Skocz do zawartości
Silver200

Czerwone glony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Użyłem szukajki, ale wszystko co znalazłem, nie pomaga mi rozwiazać problemu.

Od jakiegoś miesiąca na piachu zaczął sie pojawiać rdzawy nalot i bąbelki powietrza (cyjano), początkowo było tego bardzo mało, ograniczyłem karmienie, zmieniłem pre filtry i żywicę, mimo, że cały czas tds pokazywał 0(czasami w trakcie filtrowania pokazywało się 1, ale generalnie cały czas było 0), a od jakis 3 tygodni jest coraz gorzej, cały piach jest bordowy, aż tworzą się włosy, glon też zaczął wyłazić na skały i juz nie wiem co robic. Próbowałem przestawiać cyrkulację, ale efekt żaden:(

zdjęcie:

http://www.jurkos.eu/gallery/viewpic.php?pic_id=280]

pomocy, bo zwariuje


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja byla podobna, zmniejszylem ilosc swiatla o polowe, wymienilem zywice i prefiltry, w koncu w akcie rozpaczy odessalem piach na ktorym sie cyjanobakterie tworzyly i na szczescie plaga ustapila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę się mylić, ale podobny problem ostatnio był rozwiązywany na forum ( w ciągu ostatnich powiedzmy 30dni )

spróbuję Ci inaczej pomóc:

umieść fotkę tak by nie trzeba było się rejestrować by ją zobaczyć,

i podaj parametry wody w akwa, info o świeceniu etc.


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wklej fotke, mi w starym akwa pomoglo zaciemnienie calkowite akwarium na 24h.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij moze uzywac rowy lub innego absorbenta .

nie wiem ile w tym prawdy ale slyszalem opinie ze na zime dolewaja czegos do wody wodociagowej i to moze byc powod.

zaciemnienie zbiornika na 24 h nic nie pomoze na dluzsza mete bo nie tu lezy wina, juz lepsze bedzie zmniejszenie intensywnosci oswietlenia w dluzszym okresie.

ja przyczyn bym szukal w karmieniu i cykrulacji.

zauwazylem rowniez ze poczatek chlodniejszych okresow powoduje automatycznie czeste zamykanie okien w domu a co za tym idzie zwiekszenie obecnosci CO2 w pomieszczeniu i oczywiscie w zbiorniku co zmnow skutkuje obnizeniem Ph i robi sie mala niestabilnosc :-)

pzdr


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek dzieki za rady, ale kurcze, wode mamy swoją, ze studni. Co do zamykania okien, to tez chyba nie, bo mamy wentylacje mechaniczna w domu, która cały rok pracuje w taki sam sposób.

no nic, wrzuciłem węgiel i dzis zaciemniłem akwarium, tylko mam pytanie, czy włączać oswietlenie czy zostawic na 24h całkowitą ciemność?

moze ktos jeszcze ma jakies pomysły?

z góry dziekuje za odpowiedzi


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dole jak piszesz posta masz link "moje plik" - kliknij go, tam wybierz zdjecie i albo wstaw cale, albo miniaturke.

2531-p1030441.jpg

/hmm, wpisalem twoj link recznie i chyba dziala, przynajmniej ja widze zdjecie/


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ograniczenie świecenia to walka ze skutkami,a nie z przuczyną problemu.

Spróbuj ograniczyć karmienie do zera,nie lej żadnej organiki,odpieniacz na mokrą pianę i czekać:googleye

Dobrze byłoby wpuścić ekipę grzebiącą;ślimaki,rozgwiazdy,babki.

pozdrawiam Marek


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jak długo ograniczyć karmienie? nie leję żadnej organiki:( jak przestawić APF 600 na mokrą pianę? regulować tą rurą a której wypływa odpieniona woda?


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymknij zawór spustowy,podniesiesz w ten sposód poziom wody w odpieniaczu.

Korali nie karm wcale,a ryby w minimalnej ilości.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok juz wiem jak:) jak długo ich nie karmić?, bo ostatnio przez 2 dni nie dostały, to teściowa, powiedziała, że jestem sadysta;) i następnego dnia da im chlebka;)

pozdrawiam


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz spokojnie zredukować karmienie do 1/3 tego co dostawały.

Silver kiedy zalałes akwarium?


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, cięzko będzie karmić mniej - bo Hepatus, Żółtek, dwa błazny i skrzydlica karłowata dostają ok 1/6 kostki mrożonek i tyle ile się uda skrobnąć np planktonu czerwonego, może być trudno, ale spróbuję.

zbiornik zalany 30 maja, a skała wrzucona 1 czerwca, dwa dni później dołożony piasek

Bigwalker-- wielkie dzieki za pomoc, ale już mi ręce opadają, do tej pory był spokój:(


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja miałem podobny problem kilka tygodni temu. Podobnie jak Ty mam własna studnię głębinową i nie przekonywały mnie rady w stylu "ogranicz podmiany wody". W końcu woda od lat czerpana jest z 40 m i nic w jej składzie się nie zmienia.

Ograniczyłem świecenie, zastosowałem absorber Rowy, w sumpie pojawił się węgiel (wymieniany co 4-5 dni), podmieniałem 20% wody co dwa tygodnie. Jednocześnie w trakcie ataku starałem się mechanicznie usuwać glony, które oblepiały koralowce. Ustąpiło po czterech tygodniach.

W moim przypadku przyczyną były (tak mi się wydaje) zmiany jakich dokonałem, a mianowicie zmieniłem oświetlenie na lampę T5, oraz zmieniłem rodzaj soli.


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przyznaję, ze ostatnio "kombinowałem" z oświetleniem, jutro wracam do poprzedniego setupu i będę obserwował czy coś się zmieni


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisałeś to odpieniacz miałeś skręcony na maksa,ustawienie go na mokrą pianę tez może pomóc


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Silver200 :

Witam.

Użyłem szukajki, ale wszystko co znalazłem, nie pomaga mi rozwiazać problemu.

Od jakiegoś miesiąca na piachu zaczął sie pojawiać rdzawy nalot i bąbelki powietrza (cyjano), początkowo było tego bardzo mało, ograniczyłem karmienie, zmieniłem pre filtry i żywicę, mimo, że cały czas tds pokazywał 0(czasami w trakcie filtrowania pokazywało się 1, ale generalnie cały czas było 0), a od jakis 3 tygodni jest coraz gorzej, cały piach jest bordowy, aż tworzą się włosy, glon też zaczął wyłazić na skały i juz nie wiem co robic. Próbowałem przestawiać cyrkulację, ale efekt żaden:(

zdjęcie:

http://www.jurkos.eu/gallery/viewpic.php?pic_id=280]

pomocy, bo zwariuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

U mnie byl ten sam problem, brazowy nalot na piachu i skalach, u mnie to dzieje sie jak karmie mrozonkami, nawet po dobrym ich wyplukaniu dostaja sie fosforany do wody, ogranicz karmienie mrozonkami, pokolcom spróbuj dawac algi przyczepiajac gumka lub klipsem do kamienia (ja kupuje te do sushi w supermarketach) bardzo ale to baaardzo lubia sałate, imperator i pokolce salate jedza z ręki. Podmien wode 10 5, za jakies 3-4 dni znow, ogranicz mrozonki i zastosuj jakis absorber fosforanów (deltec ostatnio wypuscil cos jak Rowa) super efekt daje tez węgiel Grotecha. U mnie to dziala.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare osob pisze że zaciemnienie to nie walka.

U mnie skaly wygladaly jak pokryte błotem.

Miesiąc walki różnymi sposobami nie dał żadnego efektu.

Dopiero po 2 dniowym totalnym zaciemnieniu akwarium wyglądało jak wysterylizowane :)

Nawet grama tego badziewia, od ponad pół roku nie nastąpił nawet chwilowy nawrót.

Moim zdaniem jest to najskuteczniejsza i najkrótsza droga na pozbycie się cyjano.

wszystkie boczne ściany kwarium należy okryć kocem, lub innym materiałem, tak by żadne promienie światła nie docierały.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodać:

Podczas zaciemnienia daj wegiel aktywowany, a odpieniacz ustaw na mokra piane.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robertgarzel panuje opinia że płukane mrożonki zawierają dużo mniej fosforanów niż np. płatki, może u Ciebie akwarium reagowało na karmienie w ogóle?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku pomogło tak jak było pisane na forum: zaciemnienie- tzn wyłaczenia lamp na 2 dni, odessanie glonów z dużą podmianą wody. Nastepnie stopniowe wydlużanie świecenia codziennie. Gdy glony się pojawiaja - odsysanie. Nigdy już w takiej obfitości nie wrociły.


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam w nowym roku, u mnie poskutkowało zastosowanie zeostart2 i zeobac przez 2 tydonie w ilości większej niz zalecana przez producenta i jak na razie spokoj:)

pozdrawiam


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.