Skocz do zawartości
W32darWin

!!!WROCŁAW!!!

Rekomendowane odpowiedzi

i seb ma całkowitą rację - możemy się spierać czy udowadniać sobię słuszności różnych zagadnień związanych z prowadzeniem akwarium morskiego ale jeśli ustalamy zasady o nie reklamowaniu, kręceniu interesu firm trzecich to niech tak zostanie. Nikt nie wypisuje tu "ochów" i "achów" o reefshopie. Są banery reklamowe, które można wykupić i tyle.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Morszczak WRO :
Filip :

(Bo jak będzie tak, jak koło dużżżej solniczki, to po krewetkę opłaca się wskoczyć na A4....). Może w końcu pojawią się jakieś oazy na pustyni Wrocławskiej:D

dziwne bo ja wszystko co kupuje do swojej solniczki mam właśnie z Arkad i jeszcze nic nigdy mi nie padło, a wiele rzeczy tam kupiłem, co do krewetek to tak się składa, że dosyć często tam bywam i nigdy nie mieli ich na sklepie więc nie wiem skąd wziąłeś że mają je tak drogo, natomiast ostatnio widziałem u nich "sexy shrimp's" ale o cenę nie pytałem. Nie wiem kiedy odwiedzacie ten sklep ale w weekend jest tam taki chłopak, który się tym zajmuje chyba nazywa się Piotrek (mam słabą głowę do imion) a inny personel raczej nie jest zorientowany w temacie. Ostatnio kupowałem tam właśnie żywy piasek (w weekend) i kupiłem go taniej niż w sklepach on-line. Ja ogólnie jestem jeśli chodzi o morszczyznę sklepem w Arkadach zadowolony, natomiast jeśli chodzi o Nowy Dwór to szczerze mówiąc nigdy tam nie byłem ale z pewnością się tam przejadę.

Ja nigdzie nie napisałem, że coś padło lub było źle. Jedyne o czym napisałem(i mam nadzieje że tak zostało zrozumiane), że ceny są a'la MediaMarkt-> 1,5x wyższe od Tomkowych. Co do krewetki porównanie wzięło się z stąd, że jak był jeszcze zbiornik koło dworca to marża była tak wysoka, że przy zakupie jednej sztuki życia(no oprócz ślimaków etc) wychodziło się na równo z alternatywnym pokonaniem 360km. Arkady mają podobną przebitkę.


297l + 180l, eksperyment 2x250W + 2x39W, cyrk: koralia 4 i 2x3, obieg Eheim 1260, odpieniacz Blau Aquaristic model? + AM 2500sl, LR 37kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb: gdybym wypowiedział się w sprawie innego sklepu internetowego wtedy mogę zgodzić się, że byłoby to w złym tonie.

Lokalny sklep do którego mogę wejść i w razie nagłej potrzeby mieć towar od ręki zawsze będzie się różnił od internetowego.

Zakładając akwarium korzystałem też z Um Um i Reefshopu, też byłem zadowolony. Z innej strony kilka dni temu były też wypowiedzi na temat sklepów krakowskich i żadnych uwag z Twojej strony nie widziałem. Jak uważnie przeczytasz moją wypowiedz jej sensem jest opinia na temat kompetencji sprzedawcy a nie konkurencyjności i cen na rynku akwarystycznym.

pozdro

ozim


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena 1,5 raza wyższa? no nie wiem, żywy piasek taniej niż w 100% skalpów on-line gdzie jeszcze koszty przesyłki a zwierzęta nie dość, że w takiej cenie jak on-line to jeszcze można się ze sprzedawcą dogadać i dodatkowo obejrzeć sprzedawane zwierze a nie kupować kota w worku ale mniejsza z tym. Ja po prostu jestem w 100% zadowolony (ostatnio kupiłem Montipore i za na prawdę spory okaz zapłaciłem sporo taniej i nie doliczając jeszcze kosztu przesyłki)

Ja podaje tylko swoje doświadczenie ze sklepem w Arkadach i nie mówię, że ktoś ma się tym sugerować ale mówiąc że ceny są 1,5 raza wyższe to Amphipriona ocellarisa musiał bym kupić za 190zł wzorując się na sklepach on-line a kupiłem właśnie za 1,5 razy niższą cenę więc ktoś chyba nie jest zbyt kompetentny pisząc taką "teorię".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozim, może Cię to zdziwi, ale umiem uważnie czytać. Niemniej jednak jako żem tępy zakuty łeb, to dla mnie nadal czarne jest czarne, a białe - białe. Może i masz rację, że nie reklamujesz żadnego sklepu, ale z drugiej strony ja nie mam obowiązku wiedziać czy sklep X w miejscowości Y oprócz działalnoście stacjonarnej prowadzi również netową... Generalnie bez urazy, chodzi mi tylko o to żeby uszanować zasady panujące na czyimś podwórku, jakie by one nie były, tyle tylko, dla niektórych aż tyle... Sam sobie wyobraź sytuację - prowadzisz sklep, aż tu pewnego dnia zjawiam się ja i na Twojej szybie wystwawowej wieszam swój banner reklamowy... Trochę kulawo nie? Jeszcze raz zaznaczam, BEZ URAZY, nie piję do Ciebie, raczej nadarzyła się okazja więc piszę tak dla potomności. A co do tematu o sklepach w Kraku to uwierz mi że nie miałem w tym czasie łba do forum, bo miałem na nim duuużo ważniejsze sprawy :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morszczak sory że się czepiam do twojej matematyki ale za ile ty ocellarisy kupujesz skoro 1,5 razy drozszy kosztuje 190. Czekaj to wychodzi jakoś 127 pln:) - drogawy, chyba ze z ukwialem od razu.

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt:) ale mimo wszystko te 1,5 raza to taki ocellaris powinien kosztować ok 110zł (patrząc na różne sklepy internetowe) a tak nie jest. Dobra skończmy już tą dyskusję bo zamiast rozmawiać normalnie, mówić co za a co przeciw to z tego wychodzi jakieś spieranie się a nie to to powinno wyniknąć z takiej dyskusji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko morszczak, nic sie nie dzieje:):D:).

WESOŁYCH ŚWIĄT!


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.