Skocz do zawartości
Croc

Swietlowka ocean color

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem wlasnie świetlowke "sylwania - ocean color", strasznie na pomaranczowo swieci, az nie widac wogle arktonicznej swietlowki, czy to nie wpłynie negatywnie na korale. Pisze na niej ze ona wybarwie kolor czerwony i zolty i chamuje rozwoj alg. wiec i pytanie jak sie ma do glonow wyzszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sylvania Coralstar T5 (aktyniczna) i Sylvania Aquastar (piękne białe światło 10000K) polecam obie - ta którą ty masz miała zbyt czerwone widmo i odpadła w przedbiegach :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdybyś czasami nie miał możliwości przejścia na T5 (są naprawdę dobre) to może Arcadia Marine Blue też dają czadu

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak przejsc na t5 po pierwsze u mnie w miescie nie idzie ich kupic, po drugie to tylko 40 litrowe akwa. CZyli mam tej nie uzywac czy co? bo sie gubie daje nie tylko lekki czerwone swiatlo ale nawet mocniej czerwone, a poweidzcie czy dziala negatywnie jakos na akwarium i glony wyzsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo OsramL67 bardzo ladna barwa za niewielkie pieniadze.Swietlowki te polecil mnie aquamaniac ktorego zdjecia mozna obejzec w galerii.

Jak dla mnie Sylwania strasznie brzydko swieci a Arcadia tez takie dziwne swiatlo daje

Dlatego jedynymi swietlowkami aktynicznymi kore moge uzywac sa Osram i Philips

A najlepsze z tego wszystkiego jednak sa T5

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osram L67 to raczej świetlówki niebieskie, a nie aktyniczne (porównaj widma i przesunięcie w stronę długości fali 420). Cenowo są bardzo atrakcyjne. Croc - możesz spróbować nabyć kompakty L67 (24W). Ich długość to niespełna 33 cm (plus jakieś 2 na oprawkę).

PZDR

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam philipsa 03 (15w) i on swieci na fioletowo a nie niebiesko

druga aktyniczna to jesli dobrze pamietam marige glo (niebieska)

i teraz sie zastanawiam czy nie wymienic philipsa na cos innego

bo jak zgasna T5 to pod aktynika sinularia nie swieci (u znajomego widzialem ze fajnie lekko fosforyzuje)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja sinularia tez nie swieci pod TL03, a powinnaa?

Philips to swietlowka superaktyniczna,a nie aktyniczna, dlatego ma inna barwe


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@croc; oprawki do t5 mozesz kupic netem w Plexidasie, potrzebne jeszcze beda zaplonniki elektroniczne, tez tam dostaniesz. Szukalem kiedys power compact, ale nikt nie chcial mi sprowadzic, odpuscilem sobie. Najkrotsze t5 maja bodajze 55cm- 24 wat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.