Skocz do zawartości
dzidek2611

Podmianka wody

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich-mam male pytanie,co dlaniektorych bedzie banalne,jak powinna wygladac podmiana wody w akwa? szukalem i nie znalazlem,a chodzi mi o to czy caly sprzet powinien byc wylonczonyczy czy zalonczony,czy wymieniac wode stopniowo (czyli wlac np.2 litry nowej wody i w tym samym czasiewylac 2 litry starej)czy wylac np.15%starej i potem wlac nowa wode. Za odpowiedzi dziekuje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Stopujesz pompę obiegową.

2. Wylewasz odpowiednią ilość wody z akwarium lub sumpa

3. Wlewasz świeżą solankę do akwarium lub sumpa (w zależności z czego spuszczałeś wodę)

4. Uruchamiasz pompę obiegową.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij odlaczyc tez automatycznej dolewki na czas podmianki.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zwróć uwagę na grzałkę, żeby jeśli jest włączona nie została odkryta przy spuszczaniu wody.

Możesz też łączyć miejsca skąd spuszczasz wodę i odessać trochę ze zbiornika głównego i trochę z sumpa, czyszcząc przy okazji dno w jednym i drugim.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielie za porady,grzalki(bo mam dwie)obie znajduja sie w sumpie i byly wylonczone,tylko lekko mi woda zmetniala ale chyba to normalne,wymienilem jakies 20% wody przypominam ze moje akwa dojrzewa 2 tygodnie narazie wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i co do automatycznej dolewki to dla ciekawostki(moze juz ktos wpadl na ten pomysl)zrobilem z pompki powietrza do akwarium slodkowodnego,chodzi jak ta lala,nawet jej nie slychac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli ? dolewka na zasadzie starego filtra gąbkowego ? Szklane rurki i bąbelki wypychają wodę ku górze ?


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dzidek2611 napisz na jakiej zasadzie działa pompka napowietrzajaca jako dolewka,bo tak jak Sakato ,tez nie załapałem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzidek2611 napisałeś że zrobiłeś dolewkę z pompki powietrza od akwarium słodkowodnego. Ja jako pompkę powietrza traktuję brzęczyk który pompuje powietrze do kostki. Ale można też określić jako pompkę powietrza głowiczkę do filtra wewnątrz akwarium która podaje powietrze przez zwężkę venturi. Ja mam dolewkę z takiej głowiczki właśnie. Ale kiedyś były filtry które napędzały wpompowywane pęcherzyki powietrza do szklanej rurki przez "brzęczyk" i ruch bąbelków napędzał wodę i wypychał ku górze.


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec na takiej zasadzie-posiadalem pompke powietrza firmy TETRA do zbiornikow 150L,powiem tak-pompka dziala na zasadzie elektromagnesu,w srodku czyli pod obudową jest elektromagnez i mala membrana z gumy,gdy elektromagnez drga porusza wlasnie ta membrane,na obudowie jest maly otworek wielkosci 3mm,ktory zasysa powietrze,wlasnie tam podlonczylem weżyk ktory pobiera wode ze zbiornika na dolewke,a tam gdzie powietrze wychodzi z pompki podlonczylem weżyk do sumpa,gdy pompka zassa wode to juz wiadomo co sie dzieje,bardzo powoli pompuje wode,cala flozofia.Co wy o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to nie wpadłem. Bałbym się że membrana z gumy wypadnie i zaleje np elektromagnes. Ale przyznam że śmiałe posunięcie :]


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie na to zwrucilem uwage,jest tak wszystko skonstrulowane ze nawet jak membrana peknie to nie zaleje elektryki,poprostu nie bedzie pompowalo wody :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na takiej to zrobiłeś ? bo pomysł mi się spodobał :]

http://www.allegro.pl/item491396533_pompka_akwariowa_tetra_tec_aps_150_megagratisy.html

Do takich trzech można by Balinga podłączyć :D


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie na takiej,mam taka samą,dzieki za uznanie,a plywak zrobilem z plastikowej bombki na choinke,dwuch rurek z pvc i malego elektrostyku i wszystko dziala jak ta lala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak ufasz swojej konstrukcji plywaka, to mogles uzyc zwyklej tanszej pompki, jesli idzie o oszczednosc :D, w czym taka pompka jest lepsza od zwyklej mini glowicy z filtra?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzilo mi tu o oszczednosc,poprostu zostala mi ze starego akwarum slodkowodnego,wiec postanowilem ja w jakis sposob wykozystac,i wymyslilem wlasni to co opisalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.