Skocz do zawartości
vini

zoantusy

Rekomendowane odpowiedzi

czy wie ktoś z forum jaka morze być przyczyna ze zoantusy tracą kolory z góry dziękuje za wypowiedzi


akwa 330L hq 2 x 150w rafa 50 korali odpieniacz best 400+paler hed 2500 1x t8 marine glo 2x pompy jvp 102 zeo star 2 sump 200L w sumpie dsb20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jezeli parametry wody sa ok. to zoanthusy nie traca kolorow.

Testujesz wode - to moglbys tu zamiescic wyniki, by bylo troche latwiej.:)

Jak dlugo stoi akwarium i jak sie maja inne korale?

Trzebaby sprawdzic chociaz zasolenie, Mg i Ca i moze juz sie ktos znajdzie, kto bedzie wiedzial.:D No chyba, ze wyniki beda dobre.:)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć Stani a więc tak znajomy miał wysokie no 3 i po4 zoantusu zbrązowiały teraz ma no3 0 po4 oo3 i nie chcą wrócić do swojego koloru ca450 mg 1500


akwa 330L hq 2 x 150w rafa 50 korali odpieniacz best 400+paler hed 2500 1x t8 marine glo 2x pompy jvp 102 zeo star 2 sump 200L w sumpie dsb20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może po nie w czasie do daty tego postu, ale właśnie zaobserwowałem w mojej 30L rafce zjawisko "odzyskiwania kolorów" przez jednego z Zoanthusów. Jak go włożyłem w listopadzie, był zielony w środku, obrzeża brązowe. Potem skiepściła się powaznie woda (mój błąd). Zoanthus, o którym wspomniałem, całkowicie zbrązowiał. No i potem woda się poprawiała, tzn. NO2=0, NO3 spadło do 5, było wcześniej gorzej. Podniosłem Ca i przede wszystkim kH za pomocą kH-buffer KENT wlewając codziennie przez tydzień. Zapewniłem w ten sposób stałe pH. No i od tygodnia widzę coraz szybsze odbarwianie Zoanthusa spowrotem do zielonych kolorków.

Inne Zoanthusy, dodane później, nie tracą kolorów wogóle.

pozdrawiam

Wojtek


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natan :

heh, na stronie konkurencji mozna przeczytac:

"Kluczowa w wybarwieniu okazuje się właściwa suplementacja pierwiastków śladowych."

Zapomniałem dodać, że wlałem również prodibio BIO-OPTIM, które ponoć zawiera właśnie pierwiastki śladowe... Oprócz tego dozuję co 2 tygodnie BIO-DIGEST.

pozdrawiam

Wojtek


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wypowiedzi


akwa 330L hq 2 x 150w rafa 50 korali odpieniacz best 400+paler hed 2500 1x t8 marine glo 2x pompy jvp 102 zeo star 2 sump 200L w sumpie dsb20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam Ci jeszcze, że moje prawidłowe "odbarwienie" z całkowicie brązowego koloru zoanthusów do pięknego fosforyzującego zielonego zbiegło się też w czasie z dolaniem KENT Tech-I, czyli jodu w postaci różnych związków. Na opakowaniu pisze o suplementacji co tydzień. Po pierwszym wlaniu odpowiedniej ilości, po 3 dniach zaczęły się odbarwiać. Może i to ma jakiś związek ? Co prawda stosuję sól PREIS, która ma nieźle wszystkiego, ale i tak jednak dolanie suplementacji jodu zdaje się poskutkowało.

Tak czy siak potwierdzam, że Zoanthuski się odbarwiają spowrotem. Możliwe, że są przy okazji wskaźnikami jakości wody :)

Życzę Ci kolego powodzenia w tym temacie, oby Ci się też powiodło!

pozdrawiam serdecznie

Wojtek


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.