Skocz do zawartości
Cetus

Śrubunek

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie za głupie pytania ale nie wiem jak to dokładnie działa i się tylko domyślam. Chciałem zapytać o śrubunek.


  • 1. Wkłada się przez niego jedną rurkę, czy dwie (od góry i od dołu)?
    2. Jak to się dzieje że nie cieknie? Jakaś uszczelka dociska rurkę?
    3. Czy srubunek się przykleja do szkła?
    4. Czy rurkę przykleja sie do śrubunku?
    5. Czy można przesuwać rurke w śrubunku aby móc później regulować jej wysokością?
    6. Planuję akwarium postawić na blacie kuchennym (4cm grubości). Czy wystarczy jak wywierce w nim otwory nieco większe od średnicy śrubunku, czy też potrzebna mi będzie duża dziura, żeby mieć swobodny dostęp do wszystkich śrubunków?
    7. Jeśli muszę mieć dziurę to jakiej wielkości? Taka jak komin (15x20)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gfopis.jpg

tu masz zwymiarowany srubunek GF - wklejna sie od gory i dolu rurki (ew. mozna te wewnatrz akwa nie wklejac tylko wcisnac na teflon - mozna wtedy je obracac).

Od spodu dokrecasz srubunek, i lepiej miec dostep tak zeby chocby reka chwycic.

Nic nie kleisz, od spodu jest gumowa uszczelka docisnieta do szyby i to wystarcza.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. dwie, rurki, jedna od dołu, druga od góry

2. jest uszczelka, od strony "mokrej", co za tym idzie, istotny jest sposób montażu śrubunku, ja za pierwszym razem założyłem odwrotnie i mi ciekło

3. śrubunku sie nie przykleja, ani nie zabezpiecza dodatkowo silikonem, uszczelka w zupełności wystarczy.

4. Na pewno trzeba przykleić od strony wylotu, natomiast od wlotu można nie przyklejac, wtedy zostawiasz sobie możliwość ew skrócenia lub wydłużenia spływu i rewizji

5.wysokośc mozesz regulować tylko nie wklejonej rurki, czyli "wlotu", natomiast "wylot" mozesz najwyżej obciąć.

6. Najlepiej, jak zmontujesz srubunek na "sucho" to będziesz wiedział jaki otwór jest Ci potrzebny, ja mam otwór wielkości komina, ale tak duzy nie jest konieczny.

7.j.w.

pozdrawiam


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zaczyna mi się rozjaśniać.

Patrząc na rysunek załączony przez Mateusz to która stona śrubunku jest w akwarium a która pod?

Czy skręca się ręcznie, czy trzeba użyć klucza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja skręciłem ręcznie i nic się nie dzieje :D


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewa strona rysunku jest w zbiorniku, a prawa pod (nakrętką do dołu), przykręcasz ręcznie, w śrubunku są uszczelki, więc nic nie będzie ciekło;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.