Skocz do zawartości
dragon_x

PROSBA O POMOC - WIEKSZE AKWA + SUMP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

No i stało się, minął miesiąc od zalania mojej małej solniczki a już myślę o powiększeniu...

na dzien dzisiejszy akwa ma wymiary s40xg25xw25 i pojemnosc 25L, jednak mysle o powiekszeniu zbiornika i dodaniu sumpa.

akwa chce powiekszyc tylko na wysokosc o 10cm. do da ok 32L pojemnosci i wymiary 40x25x35.

problem zaczyna sie przy kwesti sumpa...

sa dwie opcje.

I

s13xg19xw25 ok 6L

lub

II

s26xg19xw25 ok 12L

w sumpie chce umiescic odpieniadz (niewielki - RESUN SK-05) i grzalke oraz jesli sie da troche skaly....

i tu zaczyna sie problem, czy moze byc sump jedno komorowy czy powienien miec jakies przegrody...

komunikacja pomiedzy akwa a sump ma sie odbywac nastepujac: , odplyw do sumpa grawitacyjny, powrot, poma THEAD 650 umieszczona w glownym akwa wciagajaca wode z sumpa.

czytalem na forum o sumpach ale nikt nie robil tak malego ,

bardzo prosze o wskazowki i rady jak to skonstruowac i jak zrobic zeby dobrze dzialalo

dziekuje z gory za pomoc


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dragon_x :

poma THEAD 650 umieszczona w glownym akwa wciagajaca wode z sumpa.

to nie zadziała:(


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu nie zadziala???


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest za małe,ludzie to nie nazywa sie akwarium,tylko słoik na ogórki,po co wy takie małe akwaria zakładacie?,lepiej wcale ,to nie ma sensu


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juwewaldi ja prosilem o porade a nie krytyke. moja solniczka ladnie sie rozwija i dziala.... z reszta nie tylko moje takich przykladow jest wiele. czy mozesz udzielic mi porady zamiast krytyki???


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie juwewaldi to nie akwarium,rozumiem ze moze kogos nie byc stac na jakis wiekszy baniaczek,ale jakbys zrobil nawet taka kostke 60x60x50 to juz bylby jakis wymiar i sumpa mozna by zrobici mozna by ladnie urzadzic a takie 32L to chyba faktycznie wyglada jak sloik na ogorki. ale to moje zdanie,ale oczywiscie jak ci to cieszy to podejrzewam ze w niedlugim czasie napiszesz ze bedziesz robil wieksze ja juz to przerabialem.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najlepsze,coś takiego mnie zawsze rozwalało,gdy dawniej jeszcze w akwarystyce słodkowodnej,do takiego sklepu przychodzili ludzie mówiac sprzedawcy tak[no proszę pani,mam duże akwarium,co tam mogę jeszcze dokupic? mam 20 skalarów,30 mieczyków]a sklepowa pyta,jakie dóze to akwarium? a on 30litrów:googleye a ja od razu kolana,przecież to jest jakis DRAMAT


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie krytykuje,tylko jak nie stac mnie to nie zakładam morskiego akwarium,no chyba ze z ogórkami:)


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tak małym pojemniczku nie będzie to nigdy stabilne


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zakladalem swoje rowniez myslalem nad mniejszym no moze nie tak malym ale poszedlem za rada kolegow z forum i zrobilem odrazu wieksze uniknalem dodatkowych i niepotrzebnych kosztow zwiazanych z przeprowadzkami i zmianami tarz ta kase moge zainwestowac na lepszy sprzet i drozsze zwierzaki zamiast wydawad na akwa i reszte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zalozylem i sie rozwija jak pisalem z reszta nie tylko ja, wiele osob na tym forum ma takie akwa, jest ciezko utrzymac parametry ale traktuje to jako wyzwanie....

czy mozesz mi pomoc???


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bzdury panowie piszecie.

I jeszcze ten tekst, że to nie krytyka.

Miałem przez półtora roku tak małe akwarium. Z sumpem. Działało, było stabilne.

I było małe nie dlatego, że mnie nie było stać na większe bo większe było i wciąż jest ale dlatego, że miałem taki kaprys.

dragon, spokojnie można zrobić mały sump. A pompa w głównym nie zadziała dlatego, że to są pompy tłoczące a nie ssące (to tak w skrócie, niefachowo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
juwewaldi :

a najlepsze,coś takiego mnie zawsze rozwalało,gdy dawniej jeszcze w akwarystyce słodkowodnej,do takiego sklepu przychodzili ludzie mówiac sprzedawcy tak[no proszę pani,mam duże akwarium,co tam mogę jeszcze dokupic? mam 20 skalarów,30 mieczyków]a sklepowa pyta,jakie dóze to akwarium? a on 30litrów:googleye a ja od razu kolana,przecież to jest jakis DRAMAT

Nie sądzisz, że powinieneś takich ludzi spokojnie uświadamiać a nie klękać dramatycznie?

Nikt nie pisze, że w akwarium dragona będzie pływał pokolec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juwewaldi i gregor.gg - jeszcze musicie się dużo nauczyć, po pierwsze tego że w morskim nie ma ogólnych zasad dobrych dla wszystkich i troszkę uprzejmości w stosunku do nowych (i starych też :googleye )


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbab czy ja muszę się uczyc?:googleye,czy ja wiem?

posłuchaj może zasad nie ma ,ale są chyba jakieś granice?? no ale błazenka w szklance też można:D


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
juwewaldi :

Qbab czy ja muszę się uczyc?:googleye,czy ja wiem?

posłuchaj może zasad nie ma ,ale są chyba jakieś granice?? no ale błazenka w szklance też można:D

Pewnie, że nie musisz, nie ucz się. Im mniej wiesz tym lepiej śpisz.

Nawet nie będę próbował przekonywać cię, że można zrobić akwarium bez ryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rs - moj thead moze pracowac w obie strony, i tloczyc i zasysac to tez nie zadziala? to pomoz mi prosze i napisz jak zrobic tego sumpa i czego uzyc....


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie chcesz wstawić do sumpa? Będzie schowany. U mnie był jakiś niewielki Atman i działało.

Sump z jedną przegrodą. Miałem w nim uciętego miniflotora, który zachowywał się nadzwyczaj dobrze. Nie zdążyłem go wymienić na filtr glonowy ale to też chyba wystarczające rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. nie chodzi o to ze mnie nie stac na wieksze ale tak jak rs pisal mam taki kaprys i trakuje to jako wyzwanie, bo utrzymanie warunkow w tak malym zbiorniku jest duzo trudniejsze niz w wielkim kilkuset litrowym,,,, nie prawdzaz???


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rs. jestem gotowy na wszelkie propozycje, nie ma dla mnie znaczenia czy thead bedzie w sumpie czy w akwa chodzilo mi tylko o cyrkulacje wody...

bede wdzieczny za pomoc....


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dragon x, no i po co ci to wyzwanie,przecież to ma byc przyjemnosc i dekoracja zarazem a nie mordęga i wyzwania jak za wszelką cene utrzymac parametry w słoiku:)za przeproszeniem

nie odbierz mnie zle

dragon x ,posłuchaj,nie lepiej choc troszkę wiekszego akwarium zrobic,tą setke chociaż,bo w tym włozysz jakieś 3 koraliki i wsio,a w większym zawsze cos pokombinujesz


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alez to jest przyjemnosc, poza tym caly zezstaw wlacznie z szafka do mnie juz taki dotarl. poza tym ladnie komponuje sie z meblami. nie zalezy mi na wielkim zbiorniku, chcialem takie male i ladnie to wyglada....


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podzielam wypowiedz waldiego ze akwarystyka morska ma byc ozdoba pokoju i samym w sobie przyjemnoscia a nie udreka,ale jeski kolega dragon_x ma z tego przyjemnosc to spoko,nie mam nic do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego uwazacie ze mala rafka to nie przyjemnosc????

i czy ktos moze mi pomoc zamiast krytykowac???

bede wdzieczny


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc ! Jeśli chcesz zrobić taki mały sump to nie ma sensu go jeszcze dzielić . Jeśli chodzi o pompe to na pewno będzie lepiej jeśli dasz ja do sumpa szkoda miejsca w akwarium ,jest i tak już bardzo ciasne ! Obawiam się jeszcze czy ta pompa poradzi sobie z podniesieniem wody na wysokość 1 m. wydajność na pewno mocno spadnie!! Pozdrawiam


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.