Skocz do zawartości
cysiek

aqua 54 litry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :D

Na początku chciałbym wszystkich Forumowiczów przywitać :D

Planuję założenie małego akwarium morskiego o wymiarach 60x30x30 , proszę o pomoc co z tego mogę wykorzystać gdyż część urządzeń juz posiadam .

- aqua 54 litry ( 60x30x30cm )

- małe aqua 8 litrów netto ( jako taki niby mały sump )

- odpieniacz miniflor

- pompka atman at-304

- grzałka 50W

Obsada jaka na początek planuję korale miękkie i jakaś ekipa czyszcząca , rybki z czasem albo w ogóle .

Na forum jest dużo na temat podobnych konfiguracji ale jakoś żadnej nie mogłem do siebie dopasować.

Z góry dziekuję za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to żeby dopasować konfigurację do siebie, ale pomyśleć i coś wymyślić nie idąc na łatwiznę i czekając na gotowe rozwiązania :D brakuje ci jeszcze pompek cyrkulacyjnych no i jakiegoś światła :D


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. co do oswietlenia to zapomniałem dodać jestem w trakcie budowy belki oswietleniowej 2x24W t5 . I tak nie zabardzo idę na łatwizne mniej wiecej wiem jak ma to wygladać tylko nie wiem jak jeszce przerobić te małe aqua na tzw mini sump. jak to podzielić itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x24W będzie na styk i dla bardziej wymagających korali to na pewno będzie za mało. Jeżeli masz miejsce to lepiej dorzuć jeszcze jedną świetlówkę. 8 litrów nie za bardzo jest jak dzielić, jest tu na forum temat (konkretnie ten http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=18713) w którym kolega ma bardzo podobny objętościowo sump, może znajdziesz rozwiązanie.


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Cysiek.

Troche skromnie planujesz ten sump. W wiekszym byloby latwiej zmiescic rozne szpargaly.

Swiatla, mimo ze na litr planujesz wiecej niz ma Rysiu :D, to moglbys rzeczywiscie troche dolozyc. Poruszasz sie na dolnej granicy, ale latwe, miekkie korale chyba utrzymasz.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swiatla' date=' mimo ze na litr planujesz wiecej niz ma Rysiu[/quote']

mój baniaczek wystartował wczoraj i jak narazie taka ilość światła musi mu wystarczyć, wiem że to mało, ale cały czas myślę jak w elegancki sposób zamontować jeszcze dwie rury 39W :D więc spokojnie. Pisał że planuje 2x24W więc napisałem że to za mało :D


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt sump bedzie skromny , ale na chwile obecną to bedzie taki zbiorniczek testowy jezeli wszystko bedzie ok to z czasem napewno zmienie aqua i osprzęt na wiekszy i lepszy :D . Oprócz tego zbiornika który planuję mam jeszcze aqua z paletkami i cięzko u mnie z miejscem . A z oswietleniem to nic nie stoi na przeszkodzie żebym dodał np jeszcze jedną swietlówkę 15 W t8 gdyż taką akurat mam gotową .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiu,

wszystko ok., tylko tak smiesznie wyszlo.:D:waving

Cysek

te dwie T5 dalbym ATI Blue Special a te 15-tke np: Osram kolor 67 i bedzie akurat.

Szkoda, ze z braku miejsca bedziesz niedlugo likwidowal paletki a ze swojego slonowodnego zrobisz sump.:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do sumpa no niestety mały ale co zrobić z założenia ma sie w nim znajdować : odpieniacz , pompa tłocząca AT-304 , grzałka i nie wiem co by można tam jeszcze włożyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik automatycznej dolewki.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być, tylko nie potrzebna wg mnie ta osobna komora na grzałkę :D


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą komorę na grzałkę musiałem zastosować żeby grzałka miała stały poziom wody. Następny problem jaki napotkałem to zasysanie wody z akwarium do sumpa . Wczoraj robiłem testy na wodzie słodkiej i jest problem z zapowietrzaniem sie jeżeli poziom zejdzie za nisko to i tak nie ma siły juz później na nowo zaciągnąć wody . W linku obrazek jak to zrobiłem http://img140.imageshack.us/img140/3240/odprowadzeniedosumpato4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zrezygnowałem z tak małego sumpa i znajomy zrobił mi akwarium o wymiarach 60x50cm i h= 35cm , Problem teraz w tym , że nie wiem jak w panelu podzielić komory co najlepiej w nich umieścić ? pomijając pompkę obiegową i odpieniacz miniflora . Byłbym wdzięczny za pomoc ew. jakieś gotowe rozwiązania z rysunkami . Niestety nic konkretnego nie znalazłem na forum co by pasowało w moim przypadku :D

Pozdrawiam Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bedzie panel?

Pewnie potrzebna bedzie tam jakas pompa pompujaca wode do akwarium, odpieniacz, grzalka i czujnik automatycznej dolewki.

Na gorze grzebien przelewowy i wsio.:D

Jezeli odpieniacz nie puszcza babelkow to nie potrzebujesz przegradzac.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki panel to chyba najlepsze rozwiazanie :D , chciałbym jednak go przedzielić na 3 komory : I odpieniacz i III pompa a w II to nie mam zabardzo pojecia co tam zrobić a miejsce by było na jakieś "cudactwo" refugium czy cos takiego , no i problem jak porobić te przegrody w jakich odstepach , jakich wysokości itp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc po całym dniu studiowania forum zrobiłem ostateczny projekt panelu http://nano-reef.pl/datas/users/3391-panel.jpg . Nie jestem jeszcze pewien jaką pompę zastosować oraz na jakiej wysokości powinien być wlew do refugium . Bardzo bym prosił o ew sugestie czy wszystko ok . Jak dobrze pójdzie to w niedziele będę się brał za klejenie .

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej cysiek

i jk tam twoje akwa, jak zrobiłes ten panel i jak to wszystko ci działa?


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.