Skocz do zawartości
Cetus

Odpieniacz i wydajność pompy obiegowej

Rekomendowane odpowiedzi

Producent podaje że odpieniacz Deltec AP600 ma przepływ wody 600 l/h. Chciałbym go podłączyć pod spływ, więc powinienem mieć pompę, która podnosząc wodę na odpowiednią wysokość powinna mieć zbliżoną wydajność do 600 l/h.

Czy dobrze kombinuję? Należy pompę obiegową dobierać do odpieniacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby wieksza ilosc wody bedzie tylko mielona w gore i w dol, ale wydaje mi sie, ze 600 l/h moze byc za malo, zeby blona z powierzchni akwarium dostala sie do komina. W tym przypadku wolalbym pompowac z 1 - 1,5 tys.l/h.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli splyw podlaczony bedzie bezposrednio do odpieniacza to i tak potrzebujesz jakies rozgalezienie i zawory, zeby to wszystko mozna bylo regulowac.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo kup jakiegoś małego Jeta i podłącz go jako pompkę podającą do APF-a, ja tak miałem, kilka osób też tak ma i moim zdaniem to najwygodniejsze rozwiązanie.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Jezeli splyw podlaczony bedzie bezposrednio do odpieniacza to i tak potrzebujesz jakies rozgalezienie i zawory, zeby to wszystko mozna bylo regulowac.

Czy robi się to tak, że idąc od góry na rurce spływu jest:

1. zawór do sterowania prędkością spływu a za nim jest

2. trójnik gdzie woda idzie w bok do odpieniacza, a na dół idzie dalej przez

3. zawór do sterowania prędkością przepływu do odpieniacza i na koncu

4. woda spływa do sumpa.

Tak to działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo zrob tak idac od gory:

trojnik

rurka do odpieniacza z zaworem regulacyjnym (reguluje zasilaie odpieniacza)

rurka do sumpa tez z zaworem (regulujesz nim poziom wody w kominie)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee, coś mi się wydaje że wtedy to poziomem wody w kominie będę regulował oboma zaworami. Ale ja jestem tylko teoretyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak jak napisalem i jest OK, zaworow nie tykam czesciej niz raz na miesiac, poziom wody w kominie na poziomie rury rewizyjnej i jest cisza i spokoj.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz ci dobrze pisze,ja też tak mam i jest O.K

po co ci dodatkowa pompka,jeszcze się nakupujesz tych pompek,a pompka do pompki i wir na liczniku:D


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie z tego powodu rozwiązanie bezpompkowe mi się bardziej podoba. Zatem zastosuję dwa zawory za trójnikiem skoro w praktyce to działa. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też tak jak Mateusz,oraz pompę obiegową eheim 1250i jest dobrze.Daj dobre zawory żeby lekko chodziły.Moje EFFAST-y ciężko chodzą i przez to żle się nimi reguluje poziom wody w kominie.:D


90*50*50,sump96l,30kg LR,Deltec AP600,Eheim 1250 obiegowa,cyrkulacja Marea 3200 i koralia evolution 4000,oświetlenie DIY 6*39W,Lajon112,dolewka SP 300,filtr przepływowy diy na absorber fosforanów i węgiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy zawor z czasem zarosnie od srodka jak nie jest czyszczony - a EFFASTy latwo sie rokreca i czysci nie ruszajac reszty hydrauliki. I warto choc od czasu do czasu odkrecic na maxa i zakrecic zawor, to sie choc troche rozrusza :D


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Włodzimierz Bies :

... Daj dobre zawory ...

Jakie są dobre zawory? Na razie mam zamiar kupić śrubunki Georg Fischer i hydraulikę VDL. To będzie dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.