Skocz do zawartości
michu23

problem z acroporka

Rekomendowane odpowiedzi

bigwalker :

Ze stosowaniem preparatu Reef Actif TM,był bym bardzo ostrożny

No oczywiscie,stosuje polowe dawki podanej przez producenta,w zasadzie stosowalem bo od wczoraj jetem w krainie Zeovitu.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie miales efekty z Reef Actif TM? kolorki ciekawe? @bigwalker - co polecasz na wyciagniecie kolorow z twardzieli?


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michu, z całym szacunkiem, ale ani moja, ani Szymona wypowiedź nie była nie na temat...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na temat czego byla bo nie kumam? zbieranie zlomu napewno jest na temat. a nie odpowiadales mi tylko Szymonowi a wiec ustosunkowales sie do jego wypowiedzi. Kazdy wie ze morszczyzna to nauka kazdego dnia tylko zalezy jak sie to przekaze bo nijak sie to mialo do akropory. ale koncze juz ta wypowiedz bo wiem ze MOD ma zawsze racje tylko szkoda ze sa rowni i rowniejsi.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj między wierszami...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem kobieta :googleye kiedys jak robilismy interes wszystko bylo mowione wprost :googleye niewazne. domyslasz sie pewnie ze jak ktos ma problem i wchodzi tutaj by zapytac o rade, mniej lub bardziej wyrafinowane odpowiedzi (zarty) moga go draznic...


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michu23 najlepszą metodą na piękne kolorki,jest utrzymanie dobryczh parametrów wody:)

Jeśli chodzi o preparaty TM Reef Actif i Reef Snow to słyszałem,że przy ich stosowaniu korale potrafiły tracić tkankę.

pozdrawiam Marek


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bigwalker :

Michu23 najlepszą metodą na piękne kolorki,jest utrzymanie dobryczh parametrów wody:)

Jeśli chodzi o preparaty TM Reef Actif i Reef Snow to słyszałem,że przy ich stosowaniu korale potrafiły tracić tkankę.

pozdrawiam Marek

Stosowalem i nic takiego nie zauwazylem,plotka,albo ktos zle stosowal.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj spotkalem sie z opinia ze moje korale sa poprostu glodne...


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kilku tygodni karmienie wyglada tak co 2/3 dni, 1/2 kostki ochotki, artemii, oczlika + plankton kupiony od Witka z forum + JBL KorallFluid. Po kazdej podmianie dodaje preparaty AquaEl - stront, jod itd... do kazdej podmiany JBL calcium. Podmiana co 14 dni - 30 litrow. z twardych to mam 3 szczepki akropor, seriatopore, 2 montipory talerzowe tez szczepki, caulastree.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michu23 nie moge sie doczytac jak wyglada obsada ryb Twojego zbiornika?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ krzysiek I - napisz jeszcze raz bo nie zrozumialem...


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawiłem obsade mi wcielo gdzies


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wszystko w dzienniku ze stopki. zbiornik ma 165 l. - Zebrasoma flavescens, A.ocellaris x2, Ch.hemicyanea, Ch.S.splendidus, Ch.virdis x3, Labroides dimidiatus


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na Twoim miejscu darowałbym sobie karnienie korali mozonkami

i dolewanie proparatów po podmianie wody ,jak dolewasz to raczej wtedy lej jak zostana zuzyte a nie zaraz po uzupelnieniu ich przez czesciowa podmiane wody.

no i ta ochotka


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do TM ReefActif:

Dzieki uprzejmosci dystrybutora mam okazje go testowac od dluzszego czasu. W moim wypadku ani razu nie zaobserwowalem jakichkolwiek utrat tkanki, mimo ze probowalem roznych absurdalnych kombinacji w stylu dawka maksymalna zwiekszona dwukrotnie. Najgorsze efekty jakie osiagalem to zbrazowienie korali, takze przylaczam sie do opini Penka.

@michu23

Nie tak dawno temu "kanon" mowil, ze nie trzeba niczym dokarmiac SPSow. Nie wydaje mi sie, zeby Twoj zbiornik byl z typu tzw. Ultra Low Nutrient, gdzie karmienie jest obligatoryjne. Na chwile obecna bym odstawil jakiekolwiek pozywki dla korali. Nie chcemy, zeby rosly szybko, a czesto to jest celem dokarmiania. Chcemy, zeby korale byly zdrowe, a nadmierne dokarmianie moze osiagnac odwrotny efekt. Lepiej nie karmic nic, niz za duzo.

Dobrym pomyslem byloby zrezygnowanie z pokarmow dla korali na jakis czas, tak samo jak z suplementowania pierwiastkow ( ten jod i stront). Co 10 dni 10% podmiana wody, zmniejszone karmienie - ale nie tak, by ryby glodowaly. Dawac tyle, zeby zachowaly obecny wyglad. Jezeli problemem nie sa pasozyty, co tez mozliwe, taka kuracja moze nie sprawi, ze SPSy urosna, ani ze dostana slicznych kolorkow, ale powinna utrzymac je przy zyciu i dac im czas na uzupelnienie brakow tkanki i przystosowanie sie do srodowiska.

Staraj sie nie wykonywac nerwowych ruchow w stylu suplementacji jakiegos pierwiastka, bo ktostam cos napisal, czy lania ReefBooster'a, bo to swietny pokarm. Czasami bywa tak, ze nawet nie doskonale, ale stabilne warunki dadza nam lepszy efekt niz ciagle zmiany.

Aha, jezeli sie da dowiedz sie, pod jakim swiatlem byly i jezeli pod mocniejszym niz u Ciebie postaraj sie postawic je najwyzej jak sie da. Dodatkowo poobserwuj je dokladnie pod katem ew. pasozytow.

Pozdrawiam,

Maciek

Edytka: patrzac po obsadzie - jest wieksza niz w mojej 300. Postaraj sie nie przekarmiac ryb.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to odpieniacz jest zdecydowanie nieadekwatny do systemu. Żaden z sps nie wyglada poprawnie a juz na pewno zadowalajaco - nie odbierz tego jako docinke, mialem podobnie. Pomysl o porzadnym i wydajnym odpieniaczu, jesli powaznie myslisz o sps, trafiaja sie okazje w targowisku, trzymaj dobre parametry (Ca, kH, pH) a przy dobrym odpieniaczu problemy same znikna. Poza tym troche mnie martwi stosunek sps do miekkich, na pewno to nie pomaga, ale to drugorzedna kwestia. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede znowu dziekowal bo pomyslicie ze jakis zboczony jestem... ale doceniam i analizuje wszystkie rady.

@Szymon - wiem jakie masz akwa i napewno sie nie obraze, chetnie wyslucham kazdego. wiem ze sa okazje, wszystkie mam wlasnie z wymiany. szczepki chcialem brac od Ciebie, kiedys tam pytalem na priv ale nie wypalilo. wiem ze zaden sps nie wyglada super, tak jak bym chcial. po przelozeniu z 60tki te szczepki urosly 3krotnie ale nie maja super barw. zdaje sobie sprawe ze musze sporo rzeczy poprawic. za jakis tydzien podlacze zywice, po RO mam 003-005 maksymalnie. robie wszystko stopniowo. jestem zmuszony miec odpieniacz zawieszany na krawedzi akwa, pytalem ludzi o Biostara i sie na niego zdecydowalem. nie mam sumpa. wczesniej mialem Baesta, obserwuje ze obecnie jest lepiej. Beast wyrzucal bardzo malo syfu, teraz kubkek na 4-5 dni. jaki wg. Ciebie odpieniek by sie nadawal?

@ocelocik - zle sie wyrazilem. leje do wody dodatki nie zaraz po podmianie, chodzilo mi o to ze wlasnie mniej wiecej w polowie pomiedzy podmianami. szczepki byly pod T5, ja mam HQI 150w, i powercompacty 110w.

no co ja poradze, ze mi sie widza akwa mieszane :googleye wiecej spsow juz chyba nie bedzie narazie, chyba ze jakas niebieska akropora, bo na taka choruje. z twardych napewno trafi tu jeszcze favia i lobophylia. co do obsady ryb... ryby sa male, np. 2-3 cm w przypadku "nemo", ze urosna to wiem ale wtedy juz bedzie nowe akwa, jakos po slubie czyli po lipcu chce postawic cos ok. 250litrow. mam zamiar za chwil kilka zaczac Ballinga...


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobawilem sie dzisiaj aparatem, zamontowalem statyw, wylaczylem cyrkulacje bo przy falujacej wodzie bylo ciezko i zrobilem kilka fotek z gory spsow o ktorych mowa...

679-pc013942a.jpg

679-pc013945a.jpg

ta sama akroporka co na fotce nr 1 ale w akwarium 60 l ok. 3 m-ce temu.

679-acroporykiedys.jpg


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szymon :

Rzaden z sps

Litości :googleye


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Kuba, pszepraszam, jusz poprawiłem:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecia troche nieostre ale wciaz sie ucze swojego Olka... a montipory talerzowe nie sa takie jakie moglybybyc, nadal maja ubytki tkanki tam gdzie zostaly zlamane i nie pokrywaja sie nowa...


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.