Skocz do zawartości
banans

Woda - pytanie o metode ballinga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy a 3 dni temu kupiłem już funkcjonujące akwarium, do którego dostałem od poprzedniego właściciela sporo chemii (preparaty, testy, witaminki itp) w sumie nie do końca jeszcze wiem co jest co a ilość tego wszystkiego przyprawia mnie o zawrót głowy.

Moje pytanie jest takie.

Czy metoda ballinga pozwala na utrzymanie odpowiedniego stanu wody tj. jej wszystkich składników na odpowiednim poziomie ? Czy wtedy o nic więcej poza zasoleniem i temperaturą nie trzeba się martwić jeśli chodzi o wodę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie jest tak różowo :D ułatwia utrzymanie poprawnych parametrów ale ich nie gwarantuje


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a tak troszkę konkretniej ? :D

O co jeszcze będę musiał zadbać jak będę lał ballinga ?

I co jeśli tylko jeden z parametrów będzie nieprawidłowy skoro balling reguluje większość a nie każdy z osobna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje zebys opisal zbiornik: obsada, sprzet, wielkosc zbiornika itepe i najlepiej wstawil zdiecia.

samo lanie nie wystarczy - trzeba jeszcze wiedziec po co sie to leje i co sie leje i czy trzeba lac wogóle

i jakie instrukcje dostałes instrukcje od sprzedajacego jak kupowales zbionik?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balling ustawi Ci wapno, magnez, kh na odpowiednim poziomie o reszte musisz martwic sie dalej:-)


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się z pytaniem pod ballinga. Co oznacza "czystość cz"


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czystość cz - to po prostu czysty

cz.d.a. to czysty do analiz

to takie "chemiczne" stopnie oznaczania czystości odczynników.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.