Skocz do zawartości
tomii

Pytanie o ceramike

Rekomendowane odpowiedzi

Pisząc "ustawna" nie miałem na myśli,że można ją ustawić dowolnie,tylko że na niej łatwiej umieścić korale.

Jeśli chodzi o kształt ceramiki,to jak ktoś powiedział:),zamówić można słonia z dużym ....


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzbietem, uchem? Czym, bo nie wiem? :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak jak pisałem:

-Kupuje akwarium(mam upatrzone 80l) oczywiście z odpieniaczem oświetlaniem pompami itp.

-Zalewam wodą z gotowego zbiornika(żeby w wodzie znalazły się bakterie)

-Następnie po tygodniu dodaję ceramikę

-kolejno po 2 tygodniach dodaje xenie oraz sacropytony i jeszcze jakieś inne łatwe miękkie

-Następnie po ustabilizowaniu wszystkiego czyli na przykład po 4 tygodniach dodaje załóżmy 3 mniejsze rybki(np. nemo)

-I potem chciałbym prowadzić zbiornik tak jak już pisałem regularne podmiany co tygodniowe wody i karmienie ryb i na tym koniec. Czy Mój plan jest możliwy robił ktoś już podobnie może byście cos w nim zmienili?

Oraz jeszcze 3 pytania:

-Czy jeśli będę dodawał miękkie korale wraz z kawałkami skały to nie zaszkodzi to takiemu systemowi? czy może jest możliwe odczepienie koralowca od skałki i przyklejenie go do ceramiki jak ta sprawa wygląda?

-Oraz czy do takiego akwarium mogę dodać jakieś grzybki ozdobne i wówczas również jak to zrobić gdyż z tego co się orientuje to wędrują one do zbiornika wraz ze skałą?

-Czy w takim akwarium z ceramiką jest sensowne dawanie na dno żywego piasku czy raczej zastąpić go czymś innym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-kolejno po 1-2tygodniu dodaje xenie oraz sacropytony i jeszcze jakieś inne łatwe miękkie

-Następnie po ustabilizowaniu wszystkiego czyli na przykład po 2 tygodniach dodaje załóżmy 3 mniejsze rybki(np. nemo)

A potem za 4 tygodnie dasz posta na forum mam glony w akwa co robic ??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje jednak zebys zaczol przygode z morszczyzna od zywej skaly i zdobycia wiedzy, bo tej jak narazie nie posiadasz.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam , czytam co o tum mysleć ? nie wiem .U mnie jest zbiornik na zeo i ceramice ,ani jednego kilograma żywej skały i jest ok!

http://www.nano-reef.pl/datas/users/994-dsc00390.jpg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=166542#166542


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja sie nie wściekam, daleko mi do tego, kazdy ma swoje gusta i ja nie zamiezam ich krytykowac, kazdy chce miec zbiornik ktory mu sie bedzie podobal :kapelusz


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a robi[/b] masz bardzo ladny zbiornik i tu sa dowody na to ze kazdy robi co chce i moze sie to nawet podobac


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceramika +zeo moze dzialac ale czy w zwyklym systemie(berlinskim)? Gdzie za filtracje robi zywa skala.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Peniek :

Ceramika +zeo moze dzialac ale czy w zwyklym systemie(berlinskim)? Gdzie za filtracje robi zywa skala.

Przecież napisałem trochę wyżej że to z powodzeniem działa. Nie ma co przeceniać filtracji przez żywą skałę. Wystarczy dobry odpieniacz.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomii :

Więc tak jak pisałem:

-Kupuje akwarium(mam upatrzone 80l) oczywiście z odpieniaczem oświetlaniem pompami itp.

-Zalewam wodą z gotowego zbiornika(żeby w wodzie znalazły się bakterie)

-Następnie po tygodniu dodaję ceramikę

-kolejno po 2 tygodniach dodaje xenie oraz sacropytony i jeszcze jakieś inne łatwe miękkie

-Następnie po ustabilizowaniu wszystkiego czyli na przykład po 4 tygodniach dodaje załóżmy 3 mniejsze rybki(np. nemo)

-I potem chciałbym prowadzić zbiornik tak jak już pisałem regularne podmiany co tygodniowe wody i karmienie ryb i na tym koniec. Czy Mój plan jest możliwy robił ktoś już podobnie może byście cos w nim zmienili?

Oraz jeszcze 3 pytania:

-Czy jeśli będę dodawał miękkie korale wraz z kawałkami skały to nie zaszkodzi to takiemu systemowi? czy może jest możliwe odczepienie koralowca od skałki i przyklejenie go do ceramiki jak ta sprawa wygląda?

-Oraz czy do takiego akwarium mogę dodać jakieś grzybki ozdobne i wówczas również jak to zrobić gdyż z tego co się orientuje to wędrują one do zbiornika wraz ze skałą?

-Czy w takim akwarium z ceramiką jest sensowne dawanie na dno żywego piasku czy raczej zastąpić go czymś innym?

Czy może mi ktoś z szanownych Forumowiczów powiedzieć czy wszystko już dobrze planuje czy jednak coś byście zmienili(na razie dowiedziałem się tyle że wszystko należy robić wolniej oczywiście zastosuję się do tej rady)?

Lub może taki system w ogóle nie ma sensu?

prosił bym również o odpowiedź na moje pytania.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Tomi!

Kupione, nowe korale mozesz wstawiac ze skalka, mozesz i bez niej, jak Ci pasuje.

Grzybki latwiej jest wstawic ze skalka. Po prostu usawiasz na poczatek troche mniej zywej skaly majac wlasnie na uwadze, ze kiedys nowe korale beda na skalach, ktore tez mozesz zintegrowac.

Ceramika nie przeszkadza zywemu piaskowi i odwrotnie i mozesz ja wlozyc od razu po zalaniu akwarium. Niektorzy mocza ceramike kilka miesiecy w RO, czesto zmieniajac te wode i dopiero wtedy wkladaja do akwarium.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to ceramiki od naszego kolegi Balona nie trzeba moczyć przed użyciem:)Wykonana jest z materiałów,które nie uwalniają szkodliwych substancji do wody.

pozdrawiam Marek


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha dziękuję za odpowiedz czyli taki projekt który zrobiłem jest jak najbardziej ok i potem będzie można bazować tylko na podmianach wody i karmieniu ryb bez dostarczania innych związków tak:)?

Oraz ma ktoś może namiary na jakaś dobra ceramikę w fajnych wzorach i już sterylna która nie uwalnia szkodliwych związków tzn nie trzeba jej moczyć tylko można odrazu umieścić w akwarium?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety pisałem do użytkownika "balon" i mają bardzo dużo zamówień ostatni klienci odbiorą swoje zamówienia dopiero w lutym...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.