Skocz do zawartości
Gość erni

Cement portlandzki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość erni

Witam,czy orientuje się ktoś gdzie można dostać cement portlandzki (CEM 1) czysty ,bez dodatków?

W Castoramie i Obi nie mają ,w składach budowlanych też nie ma -bynajmniej w okolicach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz sie w mieszalniach tynków, tam do tynkow cementowych uzywa sie wlasnie bialego /bez dodatkow/ cementu portlandzkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leroy Merlin na pewno mają


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Niestety ale w Leroy Merlin w Bielsku też nie mają CEM1 ,będe szukał dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no szkoda ,ja kupowałem jakiś czas temu w warszawie w al.Jerozolimskich


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zuzylem troche na budowe skały w duzym akwa i sporo zostało :googleye))

szkoda ze tak daleko to bym oddał za jakas cwiarteczke hehehehe :googleye


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Szkoda ,jak narazie to nigdzie nie ma a w Warszawie to znalazłem nawet kilka sklepów które mają .Widać tylko w większych miastach można dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry że głupio zapytam ale co wy z tego cementu chcecie zrobić ? Skałę do ożywienia bo nie podłapałem o co chodzi ?


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Dokładnie o to chodziło-dzięki kaziko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki zagłębiłem się trochę w temacie, fajna sprawa. Tym bardziej że mam pewną wizję i zastanawiałem się jak ją zrealizować. A tu przypadkowo podsunęliście mi rozwiązanie. Co do wikipedi to akurat pracuję w specjalistycznej firmie zajmującej się hydroizolacją konstrukcji betonowych i o cemencie mam pewne pojęcie :D Przy okazji wyczytałem w linkach o suchej skale z rafy. Wiecie może gdzie można taką nabyć ? Najlepiej w Warszawie.

Tu znalazłem taki link http://www.gardenparty.waw.pl/index.php?d=akwarystyka&sd=akwarystyka i tam na miniaturkach jest rafa włoska, rafa bułgarska, myślicie że coś takiego się nadaje do baniaka ? Wygląda to trochę jak wapień drążony czy przypadkiem to nie jest to samo.

A i jeszcze jedno, zastanawiam się jak robią taką ekologiczną skałę jak tu http://www.aquarius.ima.pl/oferta_skala_ekolog.php czy na takiej suchej skale, czy może na tej mieszaninie cementu i grysu koralowego.


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Cześć Sakato,skałki z cementu i grysu koralowego można użyć jako podstawek pod korale -było troche o tym na forum,ale ja chciałem głównie użyć ich jako podstawe pod skałe -"taka ekonomiczna wersja" suchej skały.Trzeba troche poeksperymentować ,można zrobić całkiem fajne skałki.

Pozdrawiam Tomek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj myślałem, kombinowałem i znalazłem suchą skałę na stronce AquaMedic za 15 zł/kg. Dobra alternatywa dla tufu i wapieni drążonych. Co do cementu to faktycznie , można użyć jako podstawkę pod skałę. I to nie głupie rozwiązanie. Z tym że jak wczoraj podłapałem temat to myślałem, że będzie można na tym oprzeć filtrację. Jednak byłem w błędzie. Ale pomyślałem że można kupić suchą skałę i pokleić ją cementem CM1 uzyskując trwałą niepowtarzalną formę.

Pozdrawiam.


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Myślałem nad suchą skałą ale wolałbym z grysu i cementu,przynajmniej będe wiedział że nic w niej nie ma ,a w suchej skale może być mnóstwo zasuszonego "życia" i po włożeniu do akwariumu może zacząć się proces gnicia resztek z skały.Dlatego wole sam zrobić -i jeszcze jedno,mam możliwość zrobić takie kawałki jakie mi spasują i ładnie się wkomponują pod skałą.Wiadomo że trzeba też wymoczyć ,zeby nie podbić zbytnio Ph.Narazie prubuje cały czas załatwić cement ,a potem zobaczymy co wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też kleiłem skałę z cementu i żwir koralowy na podstawę i po pół roku praktycznie była nie do odróżnienia od żywej.wyglądała tak

2105-img022.jpg

2105-img026.jpg


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem pomysl bardzo ciekawy szczegolna zaleta jest mozliwosc formowania dowolnych ksztaltow np.kolumn zastanawiam sie tylko jak nadac porowatosc skale zeby nie byl to lity beton

Mozna by rowniez przed zalozeniem akwarium wrzucic troche zaprawy na tylna szybe jak porosnie glonami i osiedla sie na niej zwierzaki bedzie piekne naturalne tlo bez koniecznosci czyszczenia tylnej szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, szpryc na tylną szybę a na dno mozna szlichtę wylać i bedzie idealnie w zgodzie z naturą:D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty sie seb tu smiej zobaczymy co przyniesie przyszlosc pamietam jak balling byl be a wszyscy chwalili reaktor nastpnie tylko zywa skala bo martwa jeat be

teraz okazuje sie ze balling i ceramika sa ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest subtelna różnica między ceramiką a tynkiem na tylnej ścianie:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra jak wchodzil balling pewnie analogcznie pisales o ballingu poza tym metoda tworzenia w ten sposob skalek podobno sprawdzila sie juz u wielkiego brata ( braci kaczynskich )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wchodził Balling,to Seb na chleb mówił beb...to stosunkowo młody człowiek:D


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muniek , bądź konsekwentny, nie neguję ceramiki tylko

Mozna by rowniez przed zalozeniem akwarium wrzucic troche zaprawy na tylna szybe
Walker, dziękować, dziękować, w naszym wieku to komplement:clowning:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem poprawić Ci humor wieczorem:)(a z tą zaprawą na szybie to pomyślałem o Stachu i kaszubie:D)


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem ekspertem od tynkarstwa nie wiem nawet czy to by sie trzymalo szyby tak sobie tylko napisalem Wiem z drugiej strony ze czysczenie tylnej szyby jest mocno upierdliwe a zrobic jakies fajne tlo tez nie jest prosto

Jesli by ten tynk trzyml sie szkla i zasiedlilyby go jakies zwierzaki przypominalby kawalek skaly a dajac baranka moim zadniem bylby calkowity odjazd

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.