Skocz do zawartości
W32darWin

!!!WROCŁAW!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

Chciałbym opisać dwa sklepy z Wrocławia (nie podam oczywiście ich nazw - jednego żeby nie robić antyreklamy a drugiego bo nie mogę tu niestety zrobić reklamy:) - a może i szkoda). Sklepy oczywiście posiadają asortyment z działu morszczyzna.

Najpierw sklep 1

Pewnego pięknego dnia (jakieś miesiąc temu) wszedłem do sklepu z zamiarem zakupu żywego piasku. Na moje pytanie czy takowy dostanę uzyskałem odpowiedź: "nie ma czegoś takiego jak żywy piasek, żywa skała tak, na zamówienie, ale żywy piasek?" - przy tym zdziwiona mina sprzedawcy była mniej więcej taka jak moja gdy siedzę na tronie pół godziny i ze zdziwieniem stwierdzam że króliki w 1 minutę robią tyle samo:). Zdziwiłem się troszkę bo sprzedawca wydawał się być co najmniej kompetentna osobą. Postanowiłem spytać dodatkowo skąd ta żywa skała jest skoro mogą sprowadzić. I tu po chwili "hmm..... proszę chwilkę poczekać tylko sprawdzę" - odpowiedź także uzyskałem, ale o cenę już pytać, nie pytałem:). Tak od tamtej pory mniej więcej 2 tygodnie temu w ofercie żywy piasek się znalazł:D, dziwne:).

Może się czepiam i do dzisiaj panowie sobie poczytali i są już bardzo dobrze doinformowani - nie wiem, aczkolwiek wszystko jest możliwe. Mam nadzieję że chociaż wiedzą jakie zwierzaki sprzedają:D. Nie wiem dlaczego ale, jak sobie przypominam tą sytuację to widzę obraz "zielonego morszczaka", który wchodzi do sklepu i rozpoczyna się dialog: K:co to za rybka? S:skrzydlica K:a może być z nemo? S:pewnie. To tylko taka moja śmieszna wizja:), albo nie śmieszna. Sam jestem początkującym a zasób mojej wiedzy jest naprawdę niewielki - ale od czego są fora i sklepy. Może to ja pechowo trafiłem i akurat rozmawiałem z kimś mniej doinformowanym - mam nadzieję że tak.

Sklep 2

Natrafiłem przypadkiem bo rozkręcają się dopiero - ale w zastraszającym tempie:). Byłem tam kilka razy i zawsze dowiedziałem się tego czego chciałem. A co najlepsze, uzyskałem od nich informacji na temat zwierzątek których od nich nie kupiłem. Bardzo uczciwie podchodzą do klienta. Zasiedlałem moją solankę zwierzętami od nich - ale nie tylko. Jak potrzebowałem np. ocellarisa to podpowiedzieli mi gdzie mogę takowego kupić. Chyba nie muszę mówić jaki sklep on-line mi polecili. Kurcze, naprawdę fachowe podejście - nie tylko kasa, kasa, kasa.

Teraz już tylko 2 sklepy on-line i oni.

Proszę o info czy w innych miastach też tak jest.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt wszystkim morszczakom i nie tylko :D.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłbym prosić adresy tych sklepów na priv bo wybieram sie do Wrocławia i z miłą chęcią odwiedził bym te sklepy pozdrawiam :D:playing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 32 - mysle, ze rodzice Cie inaczej nazwali bo tak jestesmy bardzo anonimowi...:D

Mysle, ze utrafiles sedno sprawy, jesli chodzi o zakupy w naszym hobby. Moze teraz akurat miales pecha, ale w moich czasach, gdy nie bylo internetu, moge sobie wyobrazic jak moj "zaufany" sprzedawca mnie walil w rogi.

Frycowe sie placi i tyle.:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W32darWin jeśli ten drugi to nie w Arkadach to daj namiary bo nie znam:)a jeśli Arkady to mrugnij:)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani rodzice dali mi na imię Maciej:).

Pech to pech ale liczy się pierwsze wrażenie. Jakoś później taka niechęć. może słuszna, może nie, ale niechęć. Miejmy nadzieję że morszczyzna będzie się rozwijać w Polsce i nie będzie takich problemów. W końcu to takie piękne hobby.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darekkuku

Wysłałem Ci ogólne namiary na rozkrecający się, ale wg mnie porzadny sklep z morszczyzną na priva. Wydaje mi się że to wałśnie ten sklep nr 2 - a tak naprawdę nr 1 we Wrocławiu (to oczywiście tylko moja opinia)

Zresztą to dzięki nim zacząłem sie tym "bawić"

PZdr.


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też poproszę o info o tym drugim sklepie. Z moich znalezisk to będzie sklepowych, słonych baniaczków parę na nowym dworze, zobaczymy jak z cenami(Bo jak będzie tak, jak koło dużżżej solniczki, to po krewetkę opłaca się wskoczyć na A4....). Może w końcu pojawią się jakieś oazy na pustyni Wrocławskiej:D


297l + 180l, eksperyment 2x250W + 2x39W, cyrk: koralia 4 i 2x3, obieg Eheim 1260, odpieniacz Blau Aquaristic model? + AM 2500sl, LR 37kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi mi o N.Dwór

Co do cen się nie wypowiadam. Mówię o profesjonalnym, wg mnie, podejściu do klienta.


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W32darWin i sebkar dzięki! zajrzę w wolnej chwili bo o nim nie słyszałem jeszcze. A tak pozatym to powinniście na forum podać adresy. Albo zróbmy tak : napiszcie znane sklepy we Wro i ich adresy ,a ludzie sobie wybiorą(i jak u8 ich z zaopatrzeniem) (bo ja znałem na przykłed tylko Arkady)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy to macie dobrze, u mnie w samej Bydgoszczy nie ma zadnego sklepu który zajmuje się morszczyzna... no moze poza jednym , w ktorym jest akwa morskie jako ekspozycja, a ktorego nazwy nie podam , glownie dlatego, ze zbiornik jest tak niesamowicie zaniedbany, ze piekna antyreklame bym im zrobil, a jedyna rzecza do morszczyzny, ktora maja w ofercie jest ostro przeceniony stary filtr RO... a na kazde pytanie zwiazane z morskim, ma ja jedna odpowiedz: nie wiem....Czy orientujecie sie czy w okolicach Bydzi typu toruń itp jest jakis sklep z morszczyzna??


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, to ja tez bardzo bym prosił na priv o adresy oprócz arkad ,wiadomo, z góry dziekuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dragon_x fajny masz ten sklep:). Ale skoro mają akwarium to może ktoś im je serwisuję. Kroczek po kroczku i namierzysz jakiegoś dostawcę. Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety sami sobie serwisuja... tak dobrze ze cale brunatnymi jest zarosniete...

jest jedna firma w bodbydgoskiej miejscowosci w ktorej sie zaopatruje ale konkurencja by sie przydala :D


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje. zawsze potm mozna na jeden psioczyc a drugi chwalic:):D


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dragon_x zauważyłeś, że w tym zbiorniku mają skałę wulkaniczną? Od zawsze mięli problem z glonami okrzemkami, aiptasiami i wszelkimi plagami. Zwierzęta pojawiają się i po czasie znikają, światło to chyba zabójcze co najmniej 50 W. Cyrkulację mają obecnie chyba, jak dla paletek, żeby przypadkiem ryb nie poprzestawiało :D. Fakt jest coś jeszcze pod Bydgoszczą w Białych Błotach, ale to generalnie firma zakładająca zbiorniki i serwisująca je później, ale kupić też u nich coś można. Zdecydowanie duży wybór masz dopiero w Pile. Jednak teraz mając autostradę nad morze to i do Przemka stało się całkiem blisko.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rah - wlasnie w bialych sie zaopatruje, ale prawde mowiac , zadnej konkurencji nie ma, a kiepsko jest byc skazanym na jednego dostawce. a co do tego akwa zo zenada.. widzialem ich zaplecze... maja nawet filtr glonowy ... w przygotowaniu :> zauwazyles ze sztuki slimaka nawet u nich nie ma??? a co do plag to mysle ze u nich testuja ile biedne zwierzatka moga wytrzymac... ilekroc tam jestem to coraz bardziej brazowo sie robi...a bylo tak ladnie ... zaraz po odpaleniu zbiornika :D a w pile co jest ?? jakis sklep??? byles tam moze, co u nich mozna kupic?? moze maja jakas strone??? tak przy okazji znasz moze jakiegos dobrego ale nie zadrogiego szklarza? bede robil wiekszy zbiornik, ok 60-70l z panelem i bede potrzebowal szklarza:) a co do przemka to masz racje , nawet blizej :D z gory dzieki za odpowiedz. pozdrawiam


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filip :

(Bo jak będzie tak, jak koło dużżżej solniczki, to po krewetkę opłaca się wskoczyć na A4....). Może w końcu pojawią się jakieś oazy na pustyni Wrocławskiej:D

dziwne bo ja wszystko co kupuje do swojej solniczki mam właśnie z Arkad i jeszcze nic nigdy mi nie padło, a wiele rzeczy tam kupiłem, co do krewetek to tak się składa, że dosyć często tam bywam i nigdy nie mieli ich na sklepie więc nie wiem skąd wziąłeś że mają je tak drogo, natomiast ostatnio widziałem u nich "sexy shrimp's" ale o cenę nie pytałem. Nie wiem kiedy odwiedzacie ten sklep ale w weekend jest tam taki chłopak, który się tym zajmuje chyba nazywa się Piotrek (mam słabą głowę do imion) a inny personel raczej nie jest zorientowany w temacie. Ostatnio kupowałem tam właśnie żywy piasek (w weekend) i kupiłem go taniej niż w sklepach on-line. Ja ogólnie jestem jeśli chodzi o morszczyznę sklepem w Arkadach zadowolony, natomiast jeśli chodzi o Nowy Dwór to szczerze mówiąc nigdy tam nie byłem ale z pewnością się tam przejadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale morszczak co ty miałeś na myśli tym cytatem bo nie bardzo rozumiem


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A juz wszystko jasne. Jakos mi sie twoj dopis nie pokazal. Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał Morszczak miałeś pecha. W weekendy możesz na prawdę konkretnie porozmawiać o morszczyźnie.

Ja odpaliłem akwa z Arkadami i na prawdę jestem zadowolony. Przy okazji przesyłam pozdrowienia dla Piotrka z tego sklepu.

A tak na marginesie to nie wiem czemu tak ukrywacie się z nazwami i adresami sklepów przecież to jest forum którego celem też są tego typu dyskusje


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozim nie zapominaj że właścicielem forum jest firma która jest również właścicielem sklepów Reefshop.pl i Um-um.pl, w związku z czym reklamowanie innych sklepów na forum jest co najmniej w złym tonie...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesasdy Seb,nikt z Wrocławia nie przyjedzie na zakupy do Gdyni jak ma dwa sklepy pod nosem:),

wrocławskie sklepy to chyba nie konkurencja.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram bigwalkera. A poza tym nie zawsze wsyztko jest. Konkurencja jest dobra. Przeciez nikt od razu nie przestanie kupowac u wlascicieli forum.

A tak na marginesie wlasnie dlatego nie podawalem nazw zeby nikt do mnie pozniej pretensji nie mial.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasady to zasady...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.