Skocz do zawartości
Gość Ania

sol - dylemat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ania

Jakie macie doswiadczenia z sola Aqua Medic np. Sea Star i Meer Salz , chodzi mi glownie o sprostowanie czy te sole nadaja sie do akwa rafowego czy tez rybnego ?

kazdy wlasciciel netowego sklepu podaje inne przeznaczenie soli....

interesuje mnie jeszcze wasza opinia na temat soli AS - Instant Ocean ?

piszcie prosze bo nie wiem , ktora sol wybrac , zeby koralowce (twarde tez) mialy zapewnione jak najbardziej optymalne warunki zyciowe.

pozdrawiam A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

polecam sól Instant Ocean. Nie tylko IMHO, sól ta jest dobrze zbilansowana pod względem zawartości podstawowych mikroelementów oraz zapewnia po wymieszaniu optymalny poziom Ca oraz twardości wody. W razie potrzeby można uzupełnić dodatkowymi mikroelementami lub wymieszać z bogatszą solą Reef Crystals. Nie zawiera fosforanów i krzemianów. Poza tym łatwo się rozpuszcza w wodzie i nie pozostawia osadu. Ma przeciętną cenę w porównaniu do innych soli (szczególnie w dużych, ekonomicznych wiadrach a' 30kg).

Jednym słowem - dobra sól za dobrą cenę.

KUBA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie sol ta wydaje sie bardzo dobra. Poziom Ca bezposrednio po wymieszaniu jest rowny 450 mgl ( testowalem kilka razy w tym rowniez w wodzie do podmian ). W swiezym akwarium ( w tej chwili mija 6 tydzien od zalania ) nie mam zadnych problemow z glonami co raczej nie jest typowe dla nowo zalozonych zbiornikow. Uwazam, ze to m.in z powodu zastosowania Instant Ocean. Nie zgodze sie tylko z przedmowca co do ceny ;-), raczej w gornej strefie stanow srednich ;-), bardzo blisko ceny Preisa. Dodam jeszcze, ze na anglojezycznych grupach dyskusyjnych jest ona powszechnie polecana i uwazana przez wiekszosc za optymalny wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtek m.

Kiedyś stosowałem aqua medic ale mam po tym przykre wspomnienia.Koralowce źle mi na nią reagowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Wasze opinie , potwierdzily moje przypuszczenia i raczej uzyje Instant Ocean AS , chociaz musze sie przyznac , ze po przeczytaniu opisu Przemka o Marine Environment mam wielka ochote na wyprobowanie tej soli , z drugiej strony , szkoda , ze producent Aqua Medic nie zadal sobie trudu aby produkowac sol lepszej jakosci skoro tak dlugo jest na rynku i jego wyroby ciesza sie chyba nie najgorsza renoma .....

Ania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma doświadczenia z solą firmy Sera. Jeden z moich kolegów polecił żę tania i dobra. Co o niej sądzicie?


400l HQI 2x150W + T5 3x39W ...w trakcie rozruchu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Kiedys uzywalam soli Sery i nie mialam do niej zadnych zastrzezen , trzeba tylko kupic sol do akwa rafowych bez azotanow i fosforanow -

nie rosly mi zadne glony , pieknie rozwijaly sie zwierzaki i raczej bylam zadowolona .

A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.