Skocz do zawartości
michu23

kilka pytan w sprawie karmienie twardzieli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Nabylem ostatnio kilka spsow, takze szczepki Akroporek i Montiporek. Chcialbym zapytac o doswiadczenia Wasze z tymi preparatami bo chce aby u mnie wygladalo to tak: prodibio ReefBooster, Grotech A,B,C + Tropic Marine Bio Magnez + Kent Marine Turbo.

Obecnie leje preparaty Aquaela (Stront,Iod,Molybden,Pierw.sladowe). Karmie JBL KorallFluid i pokarmem od Witka z forum ale widze ze to malo. Po kazdej podmianie JBL Calcium. Sol uzywam niezmiennie AM. Ca mam na poziomie 440-450. Magnez nie wiem bo test sie skonczyl. Jakby kogos interesowalo to inne parametry NO3 -5, PO4 - 0, pH - 8,0, kH 9,6.

Prosze o rady, uwagi. Domyslam sie ze kazdy moze miec rozne zdanie ale kto pyta nie bladzi...

dzieki :)


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym przeszedl na ballinga zeby zachowac rownowage jonowa oraz utrzymac prawidlowe kh wody.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez o tym mysle


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies byl link z dokladnym opisem bilinga, moze ktos go ma?

czy do bilinga do sie dozowac recznie czy trzeba miec pompy dozujace


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiecal mi to ktos wytlumaczyc co i jak ale dzieki za linki. trzeba bedzie kupic wage. macie jakies sprawdzone?


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak dozowanie kontrolujesz testami, kup tania elektroniczna z tarowaniem (chyba wszystkie to zreszta maja) z marketu i bedzie OK.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz na allegro jest tam duzo wag elektronicznych ja kupilem w markecie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za linki ten 3 jest chyba najlepszy, napisane po ludzku

jakij firmy sole najlepiej kupic?


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wlasnie dlatego pytam ze ich tak duzo jest szczegolnie na allegro :) moja mama kupila do kuchni, oczywiscie nie tak mocno delikatna i pochodzila kilka dni :/ i padla. spoko, popatrze.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sole? Masz na mysli odczynniki czy sol bez NaCl? Odczynniki najtaniej w POCH (szczegolnie w wiekszych ilosciach wychodzi bardzo tanio), sol bez soli produkuje niewiele firm (Preiss, TM i nie pamietam kto jeszcze)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtaniej wychodzi sol grotecha ale nie wiem jak z jej jakoscia jest.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&highlight=metoda_ballinga&p=13950#13950 - z tego co przeczytalem w tym poscie nie ma jakoby sensu by sol byla bez NaCl, metoda Ballinga nie podniesie zasolenia a jak tam slusznie zauwazyl Rah, odpieniacz tez wywala sol wiec wszystko sie jakoby rownowazy. chyba ze sie cos zmienilo albo o czyms nie wiem?

120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znasz jakąś miłą panią w aptece to zgłoś się do niej :) Ja odważam na 4-litrowe kanisterki więc nie za często i nie robią mi z tym problemów tylko musze ze 2-3 dni poczekać i jeszcze w ładne torebki mi zapakują i opiszą :)


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym ze balling nie podnosi zasolenia to sie mocno mylisz,nawet to co odpieniacz wywala to jest za malo.Przez jakis czas nie sprawdzalem zasolenia i nagle okazalo sie ze mam duzo za duze.Teraz czesto sprawdzam zasolenie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam zamiar zastosować balling.

jedno mnie nurtuje: czy trzeba robić podmiane wody tygodniowo - wiadomo z sola bez NaCL ????

Dzieki za info


reef max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mowie ze nie podnosi czy podnosi. po to zalozylem ten post by sie o tym tez odwiedziec, przytoczylem tylko to co juz sie tu na forum pojawilo...


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytalem o tym ballingu i za duzo roboty przy tym jak sie nie ma pomp dozujacych, kupilem dzisiaj 3 produkty TM

MG,CA i RE-Mineral Marine, 2 pierwsze sypie sie do sumpa a 3 do RO, mierzylem dzisiaj parametry po okolo 13 dniach po ostatniej podmiance i MG bylo na poziomie 1290ppm a CA to 455 troche za duzo, a wiec chyba balling jest zbedny w moim akwarium no i miejsca na butelki nie ma a zona nie akceptuje niczego poza szafka


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michu23 Ja leję balinga od półtora roku ze solą bez NaCl i nic złego się nie dzieje . Robię to do dziś z ręki bo nie mam pomp dozujących . Ostatnio pojawiła się pompa - uważam b.dobrej cenie i przymierzam się do zakupu . Co do samej metody ja jestem bardzo zadowolony .

Wszyscy doskonale wiedzą że baling ma swoich zwolenników oraz przeciwników – rzecz gustu.

Jeśli chodzi o rozważanie odczynników to oferuję pomoc , pod warunkiem że opłaci Ci się przyjechać do Piły .

To tylko 35 km .:)


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wszyscy doskonale wiedzą że baling ma swoich zwolenników oraz przeciwników"

Balling ma przeciwnikow?

Raczej sa osoby, ktore z powodu wyboru innego systemu, zmuszeni sa stosowac reaktor wapnia z zasypem Mg. Nie jest to prostsze, ale od dawna stosowane.:)

Jeszcze nie spotkalem przeciwnika Ballinga, choc bez pomp to traci sens.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani - przeciwnicy to ci którzy twierdzą że przy balingu dochodzi do zmętnienia wody . U mnie czegoś takiego nie ma i nie było nigdy . Tak jak pisałem - ja jestem osobiście BARDZO zadowolony .Gdyby baling był czymś złym , to nie polecał bym koledze i oferował swojej pomocy :)


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie wie!:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolewanie ręczne ma też swoje uroki - to zajmuje około 3 minut dziennie . Akwarium mam bo to lubię i jest to moją pasją .:)


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.