Skocz do zawartości
dragon_x

OBSADA 54L

Rekomendowane odpowiedzi

bigwalker dzieki - zaraz poszukam


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragon, nie będę Ci radził jekie ryby będą dobre do tak małego zbiorniczka, bo nigdy takiego nie miałem i nie wgłębiałem sie w temat odpowiednich ryb do takiego baniaczka. Więc moja rada taka żebyś posłuchał tych którzy takie akwaria mają/mieli i poczytaj jeszcze we własnym zakresie:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc seb i tak wiele mi wyjasniles dajac cenne wskazowki w tej kwestii. zbiornik maly ale jeszcze tydzien temu mialem 25L i gdzyby nie brak miejsca pewnie mialbym teraz z 200-300litrow, ale i na to przyjdzie czas...

dzieki i pozdarwiam


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eviota bifasciata

Eviota pellucida

Doryrhamphus dactyliophorus

Elacatinus figaro

Elacatinus oceanops

itp.

Raczej bym sie rozgladal za takimi maluchami a nie za rybami jak chromisy lub kauderni plywajacymi w toni.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani dzieki wielkie:) a miales moze stycznosc z amphiprion-perideraion?? poszukuje go ale nie widzialem w sprzedazy nigdzie...


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy te perideraiony juz widzialem. Troche sobie zrobisz klopot, bo dla niego (dla nich) by sie przydal ukwial, ktory gdy przezyje i go pompa nie zmieli lub gdy nie wejdzie za skaly to tak sie rozlozy, ze zajmie cale akwarium. Przy okazji inne rybki beda w niebezpieczenstwie.

Moze to tylko Twoj chwilowy kaprys? :clapping

Poza tym, najpierw przez kilka tygodni powinienes zadomowic wlasnie ten nieszczesny ukwial. Chyba bym zrezygnowal na rzecz jedno - dwu centymetrowych rybek.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dragon_x: a pytales w reefshopie? Na stronie maja, wiec pewnie miewaja

http://www.reefshop.pl/eshop/zywe-zwierzeta_ryby_amphiprion-perideraion-i-pink-skunk-clownfish.html

tylko w opisie ma do 9cm, na angielskich stronach tez podobna wielkosc, wiec moze byc troche za duzy do 54l?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MateuszD wiesz co widzialem doroslego na zywo i byl mniejszy od ocellarisa:) mial ok 4cm, sa jeszcze dwa podobne gatunki ale wieksze niestety...:clapping

edit: ocellaris tez niby dorasta do 8cm, a nie widzialem wiekszego niz 5cm:)


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielony mintaj serio??:clapping: ja ogladalem ocellarisy i perideraiony w ponad 300l akwa , dorosle i mialy max 4-5cm... piekny to musialbyc widok takie okazy!!!! ehh...

Stani to nie jest chwilowa zachcianka, ten perideraion jest jak dla mnie najladniejszym ze swojej rodziny... zwierzak tkorego ogldalem na zywo, bardziej interesowal sie sacro niz ukwialem, byl to dorosly osobnik i mial 4-4,5cm. oczywiscie wciaz zastanawiam sie czy znajdzie sie w moim zbiorniku, tym bardziej ze mam sporo czasu, po przeprowadzce tylko czekam na cykl dojrzewania... pewnie skonczy sie na blazenku czy dwoch do tego babka albo gobiodon, ale marzy mi sie taka hmm. nietypowa obsada...


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nietypowa obsada.. to by moze byla taka, ze w male akwarium trzeba troche popatrzec zeby zauwazyc, ze tam sa ryby.:clapping Podobnie z koralami. Nie myslales o tym, zeby ustawic malutkie, ale kolorowe korale, grzybki itp? Sacro bedzie widoczne z kilku metrow i odpadnie moment zaskoczenia.:)

Napewno wczesniej czy pozniej natrafisz w jakims sklepie na rybki, ktorych nikt nie ma i wtedy bys nas zaskoczyl!:) Caly czas mysle, ze do takiego akwarium warto kupowac korale i rybki - cukiereczki a nie na kilogramy :D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani staram sie , narazie moim skarbem jest grzybek albinos :clapping a reszta to niestety clavularia rosnaca na potege, xenia i zoanthusy. po przeprowadzce oddczekam troche i zaczene powiekszac malymi kroczkami obsade zbiornika. jakie kolorowe korale bys polecil?? co do sacro to planuje tylko chyba bardziej z tylu bo jak urosnie to caly zbiornik zasloni :) nie wiem jak jest z dostepem do morszczyzny u ciebie ale u mnie w bydgoszczy i okolicach jest zerowy dostep do morszczyzny... :) jesli chodzi o sklepy... gdybys zobaczyl zbiornik ekspozycyjny w jednym ze sklepow zoo to bys sie zalamal... (kolega rah wie o czym mowie :D)

zaskoczyc to chyba nie bedzie czym, biorac pod uwage rozmiwary zbiornika, raczej skonczy sie na czyms malym i "pospolitym"

a mozesz powiedziec jak wyglada u ciebie kwestia zaopatreznia w morszczyzne??


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragon

Jak sie nie myle, to poludnie Niemiec jest niezle zaopatrzone. Moze Berlin? W Hamburgu sa 3 sklepy, ale bez rewelacji. Moze gdybym tam co tydzien chodzil, to bym cos extra zauwazyl, ale to chodzenie juz mi przeszlo.:clapping

Piszac o kolorowych koralach mialem na mysli jakies male grzybki, zoanthuski (na te niespotykane trzeba cierpliwie poczekac), ricordee itp. ale nie zaraz skaly 15x15 cm tylko cos filigranowego. Jak potrafisz im stworzyc w miare stabilne warunki to same szybko urosna, a jak nie, to stracisz kilka polipow a nie kamien za miesieczna pensje.:)

Poza tym, znajdziesz w internecie zdjecia malutkich zbiornikow z ktorych mozna cos "zwalic".:)

Gdybym za jakis rok przekonal sie, ze juz "umiem" to bym pojechal do Przemka i zakupil male, wolnorosnace a przez to cenne, kolorowe acroporki.:)

To oczywiscie Twoja sprawa, jaki sobie akwarium stworzysz. Tylko podpowiadam, ze taki maly litraz mozna latwiej "wyposazyc" drogocennymi gatunkami, zbieranymi przez rok lub i dluzej, a nie jak wielu z nas robi, po wyplacie, jednym wyjsciem do sklepu. :D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani masz racje, narazie mam trzy gatunki zoa, zielone, rozowe, pomaranczowe(1 polip) i mam miec brazowe, ladnie rosna, z korali to rozrastajaca sie ekspresowo clavularie i xenie + skarb o ktorym pisalem grzybek albinos...ale ten nie rosnie niestety przynajmniej na razie. co do ricordei to poluje na taki jeden gatunek, nie pamietam teraz nazwy, ale porazsta skale jak dywan, cos poeknego... mysle tez o euphylii. jedno z czegojestem zadowolony, ze mam w tej chwili w miare stabilne parametry, tylko NO3 jest ponizej 20 i spada powoli... NO 2 mam zero reszta w normie, jednak 150% wiecej wody robi swoje, mimo ze moje 54L to nadal sloik na ogorki:) ale mam podobne podejscie jak ty, a jakie sa rzadkie gatunki zoanthusow??? co do twardych to sie boje, mam za slabe oswietlenie choc mam w planach dolozenie kolejnej swietlowki, ale to jeszcze troche czasu. Twoje podpowiedzi sa bardzo trafne i bardzo za nie dziekuje. tylko musze miec anielska cierpliwosc, i wszystko robic powoli ... zeby akwarium udzwignelo kazde nowe obciazenie biologiczne...

pozdrawiam serdecznie i zycze wsyztkiego dobrego w nowym roku


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np: zobacz pod tym adresem:

www.aqua-markt.de

Angebote sonstige Tiere

Farbige Zoanthus Krusten U.S.A.

Tam maja ok. 50 roznych zoanthusow.

Clavularie i ksenie moglbys postawic na osobnych skalkach a reszte wyczyscic. Z ksenia sobie jakos dalem rade, ale z clavularia mam wieczny problem.

Dobrego Nowego Roku!


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani na szczescie i xenie i clavularie mam na osobnych dwoch skalkach i czekam az mi zarosna potem zaczne plenic.... w olnej chwili zerkne, jade co pily do dwoch sklepow akwarystycznych z morszczyzna zobaczyc co maja...

pozdrawiam


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.