Skocz do zawartości
hajtaler

xenia

Rekomendowane odpowiedzi

delikatnie (np wykalaczka) da sie odrywac krzaczki nie rozrywajac ich. Mi calosc xenii w jednym rogu akwarium zalatwila galaxea - zajelo jej to troche ale wypalila w 100% :googleye


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi nie przeszkadzala ale robi sie tego zaduzo, a jak bym wyja ten kawalek skaly i zalal wrzatkiem nie wybilo by tego?


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zabijesz w ten sposob pewnie sporo zycia w samej skalce - sproboj ja delikatnie wyrywac


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odssysać i wyrywać mała giętką rurką przy podmianie.

Wszystkie krzaczki wciągnąć potem zacisnąc rurkę,pociągać i w calości xenia z głowy razem z jej śluzem..


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xenie idealnie zabija sie wstrzykujac niewielka ilosc octu w podstawe. Po kilku dniach nie ma sladu.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna porobic szczepki i sprzedac albo oddac :googleye


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy_zarażony :

Xenie idealnie zabija sie wstrzykujac niewielka ilosc octu w podstawe. Po kilku dniach nie ma sladu.

a na wode to nie wplynie


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mozesz mi troche podeslac.. bo jeszcze xeni nie posiadam :) zwracam koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wrogiem xeni są dobre parametry wody i uboga woda tak jak przy zeovicie wtedy sama padnie.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale xenia to miłe i ciekawe zwierzątko...a, że łatwe w utrzymaniu to źle?

Hmmm zastanawia mnie dlaczego wg co poniektóych, tylko to co trudne jest warte trzymania w akwa.....

Specjalnie ją sobie zafundowałam kiedy zobaczyłam w akwarium morskim w Gdyni wielką kępę xenii - stado rytmicznie otwierających się polipów...Pewnie jak jest jej za dużo to moze stać się problemem ale sądzę, że znajdą sie początkujący chętni na szczepki.

Wg mnie idealnie nadaje się na pierwszego korala:)


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xenia w moim przypadku za bardzo się rozwija - pokrywa mi dosłownie wszystko - nawet na szybach rośnie, a chciałbym żeby było widać coś poza ksenią. jakbym chciał rozdać skałę z ksenią to musiałbym rozdać 100kg. - słaba wizja.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to dziwne..xenia nie lubi mocnej cyrulacji, więc nie powinna się panoszyc w całym akwa...przynajmniej w najbliższej okolicy pomp.


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny dziennie z wykałaczką i po tygodniu zostały mi 2 kępki - tyle żeby upilnować rozrost. Silna cyrkulacja wcale jej u mnie nie przeszkadzała i rosła przy samym wylocie pomp. Po kilku eksperymentach stwierdziłem że ocet rzeczywiście zabija, tyle że przy tej ilości co u mnie było to musiałbym wiadro octu zużyć. Jakby mi ocet nie zabił życia to rozkładająca się ksenia na pewno. Tak więc wykałaczka najlepszym sposobem !!!


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.