Skocz do zawartości
dragon_x

OBSADA 54L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Wiem, że problem obsady akwariów był poruszany wielokrotnie, natomiast mam pytanie w sprawie mojej solniczki ze względu na pewne hmm warunki stawiane przez.... moją drugą połowę. Mianowicie, ile i jakich ryb może być w takim 54 Litrowym zbiorniku, z wyłączeniem wszelkiej maści garbików, oraz Ocealarisów, czyli "NEMO" jak je moja druga połowa nazywa. Mojej połówce podoba się Zebrasoma flavescens ale mysle ze bylby to zly pomysl...

Bardzo proszę o propozycje....

obecnie w obsadzie

sa trzy slimaki + krabik pustelnik

dzieki za porady i pozdarwiam


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o zebrasomie nie mysle , choc zielony mintaj jak zapewne zauwazyłeś objętośc mojego zbiornika wzrosla o ponad 100% :D aczkolwiek plan juz sie w mojej glowie ulozyl zeby taka zebrasome w wersji xxs ok 3cm wpuscic to by skarlowaciala :D zarcik oczywiscie...

a co myslisz o Amphiprion perideraion ?? cholernie mi sie podoba, tym bardziej, że widzialem na zywo :D

a poza gobiodonem?? bo slyszlaem glosy ze ze 3-4 nieduze rybki mozna by???


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy naprawde nikt nie moze nic doradzic w kwestii obsady????

bardzo prosze o pomoc


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno coś poradzić...

Lepiej poczytaj dzienniki z podobnego litrarzu... tam w sumie są najlepsze odpowiedzi.

Z mojej obsady przykładu nie bierz, bo Cię GreenPeace będzie nękał :D

Pozdrawiam.


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto pyta nie bladzi ladna masz obsade jak na 25L, ktore z reszta ja tez mialem jeszcze dwa dni temu :D nic nie mow ale ktos mnie kusi na pokolca zoltka, i jesli wezme z Ciebie przyklad ,... :D

a tak powaznie szukalem, szperalem zanim wpiaslem posta i kurcze glownie "gdzie jest nemo" :D ocealaris oczywiscie... a moja druga polowa jak pisalem nie trawi tej ryby ehh....

powiedz mi jak sobie te rybki radza u ciebie?? masz jakies aktualne foto???

pozdrawiam


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzą sobie całkiem nieźle... i wbrew temu co mówili niektórzy godzą się.

Koralowce pięknie rosną... tylko mam pewien kłopot, że za niedługo wyjdą z mojego słoika :D

Narazie jestem zadowolony... rybkę z ospy wyleczyłem :D i też nie czosnkiem tylko ICHTIOSANEM za 4 złote :D

Może mi się upiekło ale ten znany głównie ze słodkowodnych preparat u mnie zadziałał na 100%

Jeszcze przez miesiąc będę dozował co tydzień małą dawkę zapobiegawczo.

Ogólnie wszystko OK i wiele frajdy to akwarium mi dostarcza.

PS. Dzisiaj widziałem rybki "skrzyneczki" takie żółte... poprostu magiczne... zastanowiłbym się nad nimi na Twoim miejscu.


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r-145.jpg

Upssss... tylko cena też magiczna :D


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie piszą ze absolutnie nie do rafy tylko FO i duże akwarium. Ale ktoś na forum ma krowę czy pudełko w baniaku rafowym. Może się odezwie?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, rybka piekna, a ta magiczna cena jaka????

co powiecie na Amphiprion perideraion??? strasznie mi sie podoba.... ktos ma to akwa albo ma sztuke??? mam znajomego co ma jedna i twierdzi ze bardzo spokojna i nawet ukwialu nie chce....

pokolce niestety w moim weku bo to juz nie sloik rady by nie daly, choc pokusa ze skarlowacieje jest duza ale szkoda zwierzecia...

czy naprawde poda garbikami i gobiodonem i nemo nie ma innych ryb ktore mozna wpuscic do prawie 60litrow wody???


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sliczna rybka, a jakie masz jeszcze poza ta , garbikiem i blazenkami???

coprawda poczekam kilka tygodni zanim doloze cokolwiek do zbiornika, ale powoli sie oritentuje...

poszperalem po reefshopie i znalazlem kilka(nascie) kandydatow:)

czy ty jjablonski lub ktos jeszce moze mi poradzic czy ktoras z nich sie nada???

oto lisa:

amphiprion-perideraion

cryptocentrus-cintus

ecsenius-bicolor

nemateleotris-decora

pseudochromis-paccagnella

enoplometopus-sp - ta jedna to nie rybka ale czy moglbym ja trzymac?

meiacanthus-grammistes

neopomacentrus-nemurus

paracheilinus-carpenteri

pomacentrus

pterapogon-kauderni

synchiropus-splendidus

synchiropus-picturatus

valencienna-strigata

valenciennea-puellaris

co o tym myslisz(myslicie) ???

bede wdzieczny za porady

pozdrawiam serdecznie


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym zacząć od 1-góra 2-ch szt - i to po zakończeniu dojrzewania oczywiście.

Nastąpnie radzę poczekać 2 miesiace i zobaczyć czy ten zestaw będzie wystarczająco wydajny (szczególnie miniflotor) potem możesz próbować dokładać po 1 szt.

Przy tak małym zbiorniku dołożenie jednej rybki to już całkiem spora zmiana i destabilizacja.

Co do doboru to kieruj się raczej wymagananimi ryb odnośnie litrażu i tabelą dot. współżycia w jednym zbiorniku różnych gat. Wiele osób już zbierało swojego ulubieńca z podłogi bo nie miał gdzie się rozpędzić lub patrzyło jak nowy nabytek został zabity na ich oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze te ostatnie z listy rybki sie nie nadaja:

pomacentrus

pterapogon-kauderni

synchiropus-splendidus

synchiropus-picturatus

valencienna-strigata

valenciennea-puellaris

Poza tym, gdyby moja zona nie lubila amphiprionow, to ja bym ich tez nie lubil :D Przy tym hobby potrzebny jest spokoj.:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam przyklady 5 rybek w dobrze dzialajacym akwa 25L :D

a propos dojrzewania, jesli w starym dzialajacym poltora miesiaca mialem parametry poza zasoleniem z ktorym walczylem w normie i wczoraj robilem testy i parametry po tygodniu od zalania nowego zbiornika (oczywiscie wszystko przeniesione ze starego zbiornika) wygladaja nastepujaco:

Zasolenie 1,025

PH 7.9 (spadlo po dolaniu swiezej solanki ale powoli podnosze preparatem HW AddiVIT PH)

NO2 0

NO3 3 (w starym zbiorniku mialem niestety wahania NO3 - w tym spadlo z 20 do 3)

CA 420

Mg - nie mierzylem (brak testu ;()

KH 10 (przy okazji pytanie czym podniesc KH?)

czy np 5 sztuk malych rybek mogloby w takim sbiorniku spokojnie funkcjonowac + ew jakas krewetka no i kusi mnie ta langusta???

napewno chcialbym 1xamphiprion-perideraion, myslalem o jakiejs babce i tu pytanie co polecacie, czytalem o babkach symbiotycznych i symbiotycznych krewetkach, moze taka parka?? jakei to gatunki???

i pytanie co do tego moznaby dodac???

co do flotora, zastapil malego resuna i jak narazie daje pieknie rade bo po pierwszej nocy odpieniania, w zbiorniczku juz jest troche syfu ku mojemu zdziwieniu.....

bardzo prosze o porady...

dziekuje i pozdrawiam serdecznie


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem ale niestety nic nie rozjasnilo mi tematu.

wg tego nie powinienem miec zadnych ryb, a sa osoby ktore z powodzeniem maja w 25L 3-4 sztuki....


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys natrafilem w sklepie w Bremie na rybki, przeznaczone do malych zbiornikow. Niektore mialy moze 1-2 cm dlugosci, byly juz wyrosniete i b. kolorowe (i drogie). Mysle, ze obserwowanie takich ryb moze przyniesc duzo frajdy.

Napewno w 54 l tez sie da jakies trzymac, ale to powinny byc b. male egzemplarze i w sklepowych akwariach "z blazenkami" nie masz co ich szukac. Czasami mozna trafic jakas babke juz dobrana z krewetka itp., zaleznie od szczescia, ale moim zdaniem, "normalny" akwarysta nawet nie wie, co Ci poradzic.

Biegajac po sklepach, kiedys natrafisz na odpowiednie malenstwa, ale pospolite garbiki, nemo i inne tego typu duze ryby bym sobie odpuscil.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dragon_x: poszukaj na forum, niecaly miesiac temu Lukasz napisal posta nt rybek do malych akwariow, jakbys byl w wawie to zajrzyj do acropory, mozesz tam zobaczyc mniejsze od twojego akwa z kilkoma rybkami w kazdym i nie wygladaja zle - choc rybki faktycznie sa filigranowe :clapping


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, właśnie podałem koledze link do tego tematu, ale twierdzi że przeczytał i nic z tego nie wynika... Ja już nie mam pomysłu jak nakłonić do czytania:googleye

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb napisalem ze nie wyczytalem z polecanego atrykulu nic z tego wzgledu,ze na poczatku padla propozycja gatunkow,. a potem cala seria ripost ze w malych akwa rybki to zlo najwieksze...

niestety w wawie nie bede w najblizszym czasie a w bydgoszczy nie ma zadnego sklepu ktory w najmniejszym stopniu zajmowalby sie morszczyzna...

napewno bedzie sztuka amphiprion-perideraion,

do tego chcialbym jakas babke symbiotyczna w komplecie z krewetka, niestety nie znalazlem zadnych gatunkow tego typu, mozecie cos polecic?

i do tego widzialbym jakeis 2-3 liliputy tego samego gatunku , moze chromisy albo cos ladniejszego , tylko zastanawiam sie czy to nie bedzie za duzo??? 5sztuk??? oczywiscie nie bylyby wprowadzane od razu tylko co kilka miesiecy alby zbiornik dal rade udzwignac obciazenie biologiczne.


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprocz wielkosci musisz patrzec na charakter rybek - takie swobodnie plywajace w toni (chromisy) beda sie meczyc, nawet jakbys odpowiednio male znalazl - lepiej beda sie czuly takie jak gobidon okinawe - ktory i tak wiekszosc czasu spedza w jakims koralu czatujac na jedzonko.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MateuszD myslalem o gobiodonie , ale z tego co wyczytalem ten potrzebuje spsow a tych nie planuje w obsadzie ze wzgledu na wielkosc zbiornika i oswietlenie, mam 44W i zamierzam dodac za jakis czas jedna swietlowke jak tylko zrobie nowa wieksza pokrywe ale i tak na spsy jak dla mnie to zbiornik za maly. a co sadzisz o parametrach ktore podalem kilka postow wczesniej???

chromisy dalem jako przyklad, myslelem, nad kuderni ale niby moglby by byc, z drugiej strony niby nie nadaja sie do tak malego zbiornika. jedynym pewnikiem beddzie wymieniony wczesniej amphiprion-perideraion, jest poprostu piekny i mniejszy od ocellarisa.

czy sa jakies maluchy stadne ktore moglby by w liczbie 2-3 sztuki w miare normalnie egzystowac ???


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragon, może źle Cię zrozumiałem :clapping w wątku który Ci podesłełem moim zdaniem możesz wziąć za pewnik to co napisał Łukasz:strutin i rozejrzeć sie za polecanymi przez niego gatunkami.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb to w koncu seb sie zrozumielismy :clapping dzieki za porade, przyjrze sie im, a czy cos z listy ktora napisalem kilka postow wczesniej uwazasz za nadajace sie do mojego zbiornika??? sa rozne zdania i mam watpliwosci, a ja zaraz przejrze liste w wymienionym przez ciebie watku i mam nadzieje cos znajde ciekawego. chodzi mi tez o to ze nie chce sztampowego zbiornika w ktorym plywa ocellaris jakis garbik i moze gobiodon. chcialbym cos hmmm, nietypowego??


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.