Skocz do zawartości
brzydzi

balling - preparaty

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko na temat preparatów do ballinga. Czy cacl2 i nahco3 są w proszku (muszą byc) czy mogą być w bryłkach, bo takie przyszły mi z allegro??

dzięki z góry, pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie złapały wilgoć.. kupowałeś je jako czda albo cz ? generalnie to te odczynniki są jak najbardziej w proszku, ze zbrylaniem się mam problem tylko z MgCl2 (także uwodnionym) ale i on jak przychodzi jest suchy i sypki, dopiero po otwarciu łapie wodę (trzeba dobrze zakręcać)


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec lepiej nie stosować, czy można :/?


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia. Nie napisałeś w jakim stopniu czystości kupowałeś a teoretycznie mogłyby to być odczynniki np. techniczne.

Kupowałem kiedyś z internetu wodorotlenek wapnia cz.d.a. i dostałem go w jakiejś białej butelce z korkiem całym wypapranym od wewnątrz jakimś czarnym proszkiem - coś jak toner do kopiarki, poszło do kosza.. dobrze ze to jakies grosze byly, teraz kupuje w hurtowni chemicznej odczynniki POCH.


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CaCl2 moze lapac wode, to wyjatkowo higroskopijny zwiazek, a czystosc i jego, i NaHCO3 nie ma wiekszego znaczenia, na stronie POCH mozna sobie dokladne sygnaturki obejrzec, za czda sie tylko extra przeplaca.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zgadza się, że cz. wystarczy ale mi raczej nie chodziło o różnice cz.d.a. i cz. tylko czy na przykład jakiegoś technicznego czy spożywczego sobie nie kupił, inna sprawa jak to było konfekcjonowane - czy w oryginalne opakowania producenta czy ktoś to rozsypuje i wtedy faktycznie różne rzeczy można trafić - patrz mój poprzedni post :googleye

zresztą coby już nie klepać za dużo na ten temat, jeżeli problemem jest tylko zbrylenie wskutek wchłonięcia wody to mogą być pewnie jakieś tam rozbieżności przy ważeniu i tyle.


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdury opowiadacie.... CaCl2 występuje i w proszku i w granulkach obie postacie można kupić polskiej chemii ta postać w granulkach jest o 2 zł droższa i według mnie lepsza ponieważ łatwiej i bezpieczniej się ją uwadnia nie ma możliwości podrażnienia np. oczu.

Brzydzi możesz śmiało mieszać


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx :googleye, Konrad B już mi wytłumaczył na privie:), ale dzięki za pomoc LUK4344.

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LUK4344 :

bzdury opowiadacie.... CaCl2 występuje i w proszku i w granulkach

OK, do głowy mi nie przyszło, że ktoś granulat może nazwać, że "przyszło w bryłkach", my bad... myślałem, że poprostu zbrylony dostał czyli w kilku kawałkach :googleye


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.