Skocz do zawartości
cyganus

japonicus biale kropki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z japonicusem mam go jakies 1,5miesiaca od ok 2 dni zaobserwowalem ze jest wysypany bialymi kropkami,dodam tylko ze pokarm przyjmuje bez problemu ladnie plywa, jak mu pomoc?


450l+160l sump, 2xhqi150w+2xt5 54w,APF600,cyrkulacja40000,reaktor deltec, i trochę szczęścia... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś zwierzaki, które mogły by go oczyścić - wargatek, krewetki czyszczące?

Z własnego doświadczenia wiem, że rewelacyjnie pomaga moczenie pokarmu w czosnku.

Pozdrawiam i życzę powodzenia :D


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 krewetki czyszczace ale jakos nie bardzo sa nim zainteresowane jedzenie w czosnku podalem mu dzis 1 raz .a co do uv to niestetynie posiadam .zauwazylem ze rano kropek prawie brak natomiast pod koniec dania jest ich coraz wiecej.


450l+160l sump, 2xhqi150w+2xt5 54w,APF600,cyrkulacja40000,reaktor deltec, i trochę szczęścia... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skacze Ci PH w ciągu dnia?


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniello ph raczej nie skacze w nocy 7,8 w dzien ok 8,3


450l+160l sump, 2xhqi150w+2xt5 54w,APF600,cyrkulacja40000,reaktor deltec, i trochę szczęścia... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod wieczór kropek jest więcej bo wtedy z reguły pasożyty wyłażą spod śluzówki i opuszczają nosiciela, stąd efekt "kropek", jak pasożyt siedzi pod śluzówką w ciągu dnia to nie jest widoczny


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jak kupiłem swojego był cały obsypany,po tygodniowej kuracji czosnkiem(nie chińskim)wrócił do zdrowia:)


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup czosnek kenta w plynie i namaczaj w nim pokarm powinno pomoc, przynajmniej mojemu pomagalo.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozetrzyj czosnek dodaj 2-3 łyżeczki wody z akwarium,nasyp pokarm suchy lepiej pochłania odczekaj 20 min.spróbuj podnieść do 29 stopni pilnuj i obserwuj korale nie przekarmiaj (fosforany) uvc lampa wspomogła by leczenie powodzenia:waving


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.