Skocz do zawartości
Krzysztof-Toruń

nieproszeni goście

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam mały problem od jakiegoś czasu znikają mi krewetki czyszczące z obsady 10szt została tylko jedna(trzyma się z daleka od dna)dlatego mam pytanko czy może to być wynik ''pracy''tego gościa http://pl.reeflex.net/tiere/2279_Palola_sicilliensis.htm ,w nocy widziałem dwa takie około 30cm


1200-sump250-2x250hqi,4x54t5-250kg LR,elektronika aquamedic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a może słyszysz wieczorem dziwne stuki w akwarium:)...u mnie modliszka rozprawiła się z całą ekipą wurdermani,14sztuk


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem w starym zbiorniku ale podczas przeprowadzki do obecnego(1,5 roku temu)udało mi się ją ''wyeliminować''z obsady więc pewne doświadczenia w tym temacie mam za sobą-brak ''charakterystycznego strzelania''więc wydaje mi się że to coś innego


1200-sump250-2x250hqi,4x54t5-250kg LR,elektronika aquamedic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może masz jakieś doświadczenia z tym przyjemniaczkiem z fotki,z tego co widziałem to ''wciąga''osad z piaskiem ale jego wygląd i rozmiary nie wyglądają zbyt pokojowo:):clapping:)


1200-sump250-2x250hqi,4x54t5-250kg LR,elektronika aquamedic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoje duże wieloszczety puszczałem wolno do ogrodu:D nigdy nie złapałem żadnego na gorącym uczynku


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

innych też się pozbywam ale złapanie tego jest niewykonalne bez rewolucji w akwa.jest bardzo wrażliwy na ruch(drgania)żeby go zobaczyć trzeba trochę bez ruchu posiedzieć(w nocy oczywiście)przy zbiorniku rusza się błyskawicznie inne wieloszczety przy tym to ślimaki:)


1200-sump250-2x250hqi,4x54t5-250kg LR,elektronika aquamedic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do moich biednych krewetek jakiś pomysł dotyczący ich znikania?:clapping


1200-sump250-2x250hqi,4x54t5-250kg LR,elektronika aquamedic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tego wieloszczeta jest jedna rada trzeba zlokalizować norkę wstrzyknąć tam słuszną dawkę wrzącego kwasku cytrynowego ,skubaniec wyleci na akwarium jak poparzony wtedy trzeba go złapać pincetą ,(jest zdezorientowany i łatwo go złapać) Ja już 2 tak schwytałem bez wyciągania skałek :) .U mnie nie zeżarły żadnej ryby ani krewetki choć błazen miał trochę poszarpane płetwy a po złapaniu płetwy wróciły do dawnego stanu wiec nie wiem co sądzić .Z tego co wiem to te robale znane są z podżerania zoa i bodajże xenii .Na koniec dodam że moje krewetki trzymały się z daleka od skałki w której był ten dziad a po jego usunięciu panoszą się wszędzie :clapping


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy taki wieloszczęt tylko w "wersji" pomarańczowej może być niebezpieczny?

Mój ma z 10cm i widzę jak czasami przemyka między skałami, nie wiem czy go łapać czy zostawić.


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.