Skocz do zawartości
rs

Pary

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie jakie ryby trzymacie w tzw. dobranych parach lub stadkach/haremach i jak weszliście w ich posiadanie/doprowadziliście do ich utworzenia.

Jakie problemy się wiążą z tym zagadnieniem?

Akwarium ok. 250l z koralowcami, dość dużo światła, spora cyrkulacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no za duzo to ich tam nie wsadzisz, to jest pierwszy podstawowy problem

ja mam 3 firefish i parke Clownfish te drugie zagonily pierwsze prawie na smierc teraz siedza caly czas w skale tak wiec widzisz jakie sa problemy

mam 200l


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz hajtaler...jakby ci to powiedzieć...hmm. Jak w domu jest tylko mąż i żona to ona mu wciąż "pyskuje". Ale gdyby tak w domu było już cztery żony, to też by oczywiście "pyskowały".. ale już miedzy sobą :googleye Chyba rozumiesz o co chodzi - nikt nie mówi przejdź na islam, ale zawsze możesz dokupić ze dwie rybki, które lekko zdominują błazenki. Zobaczysz wtedy jak ładnie pilnują swojego "domku" :googleye Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał to być temat traktujący tylko o rybach ale chyba się nie uda.

Tym bardziej, że muszę napisać, że planuję zainstalować w zbiorniku przynajmniej parkę babek.

Miałem kiedyś Stonogobiops nematodes z Alpeusem, to była bardzo fajna para ale chyba lepiej by było gdyby babki były dwie.

Ma ktoś jakieś doświadczenie z dwiema babkami? O rybach proszę.

:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc rs!

Mialem przez jakies pol roku dwie babki. Super sprawa. To byly nierozlaczki. Kopaly piach, nie oddalajac sie od siebie na kilka cm. W czasie urlopu karmilem suchym z automatu. One tego nie jadly. Gdy wrocilem, to jedna z nich zaczela przeganiac druga. Chyba chodzilo o konkurencje pokarmowa. W koncu ta druga nie miala prawa pokazac sie na otwartej przestrzeni. Wiecej jej nie widzialem.

Identycznie bylo z mandarynami, az samiec zagonil samiczke na smierc.

Podobnie skonczylo sie z tymi malymi decora.

Mysle, ze moje akwarium jest za male i konkurencja pokarmowa za duza. Takie akcje dzialy sie, gdy zamiast codziennych mrozonek karmilem suchym pokarmem.

Pojedyncze egzemplarze tych rybek zyja sobie spokojnie dalej.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Stani, bardzo cenne uwagi.

Mimo to chciałbym dalej pociągnąć temat.

Kupiłeś parkę?

Jakie są drogi do posiadania takiej pary? Zakup dobranej, czekanie aż dobiorą się z większego grona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no najlepiej kupic dobrana parke ale o to strasznie ciezko w sklepach


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle to wiem dlatego pytałem na początku jak to jest u innych.

Z amphiprionami jest sprawa dość prosta. Podobnie jest podobno np. z Pseudochromis fridmani ale już z Pterapogonami jest inaczej. Chyba powinny się dobrać z grupy.

Nie wiem jak to zrobić z babkami.

:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie z opisanych przeze mnie parek byly juz dobrane w sklepie. Troche poobserwowalem ich zachowanie "na wystawie" i sprawa byla jasna.

Mandaryny mozna zreszta odroznic.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem niestety skazany na ofertę polskich sklepów a to nie wróży dobrze :googleye

Na razie to tylko luźna przymiarka bo nawet akwarium, w którym by miały mieszkać te ryby jeszcze nie istnieje ale chętnie przeczytam każdą sugestię lub wspomnienie na temat.

A nawet nie całkiem na temat :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaa mam parke pterapogon, 2 babki(inne gatunki) nie ganiaja sie juz:D no i oczywiscie parke nemosow i jest spokoj, czasem jakis chromis pogoni blazna ale raczej jest na odwrot:D


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.