Skocz do zawartości
Cetus

TDS

Rekomendowane odpowiedzi

Od czegoś trzeba zacząć, więc kupiłem miernik TDS. Dokonałem pomiarów i wyniki są takie:

- kranówka: 271 ppm,

- destylowana: 11 ppm.

Czy są to realne wyniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik jest ok. Teraz przydalby sie filtr DI. :googleye


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale DI to wzglednie tanie urzadzenie, a daje szanse na unikniecie wielu problemow w przyszlosci


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Cetus pisze o "destylowanej" czyli pewnie poprostu sprawdza sobie miernik a nie podaje wynik po RO :googleye

W każdym razie wyniki raczej normalne - woda po RO i demineralizacji chemicznej jest czystsza niż destylowana więc nie ma co się tym wynikiem sugerować.


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał Timur. Testowałem na kranówce i destylowanej. Zakup RO i DI dopiero w planach. Wpadło mi w oko coś takiego. Ale wydaje mi się, że ten system jest zrobiony kosztem jednego filtru wstępnego. Czy tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wygląda, że tak - nie ma prefiltra 20 mikro. Po wyglądzie ciężko stwierdzić bo z tego co zauważyłem (choć moge się mylić) to te "szyny" na korpusy są robione tak, że wchodzą 3, a 4-ty trzeba sobie jakoś dołączyć. Znajomy przedłużał sobie tą szynę a u mnie na przykład 4-ty wisi z boku oddzielnie.


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MateuszD :

ale DI to wzglednie tanie urzadzenie, a daje szanse na unikniecie wielu problemow w przyszlosci

Jak dla mnie jest to mit, co więcej szkodliwy :googleye, problemy bardzo rzadko są od wody jakiej używamy do robienia solanki.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

271 na samej kranówie,to i tak czysta woda w kranie


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbab: a czemu szkodzi ten mit o przydatnosci DI?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ludzie szukają powodów złej kondycji akwarium w wodzie jaka leją a nie w swoim postępowaniu a to powoduje odwlekanie poprawnej diagnozy. Jakoś tak łatwiej jest założyć że to "Oni" złą wodę mi przysyłają rurami niż, że to ja robię gdzieś błąd w prowadzeniu baniaka.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, chyba Kuba trochę przesadzasz. Patrząc na "perełki" akwarystyczne z całego świata wnioskuję, że żywica jednak coś daje.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qbab :

Bo ludzie szukają powodów złej kondycji akwarium w wodzie jaka leją a nie w swoim postępowaniu a to powoduje odwlekanie poprawnej diagnozy. Jakoś tak łatwiej jest założyć że to "Oni" złą wodę mi przysyłają rurami niż, że to ja robię gdzieś błąd w prowadzeniu baniaka.

co jesli postepujesz dobrze , a masz wode podlej jakosci w kranie ? chyba lepiej miec DI niż nie miec. przynajmniej u mnie tak było. kombinowalem jak koń pod gorke, aż poszedłem po rozum do głowy i podłączyłem DI i problemy z okrzemkami zniknęły.

nie pamietam dokladnie pomiaru swojej kranówy, ale był znacznie wyższy niż ten z pierwsego posta, wniosek taki, ze masz dobrą wode w kranie.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - ja nie twierdzę że woda nie może być problemem, twierdzę że jest nim rzadko a przy większości problemów ludzie zaczynają od tej strony szukanie rozwiązania co odsuwa prawidłową diagnozę w czasie.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odsuwa w czasie o 60 sekund bo tyle potrzeba na pomiar tds. zgadzam sie.:googleye

ale pewnie tez sie zgodzisz, ze jak bedziesz szukal problemu gdzies indziej , a nie zaczniesz od wody RO ktora ma slabe parametry to problem bedziesz sobie powiekszal z kazda dolewka/podmiana i bedzie sie ciagnal kilka tygodni.

u mnie woda po ro staje sie problem systematycznie co kwartal, bo tyle potrzeba zeby prefiltry wykonczyc.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja zawsze byłem inny. :googleye


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.