Skocz do zawartości
Qbab

niezłe bzdury

Rekomendowane odpowiedzi

cytat z opisu Zeovitu (do przeczytania całość na stronie sklepu :) ):

"Zostały one wybrane pod kątem właściwości absporpcyjnych występujących w akwarium związków organicznych takich jak PO4 i NO3."

No ja protestuję, to jest szczyt bzdur, pomijając że nie ma czegoś takiego jak PO4 czy NO3, to ani PO43- (czytaj peo cztery, trzy minus) ani NO3- nie są związkami organicznymi i nigdy nie były. Jeśli inne prawdy dotyczące zeovitu są takie jak te to ja wymiękam, marketing robi z mózgu wodę i to nie soloną.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba , zboczenie zawodowe :)

Nie wszyscy są chemikami i oczekuja precyzyjnych wzorów chemicznych.

Opis musi być w miare obrazowy żeby wszyscy zrozumieli i taki jest . Wiadomo o co chodzi..

Natomiast prawdą jest ,że metoda ta jest dosyć skomplikowana i wymaga doświadczenia.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, nie wiem czy to zboczenie zawodowe czy inne :googleye ale musisz przyznać, że czytając takie rzeczy masz tylko jedno wyjście, nie wierzyć w nic co jest napisane w danym temacie. No bo skoro piszę brednie i ja to widzę w części na której się znam to niby czemu mieli by nie konfabulować w tej części gdzie nie jestem wstanie wychwycić ściemy ? A jeśli tak to może to doprowadzić do opłakanych skutków - jak nie wiem jak coś działa (tu akurat wiem) to nie ładuję tego do baniaka bo jak coś pójdzie nie tak to jak mam ratować zbiornik - to coś jak z lekarstwami.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem te tlumaczenia ponad poltora roku temu, nie mialem pojeci a chemii zreszta nadal nie mam duzego. Ale przeciez zawsze mozna poczytac sobie opisy w oryginale na stronie KZ:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja te "organiczne" bledy w przewodniku zauwazylem juz jakis czas temu (miedzy innymi o to spieralem sie delikatnie mowiac z mistrzuniem Swirem), moze sie czepiam, ale tak jak Kuba uwazam, ze to nie powinno tak byc. Niefortunnie tez mowi sie potocznie - za duzo organiki, wina organiki itp. Fosforany, azotany, azotyny, amoniak - to zwiazki nieorganiczne, czyli "niezywe". Organiczne maja szkielety weglowe i to z nich powstaje zycie. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yoka :

Jak pisalem te tlumaczenia ponad poltora roku temu, nie mialem pojeci a chemii zreszta nadal nie mam duzego. Ale przeciez zawsze mozna poczytac sobie opisy w oryginale na stronie KZ:)

w oryginale tez sa bledy:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.