Skocz do zawartości
Qbab

szczepki twardzieli.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie patrzę na zdjęcia jakie się tu pojawiają jak choćby ostatnie guliwera777:

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=18530

i widzę że nowe szczepki rozrastają się głównie do góry, a u mnie kulturalnie najpierw rozpoczynają ekspansję na skałę (poxipol) oblewając ją tkanką.

Jakie są "tendencje światowe" ?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poczułem się wywołany do odpowiedzi :) Te montipory są w zbiorniku szczepkowym gdzie jest trochę gorsze światło niż w głównym 120W na 80L, świetlówki już chyba 8 miesięczne. W głównym zbiorniku gdzie jest 720W szczepki właśnie oblewają skałkę, chyba że postawie je na samym dnie. Swoją drogą bardziej podoba mi się jak korale tylko troszkę obleją skałkę a potem rozrasta się do góry i na boki.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to nie było do Ciebie jako zarzut, bardziej jako ciekawa obserwacja, u mnie jest teraz 4x39W na 240 i oblewają, czyli to może nie być od światła :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie najpierw rosną do góry,a następnie lekko oblewają skałę:)

oświetlenie;4x54W T5 i 2x250W HQI


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qbab :

nie to nie było do Ciebie jako zarzut, bardziej jako ciekawa obserwacja, u mnie jest teraz 4x39W na 240 i oblewają, czyli to może nie być od światła :)

Coś w tym musi być, u mnie w tych 80L woda jest raczej gorszej jakości bo nie dodaje tam nic poza podmianami co 2 tygodnie z głównego akwa, więc pewnie skład wody ma znaczenie. Tylko ciekawy jestem co to może być ?

Pozdrawiam :)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zależy gdzie postawie szczepkę , na dnie to oblewa skałę , w środku baniaka to mniej wiecej wyrównane oblewanie skaly i wzrost w górę ,wyżej zdecydowany wzrost w góre (nawet montipora na "szczycie" nie rozlała się po podstawce , a w górę i na boki poszła dobre 10 cm w jakieś 4 msc ) 210 l brutto baniaka oświetlenie 150 w hqi 2x 39w i 1x 54w + ileś tam kompaktowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.