody ustawienie urządzeń ,temperaturę i nic więcej.Nie chcę czekać aż zdechnie wszystko.Szukam kogoś kto mógłby mi pomóc i ew od czasu do czasu serwisować (odpłatnie).Mieszkam w Warszawie na Żoliborzu.

pozdrawiam

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maro :

Witam

Kilka miesięcy temu zainwestowałem w 500l zbiornik morski.Od 6 tygodni mam ok 15 korali oraz 13 ryb.Od tygodnia zdechło mi 5 rybek oraz coś się dzieje z koralami.Sprawdzono mi zasolenie wody ustawienie urządzeń ,temperaturę i nic więcej.Nie chcę czekać aż zdechnie wszystko.Szukam kogoś kto mógłby mi pomóc i ew od czasu do czasu serwisować (odpłatnie).Mieszkam w Warszawie na Żoliborzu.

pozdrawiam

Marek

Jest tu sporo doświadczonych akwarystów, ale zapewne łatwiej im będzie cokolwiek pomóc, jak napiszesz coś więcej o tym zbiorniku. Wyposażenie, jakich preparatów używasz, podmiany wody itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niewiele pomogę bo do Warszawy kawałeczek drogi mam, ale patrząc na to co napisałeś dochodzę do wniosku , że troszkę zbyt szybkie tempo zasiedlania zbiornika uskuteczniłeś (szczególnie w ryby). Zbiornik który ma 6 tygodni jest jeszcze niestabilny, a silne zmiany parametrów wody mogą wpływać na kondycę zwierzątek. Przypuszczam, że tutaj może być przyczyna padania ryb i "złego samopoczucia" korali. Niemniej jednak, żeby być pewnym w czym jest problem to przydały by się parametry wody i więcej danych o zbiorniku.

Pozdrawiam

Marcin Kloc


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale kolega wie że coś jest nie tak, ale nie wie co i widać że nie wie nawet co ma posprawdzać więc dlatego zadał pytanie czy ktoś z Wawy może mu ten zbiornik poprowadzić. W tej sytuacji udzielanie rad typu "coś masz nie tak" mija się lekko z celem :)_o

pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega maro raczej zbiornik tylko sfinansował, a obsługę z założenia powierzył komuś, kto jak się okazuje sobie nie radzi, albo ma problemy. Stąd prośba o pomoc w serwisowaniu akwarium - ja to tak rozumiem :)

pozdrawiam.


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz moge Cie jutro odwiedzic.Zobacze co tam nie tak z tym twoim akwarium.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cykl azotowy nie przebiega jak w "starym" zbiorniku. Jak Marclo napisal, ryby zostaly wpuszczone o wiele za szybko. Tam moze byc w wodzie trujacy amoniak lub nitrit.

Na odleglosc mozna pomoc w ten sposob, ze oddasz ryby komus na przechowanie i odczekasz ze dwa miesiace nie wkladajac rak do wody. :) Pozniej przetestujesz wode na obecnosc amoniaku, NO2 i NO3 i po przeczytaniu kilu stron forum na temat dojrzewania akwarium bedziesz juz sam wiedzial o co chodzi. :)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Cykl azotowy nie przebiega jak w "starym" zbiorniku. Jak Marclo napisal, ryby zostaly wpuszczone o wiele za szybko. Tam moze byc w wodzie trujacy amoniak lub nitrit.

Na odleglosc mozna pomoc w ten sposob, ze oddasz ryby komus na przechowanie i odczekasz ze dwa miesiace nie wkladajac rak do wody. :) Pozniej przetestujesz wode na obecnosc amoniaku, NO2 i NO3 i po przeczytaniu kilu stron forum na temat dojrzewania akwarium bedziesz juz sam wiedzial o co chodzi. :)

Pozdrawiam

@Stani, @Marclo. Na odległość rzeczywiście niewiele można stwierdzić, ale czytając posta napisanego przez @maro, na pewno nie można jednoznacznie stwierdzić, że ryby zostały wpuszczone zbyt szybko, bo on tam takiej informacji nie zawarł. Napisał, że kilka miesięcy temu zainwestował w akwarium, od 6 tygodni ma ryby i korale, a kłopoty zaczęły się tydzień temu. Kolega Peniek zgłosił chęć pomocy, więc myślę, że po kontakcie z zainteresowanym będzie na pewno wiedział więcej.

Być może nie jest to zbyt istotne co piszę, ale niech to będzie mój mały protest przeciwko coraz częściej obserwowanym na różnych forach efekcie nadinterpretacji, niedokładnego czytania i przeinaczania treści jednoznacznie napisanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo chętnie skorzystam z pomocy Penka.Mój telefon to 503136204,oddzwonię .Chętnie pogadam z doświadczonym graczem :)i jak nie stanowiłoby to kłopotu chętnie spotkam się u mnie.

Pozdrawiam

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kosek

Wydaje mi sie, ze pierwsze ryby Marek wpuscil 6 tygodni temu (13 sztuk!). W ostatnim tygodniu zdechlo 5.

To moze (nie musi - oczywiscie) oznaczac, ze w ciagu pierszych 5-ciu tygodni od wpuszczenia ryby truly szybciej wode niz bakterie w akwarium mogly ja oczyszczac. Rowniez prawdopodobne, ze gdyby wpuszczono np: dwie ryby, odczekano miesiac i wpuszczono nastepne dwie, to biologia by nadazyla sie przestawic na to wieksze obciazenie. Stad moj wniosek, ze wpuszczono ryby za szybko. Jasne, ze na odleglosc trudno jest miec pewnosc, ze tak wlasnie sie stalo, ale cala pomoc na forum odbywa sie prawie wylacznie na odleglosc.

Peniek juz to wyjasni, takze nie musimy sie specjalnie glowic nad rozwiazaniem. :)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzieki wizycie Penka dowiedzialem się sporo na temat mojego akwarium.Szkoda ze tak wiele rzeczy okazało się być źle zrobionymi.Niestety firma ,której zaufałem nie okazała się być solidną i nie chcę mieć z nimi doczynienia.Szczęśliwie trafiłem na życzliwy odzew z forum,na co nie liczyłem.Mam nadzieję że uda mi się "wyleczyć" zbiornik" dzięki pomocy Penka.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

może podaj nazwę firmy , po co inni maja się nadziać na ludzi którzy się na tym nie znają i zwierząt szkoda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zamknac temat,zajolem sie juz tym zbiornikiem.Acha akwarium jest naprawde profesjonalnie urzadzone,problemem bylo poprostu zbyt wczesne wpuszczenie ryb i w zbyd duzej ilosci naraz.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz Seb to nawet nad ranem jest czujny! :):)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ORMO nie śpi, ORMO czuwa :), ale co, nie miałem racji? Może jestem przewrażliwiony:blush

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo powyższej uwagi SEBa, zdziwiło mnie (w artykule) kategoryczne nie dla denitryfikatorów w akwarystyce morskiej ( rafowej) ja w dwóch akwariach stosuje z powodzeniem (bo nie ma tam innej możliwości pozbycia sie nadmiaru no3)i jestem bardzo zadowolony z ich działania. Z stąd moje może pytanie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałeś dlaczego nie stosujemy denitryfikatorów tylko dlaczego nie stosujemy denitryfikacji... Dlatego zwróciłem na to uwagę :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viridis

Za bardzo bym nie ufal tym filtrom sluzacym do denitryfikacji. To cykajace baby, mogace w kilka godzin zalatwic cale akwarium. Stosowalem taki filtr przez kilka lat, bo tez myslalem, ze bez niego sie nie obejdze. Na szczescie udalo sie, bardzo zreszta latwo, z niego zrezygnowac.

Takie filtry stosowano jeszcze 10 lat temu ale obecnie przybylo tyle nowych wiadomosci, ze mozna sobie wybrac bezpieczniejsza filtracje.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie dzieki Penkowi moje akwarium zaczyna się zmieniać.Niestety musiałem wystawić na Targowisko Odpieniacz i kalkmikser bo są nieodpowiednie.Ponadto musimy poczynic sporo innych zmiam i przerobek.Zacząłem mieć wątpliwości kto ma rację w sporze ze sklepem,niezależnymi mymi doradcami okazali się znajomi profesjonaliści z Gdanska.Wszystkie uwagi i zamierzenia Penka są w 100% słuszne i profesjonalne.Pozdrawiam Penka i forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maro wrzuc foto tego zbiornika na forum.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.