Skocz do zawartości
dragon_x

PROSBA O POMOC - WIEKSZE AKWA + SUMP

Rekomendowane odpowiedzi

a mozezsz mi to na maila wyslac? podam ci na priv??


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chciałem sprzedać moje małe akwarium i umieściłem w Targowisku stosowne ogłoszenie.

Poniżej link do niego. Zawiera kilka zdjęć, w tym jedno sumpa. Może coś Ci przyjdzie do głowy. Układ spisywał się całkiem nieźle. Nie miałem automatycznej dolewki.

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=12280&d=0

Tylko nie mówcie, że zdjęć nie widać :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki rs


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb, ale przy kwadratowej komorze w rogu, to ciezko bedzie tam jednoczesnie buble stopa wkleic, jak widzialem ten odpieniek to ma on juz chyba jakas ochrone przed bablami

link

wklejam linka z ebaya, ale tylko pogladowo

Ja bym majac sumpa 26x19 zrobil komore na odpieniacz np 5-6cm x 19 (powinien wejsc patrzac na wymiary i zdjecie), do tego komore na pompe kolejne 5-6cm tez na cala glebokosc 19cm, i zostaje do dyspozycji 12-13cm - np na zbiornik do dolewki. Kolejnosc taka, ze z brzegu zbiornik do dolewki, z 2-go odpieniacz a pompa posrodku.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko, ciężko, ale da się :googleye chodziło mi o to żeby jak najwięcej zostało miejsca w głównej komorze na odpieniacz, może z czasem go zmienisz, a dodatkowych ustrojstw dojdzie z czasem kilka więc miejsce się przyda. Łatwiejszym sposobem jest taki jaki zaproponował Mateusz, podzielić sump w poprzek po prostu. Kurcze, ciężko mi to sobie wyobrazić wszystko, tym bardziej że operujemy takimi małymi wymiarami, fajnie by było gdybyś nawet na sucho włżył do tego sumpa tą pompę i odpieniek, byłby pogląd na sprawę.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mateuszD wlasnie tak to mnie wiecej widzialem, a ta ochrona przed bablami jest kijowa... wiec jestem jak najbardziej zainteresowany bubble stopem, tylko kwestia konstrukcji...


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb maila wysylam na priv. a sumpa bede robil dopiero jak go zaprojektuje:) stad moej liczne pytania:)


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wlozyc te pompe do wiadra, podlaczyc do niej waz i podniesc go na potrzebna wysokosc? Ciekaw jestem czy ta pompa potrafi podniesc tak wysoko odpowiednia ilosc wody, zeby pozniej w akwarium nie tworzyla sie blona na powierzchni.

Mozesz zmierzyc czas potrzebny do wypompowania np: polowy wiadra.

Jezeli tam sie bedzie ledwo saczylo to zadne babelki do pompy nie wpadna.

Z drugiej strony dalbym tam tak silna pompe, zeby w tym malym akwarium niepotrzebne byly dodatkowe.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, spróbuj jeszcze najpierw kliknąć prawym przyciskiem myszy na rysunek który wkleiłem i "otwórz obrazek" Nie wiem jakiej przeglądarki uzywasz, w Operze otwiera mi się w "normalnych" rozmiarach. Chyba że z tym mailem to nie chodzi Ci o "nienormalne" rozmiary tu na forum :googleye

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb udalo sie otworzyc, a co myslisz o polaczeniu twojego rozwiazania z zaproponowanym przez mateuszaD??? daloby to i miejsce na ro i na odpieniadz i na pompe ....


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusza rozwiązanie jest bezapelacyjnie prostsze i wygodniejsze, sam mam tak skonstruowany sump, z tym że zbiornik na dolewki jest osobno. W tym co ja zaproponowałem chodziło mi wyłącznie o to żeby jak najwięcej miejsca zostało Ci na komorę główną w której umieścisz odpieniacz itp. musisz sam zdecydować, jeśli po wstawieniu odpieńka i pompy dojdziesz do wniosku że zmieścisz jeszcze zbiornik na dolewki, rób tak jak zaproponował Mateusz, jeśli bedzie ciasno - kombinuj tak jak ja zaproponowałem.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim kup odpieniacz, wez pompe, zrob z kartonu pudelko o max wymiarach i kominuj jak wejdzie odpieniacz - to bedzie determinowalo reszte, jak wejdzie w poprzek to masz sporo (wzglednie :googleye ) miejsca, jak nie to gorzej.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz juz mam:) i wejdzie w poprzek bez problemu :googleye sprawdzilem, ma styk troche ale zawsze moge zgiac koncowke:)


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzieki wielkie za wskazowki, przez weekend pomierze wszystko na spokojnie i zrobie rysunki. umieszcze na forum i poprosze i ocene co o tym myslicie....

dzieki wielkie i pozdrawiam serdecznie


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli biore sie za projekt,

jeszcze jedno pytanie.. w kwestii hydrauliki.

rura ktora bedzie szla od pompy w sumpie do akwa , ta przez ktora bedzie pompowana woda raczej nie powinna sie zginac?

bo rozumiem ze ta przez ktora woda z akwa bedzie splywala grawitacyjnie do sumpa moze??

pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi sie zginac, przeciez musisz ja jakos do akwa doprowadzic - teoretycznie lagodne luki sa lepsze od kolanek 90 stopni, ale realnie wiekszosc uzywa kolanek (oczywiscie mowie o sztywnych rurkach) bo zajmuja mniej miejsca. Troche zwieksza to opory, ale bez przesady.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb,zadziwiasz mnie:shocking

podstawy akwarystyki!!! im mniejsze akwarium,tym gorzej ze stabilnościa,a co za tym idzie?

bieganina,jedna rybka dobrze pier......nie :D i już pozamiatane,moje,tylko moje zdanie jest takie[im wiekszy pojemnik tym lepszy]


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno Seb ,nikogo nie oceniam,tylko dobrze życzę,bo jak sam zaczynałem to też dostałem parę bardzo dobrych rad,i wcale nie odebrałem tego jak krytyke,ale moge dziekowac dzisiaj że nie zrobiłem różnych głupot[chodzi o akwarium morskie oczywiście]:D


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek, ale wez pod uwage ze nie kazdy ma full wolnego miejsca na akwa, a z niestabilnoscia parametrow mozna sobie poradzic :D.

ps - jak chcesz cos dopisac pod swoim postem, to lepiej zedytuj poprzedni a nie pisz nowy :D


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zjecie mnie zaraz:)


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Waldi, im większy tym lepszy, ale nie każdy może mieć ten większy, a mniejszy wcale nie znaczy gorszy, zależy to tylko od obsady i ROZSĄDKU akwarysty. To tyle.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh i znowu twierdzenie ze rozmiar ma znaczenie. stac mnie na to zeby postawic sobie 200-300litrow tylko nie wiem gdzie bym to umiescil?? poza tym jest jakis urok w malych rafkach.. moja to coprawda w wiekszosci skala plus clavularia i troche glonow ale to tylko kwestia czasu...

caly czas dreczy nnie kwestia doplywu i odplywu wody.... mateusz napisal ze nawet zgiecia o 90stopni nie beda mialy wiekszego wplywu na popmpowanie wody w gore, ale ja jakos mam waopliwosci. moze lepiej zrobic odplyw gdzies z boku a wplyw wody do akwa na srodku i dwie proste rurki kupic?? z pierwszych wyliczen wyszlo ze pompa bedzie praktycznie na srodku sumpa, po prawej odpieniacz a po lewej zbiornik na ro....


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb czy moglbys mi tez cos poradzic w kwestii hydrauliki???


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Waldi może powiedział to zbyt dosadnie,ale ma rację...

Im nmiejszy zbiornik,tym trudniej go utrzymać i udaje się to wytrawnym akwarystom.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alez ja nie przecze ze tonie jest trudne...

chociaz obecny zbiornik raczej sie rozwija niz marnieje...:D

a chce polepszyc warunki moim podopiecznym ,,,,,,

poza tym jak pisalem wczesniej nie mam mejsca na wiekszy zbiornik....


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.