Skocz do zawartości
tomii

Pytanie o ceramike

Rekomendowane odpowiedzi

guliwer777 :

Z powodzeniem można prowadzić akwa metodą tradycyjną na samej ceramice i nie ma tym żadnego problemu. Wystarczy markowy wydajny odpieniacz.

Znasz taki przypadek? Pytam poważnie i nie jest to żaden zakamuflowany "atak" :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze sporo tu teoretykow co nigdy nie mialo akwarium na ceramice a tyle sie rozpisuja o jej zaletach,zalozcie najpierw te akwaria na ceramice, pociagnijcie je kilka lat to wtedy pogadamy.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bigwalker

Przykro mi, że w moich postach doszukałeś się kpin. Nie jestem przeciwnikiem zeovitu ani tym bardziej ceramiki, więcej - nie jestem przeciwnikiem żadnej metody. Tym bardziej cenię akwarystów, którzy szukają nowych metod prowadzenia zbiorników. Nie lubię natomiast podejścia na hurra, bezkrytycznego i operowania hasłami (i nie piję tu do Ciebie, bo wiem, że jeździsz rozmawiasz i temat we wszystkie strony przemyślałeś).

A tekst o sztucznych koralach zaczyna się: "Tylko moim zdaniem..." i nie widzę powodu, żeby moje zdanie zachować dla siebie, zwłaszcza na ogólnodostępnym forum o akwarystyce morskiej.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek widziałem zbiorniki prowadzone na ceramice i uwierz nic im nie brakowało...

więc jak widzisz nie tylko teoria:)

pozdrawiam Marek


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Peniek :

Widze ze sporo tu teoretykow co nigdy nie mialo akwarium na ceramice a tyle sie rozpisuja o jej zaletach,zalozcie najpierw te akwaria na ceramice, pociagnijcie je kilka lat to wtedy pogadamy.

Nie trzeba mieć akwa na ceramice żeby mieć o niej pojecie.

seb :
guliwer777 :

Z powodzeniem można prowadzić akwa metodą tradycyjną na samej ceramice i nie ma tym żadnego problemu. Wystarczy markowy wydajny odpieniacz.

Znasz taki przypadek? Pytam poważnie i nie jest to żaden zakamuflowany "atak" :)

Pozdrawiam

seb

Witam

Mam kontakt z 3 sporymi zbiornikami prowadzonymi tylko na ceramice już od jakiegoś czasu i wszystko jest OK. Może na początku wyglada slabo ale po jakimś czasie jest naprawde super.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle ze ta ceramika to chwilowa moda jeden sie podjaral i zrobil ceramike i teraz lawinowo wszyscy za nim robia, ciekawe co zrobicie jak zabraknie na rynku preparatow do zeovitu lub jak przedawkujecie preparaty o co bardzo latwo i rzuci sie wam glon na skale??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że ceramika to nie jest żadna chwilowa moda i nie wiem czemu sporo ludzi mylnie łączy ceramikę z Zeovitem

Z ceramiki można zrobić naprawdę piękne konstrukcje i metoda prowadzenia zbiornika nie ma tu nic do rzeczy.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam kontakt z 3 sporymi zbiornikami prowadzonymi tylko na ceramice już od jakiegoś czasu i wszystko jest OK. Może na początku wyglada slabo ale po jakimś czasie jest naprawde super.
Te zbiorniki były od początku odpalane na samej ceramice czy na skale a później przeszły na ceramikę?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje to do myślenia... Masz jakieś fotki tych baniaków? Wiecej danych?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie męczę :) poważnie pytam bo mnie to interesuje, teraz nie mam zamiaru zmieniać na ceramikę, tak jak napisałem, ale dobrze wiedzieć że cos takiego jest możliwe, może się kiedys przydać taki przykład, kto wie... Guliwer, litraż, czas dojrzewania, czym było wspomagane, czy było jakoś "szczepione", jakie odpieńki, DSB czy refugium czy to i to, czy moze jakieś inne ciekawostki:reading Chętnie się podszkolę, bo tak jak pisałem moje rozmyslenia wynikają z... rozmysleń i tyle, a fajnie byłoby zweryfikować swoje poglady lub się w nich utwierdzić :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie zastosowac martwej skaly ,nic nie wyrosnie,nic nie wypelza, a zawsze to naturalna skala


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo istotą zastosowania ceramiki jest to że jest "ustawna" a martwa skała nie dość że nie jest ustawna to jeszcze jest martwa :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb :

Bo istotą zastosowania ceramiki jest to że jest "ustawna" a martwa skała nie dość że nie jest ustawna to jeszcze jest martwa :)

Pozdrawiam

seb

:)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha nie wiedzialem, bo bylem dzisiaj w sklepie i mieli tam chyba z pol tony takiej skaly, i jestem pewny ze ustwilbym wszystko co bym chcial z niej


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hajtaler- mi w ceramice spodobała się możliwość obsadzania takiej gotowej skałki bez zmiany jej konstrukcji. Chodzi mi o to, że zamawiając sobie upatrzony segmencik z ceramiki kleisz na nim, czy stawiasz korale i jest super. Natomiast przy takiej samej kształtem układance ze skały złożonej z 20 elementów jest to bardzo trudne, zawsze podczas klejenia coś się rozchrzani, poprzestawia itp. Niby szczegół, ale dla mnie ma on znaczenie:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hajtaler nie wściekaj sie bo nie masz o co, jacyś wszyscy się "elektryczni" ostatnio zrobili. Ja też uważam że jak człowiek chce to ustawi ze skały wszystko, ja akurat dobrałem sobie takie ksztalty i formy że ustawiłem sobie ze skały wszystko to co chciałem. Chodzi mi o to że przy ceramice, ustawianie różnych kolumn czy innych konstrukcji jest łatwiejsze, do tego jest ona sterylna, a przy martwej skale jest to trudniejsze i do tego wszystko co w niej kiedys zdechło nie wyparowało tylko cały ten syf w niej siedzi i po włożeniu do wody jest duże prawdopodobieństwo że zrobi nam się w zbiorniku szambo. Tu moim zdaniem ceramika bezsprzecznie ma przewage nad martwą skała...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.